לימודי מדעי המחשב התמחות בהנדסת תוכנה ומערכות באקדמית תל אביב יפו

שירות אישי - צור קשר

האקדמית תל אביב יפו
האקדמית תל אביב יפו

אהבת? שתף ב:

לימודי מדעי המחשב עם התמחות בהנדסת תוכנה ומערכות באקדמית תל אביב יפו


המומחים בפתרונות התוכנה והמערכות


התפתחויות מהירות ורבות בטכנולוגיות המחשוב והתוכנה שעוברות על המשק יוצרות צורך רב במערכות תוכנה מגוונות. עם הזמן עולה המורכבות של מערכות תוכנה אלה, במטרה להתאים את המערכות לדרישות של ארגונים ומוסדות בתעשייה. כמויות מידע שהולכות וגדלות באופן משמעותי הן אתגר נוסף עמו נדרשים להתמודד מפתחי התוכנה, שעליהם למצוא פתרונות לאיסוף המידע ולאחסנתו באופן יעיל ובטוח, שלא יפגע בנתונים העסקיים יקרי הערך. אחד הצורכים המשמעותיים בעולם ההייטק הוא מציאת שיטות יעילות לפיתוח של מערכות מתקדמות ולהטמעתן המוצלחת במשק. לצורך כך עליהם ליישם שלל כלים טכנולוגיים בענפי התכנות, מערכות המידע, המתמטיקה וענפים מדעיים והנדסיים נוספים שיחד יוצרים ארגז כלים מקצועי ואיכותי אצל מפתחי תוכנה.


במסגרת לימודי מדעי המחשב שמתקיימים באקדמית תל אביב יפו ניתן ללמוד בתכנית לימודי מדעי המחשב בהתמחות הנדסת תוכנה ומערכות. התמחות זו מתמקדת בשיטות עיוניות ופרקטיות שמאפשרות התמודדות עם אתגרים עכשוויים בתחום מערכות התוכנה. בתעשיית ההייטק של היום יש ביקוש רב לבוגרי לימודי מדעי המחשב, כאשר הם משתלבים בארגונים ובמיזמים מגוונים. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך גם לתואר שני במדעי המחשב ולהרחיב את הידע והכלים שברשותם.


תכנית הלימודים


תכנית זו שמה לה למטרה להעניק לסטודנטים מיומנויות ומידע לצורך השתלבות בתעשיית התוכנה. הם לומדים על פתרונות תוכנה מתקדמים אשר מתאימים למערכות תוכנה גדולות וסוקרים את ההתפתחויות הטכנולוגיות בעולם ההייטק של היום. במקביל, הם מפתחים את הכישורים שלהם בתחום התכנות ומכירים מספר שפות קוד. כמו כן, הם לומדים על סוגיות בתחומי מערכות המידע, מבנה המחשב, אלגוריתמים וניתוח תוכנה, אשר מעסיקות מומחים בעולם המחשבים.


מתכונת הלימוד


את ההתמחות בהנדסת תוכנה ומערכות ניתן להתחיל ללמוד בסמסטר השני של שנת הלימודים השנייה. ההתמחות כוללת קורסי חובה ושיעורי בחירה וכן קורסים ייעודיים להתמחות, כמו כן מתקיימת סדנה מעשית בה מתרגלים עקרונות בתחום הנדסת התוכנה. לקראת סיום הלימודים המשתתפים עורכים פרויקט מסכם בו הם מתכננים ומפתחים פתרונות מתקדמים לבעיות בתחום התוכנה.
הסטודנטים באקדמית תל אביב יפו יכולים לבחור בין תכנית לימודי יום שאורכה הוא כשלוש שנים, לבין מסלול ארבע שנתי שמיועד לאנשים עובדים או משרתים בשירות קבע. במסלול הארבע שנתי מתקיימים לימודים גם בסמסטרים בקיץ.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במהלך הלימודים נכללים:

 

 • Design Patterns
 • מערכות בסיסי נתונים
 • ארכיטקטורת מחשבים
 • ניתוח תוכנה מכוון מודל
 • חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי
 • הנדסת תוכנה מונחית עצמים   
 • אלגוריתמים
 • ניתוח מערכות
 • מבנה מחשבים
 • אלגברה ליניארית
 • תכנות בשפת C++   
 • ועוד


סגל הוראה


דיקן בית הספר למדעי המחשב הוא פרופסור שחוקר את תחום הבינה המלאכותית. בעבר שימש יועץ ומפתח של פתרונות בתחום זה בשלל חברות הייטק בישראל ובעולם. יחד איתו מלמדים בחוג מרצים בתחומי המחשבים והתוכנה השונים, בעלי ניסיון בהוראה ובעבודה בתעשייה.


על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי מדעי המחשב של האקדמית תל אביב יפו, ניתן ללמוד גם בתכנית לימודי מדעי המחשב בהתמחות תקשורת ואינטרנט או הלימודי מדעי המחשב עם חטיבה בניהול וכלכלה. כמו כן, מוסד הלימוד מציע מסלולים נוספים לתואר הראשון, בהם לימודי מערכות מידע, לימודי חברה ופוליטיקה, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי סיעוד ותכניות נוספות. מסלולים אלה מותאמים להתפתחויות האחרונות במשק, במטרה להעניק לבוגרים כלים שיסייעו להם בהשתלבות בשוק העבודה עם תום לימודיהם. ניתן להמשיך גם לתואר שני במדעי המחשב ובעוד מסלולים לתואר שני. באקדמית תל אביב יפו מציעים לסטודנטים מלגות שונות, כדי לסייע להם במימון שכר הלימוד. אלה כוללות מלגות הצטיינות, מלגות סיוע כלכלי ומלגות המוענקות על מעורבות קהילתית וחברתית.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי מדעי המחשב נדרשים להיות בעלי בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי, כאשר מוסד הלימוד בוחן את שקלול שני ציונים אלה (ציון התאמה). כמו כן, עליהם להציג ציון של לפחות 85 בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד או ציון 65 לפחות ברמת 5 יחידות לימוד. נוסף על כך, המועמדים נדרשים להציג ציון ברמת "בסיסי" לפחות במבחן סיווג בשפה האנגלית, כגון במסגרת פרקי האנגלית של הפסיכומטרי.

 


תעודה


לסטודנטים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית זו ניתן תואר ראשון B.Sc. במדעי המחשב מטעם האקדמית תל אביב יפו.

עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו

מתוך פורום האקדמית תל אביב יפו

מדעי ההתנהגות במסלול פסיכולוגיה של הספורט
רז יקיר
ללא תגובה
קבלה לתואר ראשון בסיעוד
עמית ינאי
ללא תגובה
סוג כיסאות בבניין כלכלה
נוי
ללא תגובה
ממוצע בגרות בקבלה למדעי המחשב
רון
ללא תגובה
קבלה למדעי המחשב ללא פסיכומטרי
מאור
ללא תגובה
מכינה לפני תואר במדעי המחשב
נועה
ללא תגובה
האם יש כיסאות סטודנט או שולחן רגיל בבניין ווסטון?
Noam
2 תגובות
האם בוגרי חינוך יכולים להתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית?
ענת
ללא תגובה
מה תנאי הקבלה ללימודי סיעוד?
קרינה
1 תגובות
קבלה לתואר שני בייעוץ ארגוני
טל
ללא תגובה
לימודי מדעי המחשב במכללה האקדמית תל אביב יפו
שני קוברובסקי
1 תגובות
הסבה ללימודי המשך בפסיכולוגיה רפואית מייעוץ חינוכי
נעמי וינברג
1 תגובות
איזה מסלולי תואר שני מוצעים באקדמית תל אביב יפו?
אילונה ירוסלסמקי
1 תגובות
קבלה לאחות מוסמכת לאחות מעשית בגיל 40+
טטיאנה
1 תגובות
דרישות קבלה לסיעוד באקדמית תל אביב יפו
אורלי
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם