לימודי מדעי המחשב באקדמית רמת גן

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי המחשב באקדמית רמת גן

לימודי מדעי המחשב .B.Sc באקדמית רמת גן


תחום מדעי המחשב הולך ומתפתח בקצב מהיר משנה לשנה. טכנולוגיות חדשות פורצות בשוק ומעצבות מחדש את האופן בו אנו מתקשרים, עובדים ולומדים. כתוצאה מתמורות אלה גם הביקוש לעובדים אקדמאיים בתעשיית ההייטק גובר ואלה נחוצים במגוון של חברות וארגונים טכנולוגיים.


המעוניינים לקבל את הכלים להשתלבות בתעשיית ההייטק יכולים ללמוד בתכנית ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב B.Sc. המתקיימת באקדמית רמת גן. במסלול זה משולבים מגוון של נושאים מעשיים ועיוניים הרלוונטיים במדעי המחשב כיום. בעזרת הידע והכלים הפרקטיים הנרכשים במהלך הלימודים, הכוללים גם מעבדות מחשבים בשיטת Hands On, הבוגרים יכולים לפתוח דלת לקריירה בתעשייה הטכנולוגית ובהייטק בתפקידים מאתגרים ומבוקשים רבים.

 

מתחילים בחודש פברואר 2021 ומרוויחים שנה

 

תכנית הלימודים


במהלך לימודיהם, הסטודנטים לומדים על העקרונות המצויים בבסיס מדעי המחשב ורוכשים את הידע המתמטי הנחוץ להבנה של אותם עקרונות. הם בוחנים סוגיות מרכזיות בענפים מבוקשים כגון ניתוח ותכנון של אלגוריתמים ופיתוח תוכנה. כמו כן, הם מתוודעים למספר שפות תכנות מרכזיות ובוחנים את השימוש בכל אחת מהן ואת ההבדלים ביניהן. בהמשך נלמדים נושאים חשובים בתחום הנדסת התוכנה למד היכרות עם מבנה המחשב ומערכות ההפעלה השונות. הסטודנטים יכולים להיחשף לתחומים השונים באופן מעשי ועיוני כאחד דרך מגוון של קורסי בחירה המוצעים להם לאורך התואר.

 

מתכונת הלימוד


תכנית זו מותאמת במיוחד לאנשים עובדים, הלימודים נערכים במתכונת לימודי ערב במדעי המחשב, מתקיימים שני מפגשים בשבוע אחרי הצהריים וכן בימי שישי. התואר נפרש על פני תשעה סמסטרים וכולל סמסטר קיץ, אורכו הוא כשלוש שנים.


בתואר משולבים קורסי חובה ובחירה עיוניים ומעשיים כאחד. כמו כן, הסטודנטים יכולים לרכוש כלים יישומיים במסגרת מעבדות המחשבים של האקדמית, הפועלות בשיטת Hands On להתנסות פעילה בכלים החשובים לעובדים בהייטק.

נושאי הלימוד


בין הנושאים אותם לומדים הסטודנטים במהלך התכנית נכללים גם התחומים הבאים:

 

 

  • שפות תכנות
  • מבנה המחשב
  • מערכות הפעלה
  • פיתוח ואימות תוכנה
  • נושאים בהנדסת תוכנה
  • תכנון וניתוח אלגוריתמים
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


באקדמית רמת גן ניתן ללמוד במסלולים לתואר ראשון ושני במגוון של תחומים. בין התכניות לתואר ראשון המתקיימות במוסד זה ניתן למצוא לימודי מערכות מידע לתואר B.Sc., מסלול שבו ניתן להכיר טכנולוגיות חשובות בעולם העסקי וכן לפתח מיומנויות טכנולוגיות וניהוליות כאחד. נוסף על כך, נערכים באקדמית מסלולים כגון לימודי חדשנות ויזמות, לימודי כלכלה במתכונת דו חוגית, לימודי ניהול משאבי אנוש, תואר ראשון דו חוגי בניהול ועוד. בוגרי מסלולים אלה יכולים להמשיך לתכניות רבות לתואר שני בתחומים שונים ולפתח את הכלים המקצועיים והידע שברשותם.


רבות מתכניות הלימודים במוסד זה מותאמות למעוניינים לשלב בין לימודים ועבודה והן מתקיימות במסלולי ערב או בתכניות גמישות. תכני הלימוד במסלולים השונים מותאמים לדרישות בשוק העבודה מתוך שאיפה להכין את הסטודנטים לקראת אתגרים מקצועיים עמם יתמודדו בהמשך דרכם וכדי לסייע להם להגיע לעשייה משמעותית במשק.

 

תנאי קבלה


במסגרת תנאי קבלה למדעי המחשב, על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה בממוצע של לפחות 80, או בעלי זכאות לבגרות וציון של לפחות 520 בפסיכומטרי. נוסף על כך, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה, או ברמת 4 יחידות לימוד בציון 85 ומעלה. מועמדים אשר אינם עומדים בתנאי זה מחויבים ללמוד במכינה במתמטיקה ברמה של 4 יחידות לימוד או לחלופין לעבור מבחן פטור במתמטיקה בהצלחה.

 

תעודה


לסטודנטים העומדים בהצלחה בכל חובותיהם ניתן תואר ראשון במדעי המחשב B.Sc. על ידי האקדמית רמת גן. יש לציין כי הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

למידע נוסף לחצו: האקדמית רמת גן
עוד מסלולי לימוד - האקדמית רמת גן
Whatsapp Whatsapp