תואר במדעי המחשב במכללה האקדמית אשקלון

שירות אישי - צור קשר
תואר במדעי המחשב במכללה האקדמית אשקלון

לימודי מדעי המחשב במכללה האקדמית אשקלון

 

המכללה האקדמית אשקלון מפעילה מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון בחטיבות המדעים המדוייקים, הכלכלה ומדעי החברה. המכללה נחשבת למוסד מוביל להשכלה גבוהה באזור הדרום, ומושכת מאות סטודנטים חדשים מדי שנה, כאשר בוגרי הלימודים במכללה מונים אלפי סטודנטים שמשתלבים במהרה בשוק העבודה בתחום אותו למדו.

 

מהם מדעי המחשב?

 

לימודי מדעי המחשב הינו תחום הנמצא בצמיחה מתמדת בשנים האחרונות, וכיום מאפשר להשתלב במשרות מבוקשות רבות בתעשיית ההייטק, בארגוים הנסמכים על תשתיות ואמצעים ממוחשבים וכן בעולם האקדמיה בישראל ובחו"ל. המקצוע עוסק בתיאוריות עליהן מושתתות ופועלות מערכות המחשבים השונות. כפי ששם המקצוע מעיד, ההתמקדות הינה בפן המדעי, יותר מאשר במחשבים עצמם. כתוצאה מכך, מושם דגש רב על לימודי המתמטיקה, הלוגיקה ופתרון בעיות חישוביות שונות. מדעי המחשב הינו תחום המאגד בחובו את שפות התכנות השונות (JAVA , C++,VDE), שפות פורמאליות, גרפיקה ממוחשבת ופיתוח אלגוריתמים שונים.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון B.Sc במדעי המחשב נמשכת 3 שנים. התוכנית נבנתה על ידי הסגל האקדמי עתיר הניסיון, לאחר בחינת תוכניות מקבילות במוסדות השונים בישראל, וביצוע שיפורים והתאמות למטרת גיבוש תוכנית אופטימלית. בוגרי התוכנית מהווים אנשי מקצוע איכותיים, המשתלבים במגוון תפקידים בחברות טכנולוגיות, חברות היי-טק וארגונים גדולים, וחלקם אף ממשיכים ללימודי תארים מתקדמים.

 

החוג משתף פעולה עם חברה ביטחונית מובילה, וכך מועברות סדנאות בתחום הסייבר לסטודנטים ובעתיד תוקם מעבדת סייבר במוסד הלימוד. כמו כן, כחלק משיתוף הפעולה משתתפים הסטודנטים בפרויקטים יישומיים שמתקיימים בהנחיה של מנחים מהתעשייה.
 

 

מתכונת הלימוד

 

מערכת השעות מותאמת לדרישות של חברות הייטק וכל מתאפשר לסטודנטים לרכוש ניסיון מקצועי בתעסוקה בזמן הלימודים, בשנה ב' ו - ג'. שילוב זה מקנה יתרון בשוק העבודה עם תום הלימודים.


שיתופי פעולה עם התעשייה


המכללה חתמה על הסכם שיתוף פעולה בתחום הסייבר יחד עם חברה ביטחונית מובילה, במסגרתו הוקם מרכז חקר הסייבר שמשמש תשתית למחקר, לשיתופי פעולה ולהוראה. הוא מאפשר לסטודנטים להתנסות במחקר מעשי ולקחת חלק בפרויקטים שונים. בשנה ג' מתקיימת סדנה בהדרכת מומחי החברה, בה עוסקים בהגדרתה של מעבדת הסייבר ובאיפיוניה, בהתגוננות מהתקפות מקוונות ובחידושים בענף. שיתוף הפעולה מסייע לבוגרים להשתלב בתחומי ההייטק והטכנולוגיה.
 

חילופי סטודנטים בשיתוף "אינטל" בטאיוואן


המכללה מפעילה תכנית לחילופי סטודנטים עם האוניברסיטאות NTU ו - NTUST שבטאיוואן. התכנית נולדה כתוצאה משיתוף םעולה בין חוקרים בחוג, בעקבות מחקרם רב השנים המשותף עם החוקרים הטאיוואנים.


פרויקטים בשיתוף הקריה למחקר הגרעיני


סטודנטים מהחוג למדעי המחשב כותבים את עבודת המחקר המסכמת בשיתוף עם הקריה למחקר גרעיני הממוקמת בדימונה. הפרויקטים מקנים לסטודנטים חווית פיתוח בענפי האלגוריתמים המקבילים והמערכות.

 

מרכז לוגיקה תלמודית

 

המרכז ללוגיקה תלמודית משמש מוקד למחקר בתחום. בראשו עומדים שלל חוקרים מנוסים.

 

שירותים לסטודנטים

 

המכללה האקדמית אשקלון מפעילה מערך שירותים מתקדם לסטודנטים הלומדים בה. את מערך השירותים מובילה לשכת דיקאן הסטודנטים, אשר שמה לה למטרה לפעול למען רווחת הסטודנטים. ללשכת הדיקאן ניתן לפנות בנושאים שונים, החל מבעיות מנהליות, דרך סיוע בבעיות אישית/פסיכולוגיות, וכלה בשיעורי עזר ובנושאים אקדמיים.

 

בקמפוס המכללה פועלים מתקנים חדישים, אשר כל ייעודם הינו לשמש את הסטודנטים והסגל האקדמי לצרכיהם השונים. דוגמאות למתקנים אלה ניתן למצוא בספריה, באולם הסינמטק, בבית הקולנוע, בגלריית האומנות, בחדר הכושר, במעבדות המחשבים המתקדמות, ומעל הכל – במעונות הסטודנטים המפוארים.

 

סגל אקדמי

 

בראש החוג ללימודי מדעי המחשב במכללת אשקלון, עומד פרופסור בעל ניסיון של עשורים בהוראה ומחקר אקדמיים וכן במשרות ניהוליות בכירות בתעשיית ההייטק. 

 

אל ראש החוג מצטרפים שורה של מרצים מומחים בתחומם, בעלי ניסיון רב בהכשרת סטודנטים לתואר ראשון בתחום המדעים המדוייקים בכלל, ובמדעי המחשב בפרט.

 

תנאי קבלה

 

הקבלה ללימודי מדעי המחשב נעשית על ידי ועדת קבלה של המכללה האקדמית אשקלון, על פי תנאים שנקבעים על ידי החוג או על ידי גורם מוסמך אחר. הם כוללים הצגת ממוצע בגרות של 85 או יותר, כאשר במתמטיקה יש להציג 4 יחידות לימוד לפחות בציון 70 ומעלה. ציון הפסיכומטרי הנדרש הוא 570 לפחות.

 

אפשרות נוספת היא להתקבל ללא פסיכומטרי, על סמך ממוצע בגרגות של 95 ומעלה, ובה ציון 80 לפחות ב - 4 יחידות במתמטיקה, וכן 56 לפחות ב - 4 יחידות באנגלית.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אשקלון
חוות דעת של סטודנטים על מדעי המחשב - אשקלון
התקבלו 10 דירוגיםבציון ממוצע: 3.8 מתוך 5

המכללה האקדמית אשקלון
12/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את הכיתות הקטנות יחסית, אוהב את היחס. פחות אוהב אחד מהמתרגלים.

על הקמפוס

קמפוס קטן יחסית, די טוב, לא חסר בו משהו, האגודת סטודנטים מאוד פעילה וטובה.

טיפים

אם אתם לא מסוגלים עם מתמטיקה אז אל תתחילו עם זה. עדיף שתהיו סבבה+ באנגלית, ושתדעי שזה יקח לכם זמן לע קרא עוד...

המכללה האקדמית אשקלון
27/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

את הסטודנטים לכיתה, אוהבת את החומר בקורסים מסויימים שמועבריפ בצורה מעניינת , והיחס הסופר אישי מהמזכי קרא עוד...

על הקמפוס

אגודה שדואגת לסטודנטים שלה ודואגת שיהיה להם את הנחיתה וההצלחה הכי טובה בלימודים

טיפים

להגיע לכל ההרצאות גם אםלא חובה , לתרגל בבית וללמוד ביחד , העזרה ההדית תורמת המון


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp