לימודי מדעי המחשב בסמסטר אביב במסלול האקדמי המכללה למנהל

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי המחשב בסמסטר אביב במסלול האקדמי המכללה למנהל

לימודי מדעי המחשב - סמסטר אביב במסלול האקדמי המכללה למינהל

 

תואר ראשון במדעי המחשב מיועד להעניק לבוגרים שיעסקו בתחום תעשיית המחשבים - ידע ניהולי ולבוגרים שיעסקו בתפקידי ניהול - ידע בתחום המחשבים. מדי שנה לומדים במכללה למינהל אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר, תוסס ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר. התואר זה מיועד למעוניינים לקצר את משך לימודי התואר לשם השתלבות בתחומי מדעי המחשב בתעשייה.

 

מדוע ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב דווקא במסלול האקדמי?

 

המכללה למינהל מציעה תוכנית ללימודי במדעי המחשב שמטרתו להעניק ידע תיאורטי ומעשי בתחומי מדעי המחשב ובתחומים מדעיים והנדסיים רלוונטיים. על מנת לסייע לסטודנטים בהשתלבות בשוק העבודה בתום לימודיהם, מפעילה המכללה שירותי הכוונה וייעוץ.

 

מדעי המחשב הינו ענף מדעי צעיר יחסית שעוסק בפן התיאורטי והיישומי של המחשוב ובבניית מערכות תכנות מתקדמות. הלימודים בתחום מדעי המחשב מקנים לסטודנט תפיסה מחשבתית בעזרתה ניתן לפתור בעיות בתחום המחשוב, להתמודד עם אתגרים ולפתח חידושים.

 

מתכונת הלימוד

 

תוכנית הלימודים נפרסת על פני 2.5 שנים, במשך 6 סמסטרים, במהלכם על הסטודנט לצבור 128 נקודות זכות בכדי להיות זכאי לתואר הראשון במדעי המחשב. גמישותה של תוכנית סמסטר אביב מאפשרת לסיים את התואר בזמן קצר יחסית.

 

התוכנית מורכבת מקורסי חובה ובחירה מעניינים ומגוונים. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: אלגברה לינארית, מתמטיקה בדידה, מבני נתונים, אלגוריתמים, ארכיטקטורת מחשבים, מודלים חישוביים, רשתות תקשורת מחשבים, הקמת וניהול מיזם טכנולוגי, עיבוד ספרתי של אות, מבוא למימון, יסודות השיווק ועוד.

 

לקראת תום השנה הראשונה ללימודים יש לבחור באחת מן ההתמחויות הבאות:

 

  • אבטחת מידע ומערכות אינטרנטיות וסלולריות
  • בינה מלאכותית ממחושבת
  • מנהל עסקים

 

ההתמחויות מאפשרות לכל סטודנט להתמקד בתחום המעניין אותו. כמו כן, כל סטודנט מבצע פרויקט גמר המאפשר לו לרכוש ניסיון מעשי ולממש את רעיונותיו האישיים.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במסלול האקדמי נקבעים כל שנה על פי הביקוש והם משתנים בין המסלולים והתכניות השונות. על המועמדים להציג בגרות מלאה בממוצע 85 ומעלה לצורך הגשת מועמדות. תנאי זה איננו מקנה זכאות לקבלה ללימודים באופן אוטומטי ויש לעמוד בדרישות נוספות שהמכללה מציבה. מתקיימות ועדות קבלה בבתי הספר השונים וברוב המקרים יש צורך לעבור ראיון נוסף. מי שהממוצע שלהם נמוך מ - 85 יכולים להירשם למכינת "שחקים" שמכינה את התלמידים לקראת התואר הראשון. כדי לקבל את המידע המדוייק והעדכני לגבי תנאי קבלה, יש לפנות אל יועצי הלימודים של המסלול האקדמי - המכללה למינהל.

 

 

מה עושים אחרי התואר?

 

בוגרי המסלול יכולים להשתלב במשרות מעניינות ומאתגרות המוצעות בשוק העבודה ולהצטרף למנהלים רבים המהווים את חוד החנית של התעשייה והמשק בישראל ובעולם. התחומים בהם הם יכולים להשתלב מצויים גם בסקטור הפרטי בדגש על חברות ההייטק השונות וגם בסקטור הציבורי, בחברות ממשלתיות, בחברות ביטחוניות, בארגונים ציבוריים ובחברות פרטיות.

 

בין המשרות המוצעות לבוגרי התואר המשולב קיימות אפשרויות מגוונות ורבות כגון מפתחים ומתכנתים בחברות הייטק, מפתחי אלגוריתמים ועוד. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים במדעי המחשב במוסדות מוכרים בארץ ובחו"ל.

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל
Whatsapp Whatsapp