תואר שני M.Teach והוראת לשון במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני M.Teach והוראת לשון במכללה האקדמית אחוה

תואר שני בחינוך M.Teach בהתמחות הוראת לשון במכללה האקדמית אחוה


מלמדים ואוהבים עברית


השפה העברית טומנת בחובה מטעם עשיר של משמעויות ורבדים. עם זאת, תלמידים רבים במערכת החינוך אינם נחשפים לפן המרתק הזה בתולדות הלשון. באמצעות מורים איכותיים ניתן לחזק את מעמדה של הלשון העברית בבתי הספר ולאפשר לילדים ולבני נוער לא רק לבנות הרגלי דיבור וכתיבה תקינים אלא גם לאהוב את השפה העברית.


אקדמאים בעלי ניסיון ורקע בתחום הלשון שמעוניינים להצטרף למערכת החינוך וללמד את תחום הדעת שלהם יכולים לקבל את ההכשרה הדרושה לכך בתכנית תואר שני M.Teach במכללה האקדמית אחוה, שמציעה תכנית התמחות בהוראת לשון עברית. מסלול זה מאפשר לטפח את הידע הפדגוגי והחינוכי ולפתח כישורים חשובים להתפתחות מקצועית של מתכשרים להוראה. במוסד הלימוד שואפים להכשיר אנשי הוראה מומחים שביכולתם לכבד את השונות בכיתות הלימוד שלהם ולהעביר הלאה מהידע שבידיהם.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות זו בתואר השני בחינוך מעמיקים במגוון היבטים של הוראת הלשון העברית בבתי ספר על יסודיים. הם לומדים על גישות לפיתוח כישורי הרטוריקה ויכולות ההבעה בעל פה של תלמידיהם ובוחנים תיאוריות שונות בתחומי ההבעה וההבנה. כמו כן, הם דנים בניתוח של שיח כיתתי, בהתאם לתיאוריות שונות בחקר השיח. נוסף על כך, הם עוסקים בהיבטים ובגישות שונות להוראת לשון עברית כשפת אם בכיתות.


מתכונת הלימוד


תכנית זו נפרשת על פני כשנתיים, שיעורים נערכים ביומיים לאורך השבוע, באחד הימים לומדים יום מלא במכללה וביום הנוסף משתתפים בהתנסות מעשית בהוראת לשון במוסדות חינוך. כמו כן לוקחים חלק בשלל קורסים עיוניים ובסמינרים. לפני תחילת התואר יש להשתתף בסדנה לכתיבה אקדמית שמתקיימת בחודשי הקיץ.


על מוסד הלימוד


במסגרת תואר שני M.Teach פועלות התמחויות נוספות בהן יכולים הסטודנטים ללמוד, אלה כוללות תואר שני M.Teach עם התמחות הוראת היסטוריה, תואר שני M.Teach עם התמחות בהוראת ספרות ותואר שני M.Teach בהתמחות מדעי הטבע. בין המסלולים הנוספים לתואר שני במכללה נכללים תואר שני בניהול מערכות חינוך, תואר שני בחינוך מיוחד, תואר שני בחינוך מתמטי ותואר שני בהוראת תרבות עם ישראל.


תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לתכנית זו נדרשים להיות בוגרי לימודי לשון עברית (או תחומי דעת משיקים) בממוצע של 80 ומעלה בתואר הראשון. כמו כן הם נדרשים להציג שליטה טובה בשפה האנגלית, ברמת פטור אוניברסיטאי. עליהם גם להגיש נייר עמדה ולעבור ראיון אישי. מועמדים שמגיעים מתחומי לימוד שאינם לשון עברית נדרשים לשיעורי השלמה, היקפם משתנה לפי התחום הנלמד.

 


תעודה


לסטודנטים העומדים בכל הדרישות בתכנית זו מקבלים תואר שני M.Teach בחינוך ותעודת הוראת לשון לבתי ספר על יסודיים מטעם המכללה האקדמית אחוה. לאחר תום התכנית יש צורך להשלים שנה נוספת של סטאז' (התמחות מעשית) לאחריו מקבלים את רישיון ההוראה מטעם משרד החינוך.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
חוות דעת של סטודנטים על אחוה - M.Teach ולשון
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

המכללה האקדמית אחוה
08/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מרבית הקורסים חוזרים על עצמם. כמו כן, פחות מלמדים את מה שנעשה ב״שטח״ ההוראה. לעומת זאת, הסגל האקדמי  קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס מפותח מאוד ומקנה לסטודנטים הלומדים אווירת לימוד נעימה. מהותה העיקרית של המכללה הינה לימודי חי קרא עוד...

טיפים

תחילה, חשוב לבחור בתחום שמעניין. כמו כן, יש לבדוק את זכויותיכם כסטודנטים אל מול חובותיכם, ובד בבד לה קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp