לימודי ערב לתואר במדעי המחשב במסלול האקדמי המכללה למנהל

שירות אישי - צור קשר
לימודי ערב לתואר במדעי המחשב במסלול האקדמי המכללה למנהל

תואר ראשון במדעי המחשב - לימודי ערב במסלול האקדמי המכללה למנהל

 

תואר ראשון במדעי המחשב מיועד להעניק לבוגרים שיעסקו בתחום תעשיית המחשבים - ידע ניהולי ולבוגרים שיעסקו בתפקידי ניהול - ידע בתחום המחשבים. תואר זה מיועד למעוניינים להשתלב בתחום המחשבים בתפקידי פיתוח, תכנות, אלגוריתמים ועוד. הלימודים נערכים בשעות הערב, דבר המאפשר לשלב לימודים לקראת תואר ראשון עם עבודה במשרה מלאה.

 

קצת על המסלול האקדמי - המכללה למנהל:

 

המסלול האקדמי המכללה למנהל היא חלוצת המכללות האקדמיות בישראל. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. תוכניות הלימודים המוצעות הן מגוונות ומותאמות לשינויים וההתפתחויות בשווקים השונים ובחברה.

 

 

מדוע ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב דווקא במסלול האקדמי?

 

מדעי המחשב הינו ענף מדעי צעיר יחסית שעוסק בפן התיאורטי והיישומי של המחשוב ובבניית מערכות תכנות מתקדמות. הלימודים בתחום מדעי המחשב מקנים לסטודנט תפיסה מחשבתית בעזרתה ניתן לפתור בעיות בתחום המחשוב, להתמודד עם אתגרים ולפתח חידושים.

 

המכללה למנהל מציעה תוכנית ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב שמטרתו להעניק ידע תיאורטי ויישומי בתחומי מדעי המחשב ובתחומים מדעיים/הנדסיים רלוונטיים. מכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. מדי שנה לומדים במכללה האקדמית אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר, תוסס ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר.

 

תוכנית הלימודים נפרשת על פני שלוש שנים, במשך תשעה סמסטרים, במהלכם על הסטודנט לצבור 128 נקודות זכות בכדי להיות זכאי לתואר ראשון במדעי המחשב. גמישותה של תוכנית לימודי מדעי המחשב במסלול ערב מאפשרת שילוב לימודים לקראת תואר ראשון בד בבד עם עבודה במשרה מלאה.

 

התוכנית מורכבת מקורסי חובה ובחירה מעניינים ומגוונים המועברים בשעות אחה"צ והערב במהלך השבוע ובשעות הבוקר בימי שישי. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: אלגברה לינארית, מתמטיקה בדידה, מבני נתונים, אלגוריתמים, ארכיטקטורת מחשבים, מודלים חישוביים, רשתות תקשורת מחשבים, הקמת וניהול מיזם טכנולוגי, עיבוד ספרתי של אות, מבוא למימון, יסודות השיווק ועוד.

 

לקראת תום השנה הראשונה ללימודים יש לבחור באחת מן ההתמחויות הבאות:

 

  • אבטחת מידע ומערכות אינטרנטיות וסלולריות
  • בינה מלאכותית ממחושבת
  • מנהל עסקים.

 

עם סיום התואר הראשון, בוגרי המסלול יכולים להשתלב במשרות מעניינות ומאתגרות המוצעות בשוק העבודה ולהצטרף למנהלים רבים המהווים את חוד החנית של התעשייה והמשק בישראל ובעולם. התחומים בהם הם יכולים להשתלב מצויים גם בסקטור הפרטי בדגש על חברות ההייטק השונות וגם בסקטור הציבורי, החל בחברות ממשלתיות, חברות ביטחוניות וארגונים ציבוריים וכלה בחברות פרטיות ובתאגידי התעשייה השונים.

 

בין המשרות המוצעות לבוגרי התואר המשולב קיימות אפשרויות מגוונות ורבות כגון מפתחים ומתכנתים בחברות הייטק, מפתחי אלגוריתמים ועוד.

 

סגל ההוראה

 

במכללה פועלות רשויות הוראה ומחקר הנמצאים בחזית המחקר האקדמי בישראל. צוות המרצים כולל פרופסורים ובעלי תואר דוקטור מן השורה הראשונה, שהינם בעלי ידע תיאורטי רחב וניסיון מעשי בתחומי מדעי המחשב. כמו כן, הצוות כולל מרצים עתירי ניסיון מחברות היי-טק מובילות בארץ.

 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לתואר הראשון נקבעים בכל שנה על פי הביקוש והם משתנים בהתאם לתכניות הלימודים. כדי להגיש מועמדות יש צורך בתעודת בגרות בממוצע 85 ומעלה. תנאי זה אינו מקנה זכות קבלה באופן אוטומטי ללימודים. יש צורך לעבור ראיון אישי וועדת קבלה של בית הספר. מי שממוצע הבגרויות שלהם 85 ומעלה יכולים לקחת חלק במכינה בשם "שחקים", שפועלת במוסד הלימוד ומכינה לתואר ראשון. לקבלת הפרטים המדויקים לגבי תנאי קבלה יש לפנות ישירות למסלול האקדמי המכללה למינהל.

 


שכר לימוד

שכר הלימוד במסלול האקדמי המכללה למנהל ניתן במעמד הייעוץ ללימודים. במוסד הלימוד מעניקים מלגות לימוד עד גובה 60 אחוזים משכר הלימוד, למועמדים מתאימים. פרטים נוספים אודות מלגות ושכר הלימוד אפשר לקבל בפנייה ליועצי הלימודים של המסלול האקדמי המכללה למינהל.

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל
Whatsapp Whatsapp