רוצה פרטים על מדעי המדינה ומשאבי אנוש?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון במדעי המדינה ומשאבי אנוש

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מדעי המדינה ומשאבי אנוש? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מדעי המדינה ומשאבי אנוש

 

תוכנית הלימודים המשולבת בין מדעי המדינה ומשאבי אנוש, נלמדת במכללות השונות שמהוות שלוחה של אוניברסיטת בר אילן ומיועדת לסטודנטים המשרתים בכוחות הביטחון, מועסקים במסגרות ציבוריות ובמשרדי ממשלה ולכל הציבור הרחב המעוניין ללמוד לקראת תואר משולב זה.

 

תוכנית הלימודים הינה גמישה ומותאמת באופן אישי לכל סטודנט על פי צרכיו האישיים, מכיוון שהתוכנית מיועדת במיוחד לסטודנטים עובדים, רוב הקורסים מתבצעים בשעות אחר הצהריים ובימי שישי בבוקר. במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים השכלה רחבה במדעי המדינה ובארגון וניהול של כוח אדם, כאשר הלימודים מקנים מיומנויות חשיבה וניתוח של תופעות מדיניות וחברתיות שונות כמו גם, ניתוח תהליכים של קביעת מדיניות, קבלת החלטת, ניהול משאבי אנוש ומינהל ציבורי.

 

מה לומדים?

 

במהלך הלימודים הסטודנטים משתתפים בקורסים עיונים רבים המקנים ידע תיאורטי מורחב בגישות ומחקרים עדכניים בתחום, לצד הקנייה של כלים מקצועיים בניהול משאבי אנוש וכלים מחקריים בתחום מדעי המדינה. תוכנית הלימודים משתנה מידי שנה ומותאמת לסוגיות המרכזיות במצויות בסדר היום הציבורי תוך בחינה של היבטים בינלאומיים ופנים מדינתיים שונים. במסגרת הלימודים הסטודנטים נחשפים לשיטות הממשל והמשטר השונות ולסוגיות מרכזיות המעסיקות את מוסדות ושלטונות החוק בעולם בכלל ובמדינת ישראל בפרט.

 

חטיבות לימוד

 

תוכנית הלימודים לתואר מורכבת מחמש חטיבות לימוד עיקריות:

 

 • חטיבה במדעי המדינה - החטיבה כוללת קורסים אשר עוסקים בתחום לדוגמא: מינהל ציבורי, יסודות המשטר בישראל, ממשל ופוליטיקה, יחסים בינלאומיים, מבוא למחשבה מדינית ועוד.

 

 • חטיבה במשאבי אנוש - תוכנית הלימודים בחטיבה כוללת קורסים העוסקים בנושאים מרכזיים בניהול משאבי אנוש, דיני עבודה, יחסי עבודה ועוד.

 

 • חטיבה בלימודים מתודולוגיים - הלימודים בחטיבה זו מעניקים כלים מחקריים מרכזיים כגון: שימוש מחשב, לימודי סטטיסטיקה, שיטות מחקר כמותניות ואיכותניות.

 

 • חטיבת לימודי השלמה - הלימודים בחטיבה זו מתרכזים בקרוסים כלליים על פי בחירתו האישית של כל סטודנטים וכללים קורסי השלמה מהחוגים השונים המצויים במוסד הנלמד.

 

 • חטיבה ללימודי יהדות - הלימודים בחטיבה הינם חלק מהדרישה הכוללת של הסטודנטים הלומדים תחת חסותה של אוניברסיטת בר אילן וכוללים קורסים בנושאים כגון: יחסי משפחה ביהדות, פילוסופיה יהודית, נשים במקרא, ארון הספרים היהודי, תולדות עם ישראל ועוד.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי התואר הינם:

 

 • קבלה על סמך תעודת בגרות - ממוצע בגרויות העומד על ציון של 8.2
 • ציון פסיכומטרי 500 ומעלה, ממוצע בגרויות של 7.8 ומעלה
 • סטודנטים בגילאי 30+ שעברו לימודי מכינה בציון של 78 ומעלה
 • המועמדים יידרשו במעבר של בחינת מיון בנושאי ההבעה העברית

 

 

מוסדות לימוד

 

כאמור, תוכנית הלימודים מוצעת במכללות המהוות שלוחה של אוניברסיטת בר אילן:

 • מכללת צפת
 • המכללה האקדמית הגליל המערבי
 • מכללת אשקלון

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יוכלו להשתלב במגוון של אפשרויות תעסוקה במוסדות ציבוריים, בעיריות וברשויות מקומיות, במחלקות משאבי האנוש של ארגונים מהמגזר הפרטי או הציבורי, במשרדי ממשלה, בכוחות הביטחון ועוד. בנוסף, הבוגרים יכולים להמשיך את הלימודים לקראת תואר שני במדעי המדינה או במשאבי אנוש.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי המדינה ומשאבי אנוש?

רוצה לדעת יותר על מדעי המדינה ומשאבי אנוש?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: מדעי המדינה ומשאבי אנוש

התקבלו 11 דירוגים בציון ממוצע 3.7 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מדעי המדינה

סתיו שפיר
חברת הכנסת סתיו שפיר חושבת שמי שרוצה להיות מעורב בזירה החברתית והפוליטית צריך לשלב בין לימודים אקדמיים ועשייה פעילה בשטח. "חשוב מאוד מה עושים לצד הלימודים, לאן לוקחים את היוזמה האישית במהלך התואר. אם זה דרך מעורבות בתאים וארגונים פוליטיים שפועלים במרחב האקדמי, לקיחת פרויקטים או קידום מאבקים שקשורים לתחום הלימודים."
"הייחודיות של אנשים צעירים במערכת הפוליטית היא חשיבה מחוץ לקופסה. לצעירים יש אמירה שאפשר לעשות את הדברים אחרת. הם מבינים שחייבים לייצר שיטות חדשות."
סתיו שפיר
חברת כנסת
ד"ר תמי אמיר
למועמדים המתעניינים בתחומים חברתיים ומעוניינים לעבוד בארגונים, משאבי אנוש מהווה תחום מבוקש. כיום, יש הרבה תוכניות לימודים המקנות אפשרויות תעסוקה בתחום זה (לימודי עבודה, התנהגות ארגונית, מדעי ההתנהגות, ניהול כח אדם, פסיכולוגיה ארגונית ומשאבי אנוש) ובכולם ניתן להגיע לאותו תפקיד.
תחום משאבי האנוש, מתאים לאנשים שהיכולת המילולית שלהם טובה, הנוטים לתחומי עניין חברתיים ארגוניים עסקיים ואמנותיים ויש להם רצון להשתייך לארגון/חברה בסדר גודל בינוני ומעלה.
התפקידים בהם ניתן להשתלב הם תפקידי מיון, גיוס, אבחון, יעוץ, ליווי, הובלת שינויים בארגון, הפקת אירועי חברה ועוד.
בתחום זה, יכול כל העוסק בו להביא לידי ביטוי את נימתו האישית והאמנותית וליזום אירועים או תהליכים שמטרתם שיפור אוירת העבודה בארגון.
מקומות העבודה לאחר הלימודים מגוונים מאד וניתן להשתלב בכל ארגון בין אם בהייטק, בחינוך, במוסדות תרבות, מלונאות, משרדי ממשלה, ביטוח ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp