תואר דו חוגי במדעי המחשב בשילוב כלכלה וניהול באקדמית ת"א יפו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המחשב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מדעי המחשב, כלכלה וניהול - האקדמית ת"א יפו.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון דו חוגי במדעי המחשב וכלכלה וניהול במכללה האקדמית ת"א יפו

 

תואר ראשון דו חוגי במדעי המחשב וכלכלה וניהול מיועד להעניק לבוגרים שיעסקו בתחום תעשיית המחשבים - ידע ניהולי ולבוגרים שיעסקו בתפקידי ניהול – ידע בתחום המחשבים. הלימודים במסגרת מסלול זה מיועדים למעוניינים להשתלב בתחום המחשבים בתפקידי ניהול, בעיסוקים פיננסיים ועוד.

 

קצת על המכללה האקדמית תל אביב יפו

 

המכללה האקדמית תל אביב יפו הוקמה בשנת 1994 כיוזמה משותפת של אוניברסיטת תל אביב, עיריית תל אביב יפו והמועצה להשכלה גבוהה. המכללה חרטה על דגלה, בנוסף למצוינות אקדמית, גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה.

 

מדוע ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב וכלכלה וניהול דווקא במכללה האקדמית ת"א יפו?

 

מדעי המחשב הינו ענף מדעי צעיר יחסית שעוסק בפן התיאורטי והיישומי של המחשוב ובבניית מערכות תכנות מתקדמות. הלימודים בתחום מדעי המחשב מקנים לסטודנט תפיסה מחשבתית בעזרתה ניתן לפתור בעיות בתחום המחשוב, להתמודד עם אתגרים ולפתח חידושים.

 

במקביל, לימודי כלכלה וניהול מהווים קרש קפיצה לפיתוח קריירה בעולם העסקי, בעולם הבנקאות וזירות הסחר הבינלאומיות. השילוב בין שני התחומים, מדעי המחשב וכלכלה וניהול, מציע לבוגרים בתום הלימודים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה במשק ובתעשייה המקומית והבינלאומית. כמו כן, בוגרי המסלול נהנים מיתרון משמעותי על פני מועמדים אחרים, בעלי תואר ראשון המורכב מחטיבה אחת בלבד.

 

המכללה האקדמית תל אביב יפו מציעה מסלול דו חוגי ללימודי מדעי המחשב וכלכלה שמטרתו להעניק ידע תיאורטי ויישומי בתחומים אלה. תוכנית הלימודים מורכבת מקורסי חובה ובחירה מעניינים ומגוונים. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: מיקרו כלכלה, מאקרו כלכלה, מתמטיקה בדידה, מבני נתונים, ארכיטקטורת מחשבים, יסודות השיווק, תורת המחירים, חשבונאות, סטטיסטיקה תיאורית, תורת ההחלטות, יסודות המימון, מערכות הפעלה, מערכות בסיסי נתונים ועוד.

 

תוכנית הלימודים נפרסת על פני 3 שנים במהלכן על הסטודנט לצבור 131 נקודות זכות, מהן 61 נקודות זכות בקורסי החובה בכלכלה וניהול, 65 נקודות זכות בקורסי החובה במדעי המחשב ו-5 נקודות זכות בקורסי הבחירה משני התחומים.

 

עם סיום התואר הראשון, בוגרי המסלול יכולים להשתלב במשרות מעניינות ומאתגרות המוצעות בשוק העבודה ולהצטרף למנהלים רבים המהווים את חוד החנית של התעשייה והמשק בישראל ובעולם. התחומים בהם הם יכולים להשתלב מצויים גם בסקטור הפרטי בדגש על חברות ההייטק השונות וגם בסקטור הציבורי, החל בחברות ממשלתיות, חברות ביטחוניות וארגונים ציבוריים וכלה בחברות פרטיות ובתאגידי התעשייה השונים.

 

בין המשרות המוצעות לבוגרי התואר המשולב קיימות אפשרויות מגוונות ורבות כגון מפתחים ומתכנתים בחברות הייטק, תפקידי ניהול בחברות וארגונים שונים, השתלבות בתפקידים בתחום הבנקאות וייעוץ ההשקעות ועוד.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר ראשון דו חוגי במדעי המחשב וכלכלה וניהול: זכאות לתעודת בגרות, עמידה בבחינה הפסיכומטרית, 4 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 85 לפחות או 5 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 65 לפחות או לחילופין ציון 110 ומעלה בבחינת המיון במתמטיקה (הנערכת ע"י המרכז הארצי לבחינות והערכה) .

 

מועמדים שלא עומדים בדרישות המתמטיקה אך עומדים בדרישות האחרות, יתקבלו במעמד "על תנאי" ויידרשו לגשת לבחינת בגרות במתמטיקה ברמה של 4 או 5 יחידות לימוד או להיבחן בבחינת המיון במתמטיקה. בנוסף, בעלי תעודת הנדסאי באחד מן התחומים – תוכנה, אלקטרוניקה ותעשייה וניהול יכולים להעביר את גיליון הציונים שיילקח בחשבון בשיקולי הקבלה של המועמד.

 

כמו כן, המכללה תשקול קבלה של מספר מצומצם של מועמדים ללא זכאות לתעודת בגרות וביניהם מועמדים בני 30 ומעלה, תלמידי תיכון מצטיינים שהוכיחו כשרון ויכולת בתחום האקדמי אותו הם מעוניינים ללמוד וחסרי תעודת בגרות שלמדו לימודים אקדמיים במוסד מוכר בארץ בהיקף של 30 ש"ס לפחות.

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד במכללה האקדמית תל אביב יפו זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות ונקבע מידי שנה ע"י משרד האוצר. יתרונה של המכללה על פני מכללות אחרות נובע משכר הלימוד הנמוך. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד או סטודנטים בעלי נתוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה). יש לציין כי מועמדים בעלי ציון משולב (בגרות+פסיכומטרי) 710 לפחות, זכאים לפטור מלא משכר הלימוד של שנה א'.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית תל אביב יפו

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו
פורום לימודי מחשבים
קבלה ללימודי הנדסת תוכנה וסייבר
מזל
ללא תגובה
קורס פייתון פרונטאלי לקיץ הקרוב
אביחי חיון
1 תגובות
מסלול ערב בקורס אופיס בהרצליה
יעל
1 תגובות
תעסוקה אחרי קורס ניהול תשתיות ענן היברדי
אורי
1 תגובות
ללמוד מדעי המחשב בטכניון עם ממוצע בגרויות גבוה ללא פסיכומטרי
אברהם רחימוב
1 תגובות
מהם תנאי הקבלה ללימודי מדעי המחשב?
אודל וויניק
1 תגובות
מדעי המחשב או הנדסת תוכנה
מוניר סלאמנה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp