רוצה פרטים על מדעי המדינה ותקשורת?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון במדעי המדינה ותקשורת

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מדעי המדינה ותקשורת? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון במדעי המדינה ותקשורת

 

שילוב מנצח

 

מדעי המדינה הוא תחום רחב המתייחס להבנת מצבים ומהלכים חברתיים ופוליטיים מצד המרכיבים הבונים אותם, בארץ ובעולם. כך, תחום זה כולל ענפים כמחשבה מדינית, ממשל וצורות משטר, פוליטיקה, יחסים בין-לאומיים, בטחון ועוד. ככל שהתקשורת הופכת זמינה ופתוחה יותר לציבור, התהליכים המתרחשים במדינות השונות חשופים באופן ישיר יותר לקהל הרחב, המידע על אודות המתרחש נגיש יותר והאפשרויות להשגת המידע הולכות ונפתחות, ומתרבות מיום ליום.

 

באופן זה, תחום מדעי המדינה הופך רלוונטי יותר ויותר לחיי היום-יום שלנו ורבים מוצאים בו עניין ומבקשים להבין בו ואף לקחת חלק פעיל בעיסוקים הקשורים בו. בד בבד, עם זמינותו של המידע ופתיחתה של התקשורת בשנים האחרונות – הצורך בשילוב בין תחום התקשורת ותחום מדע המדינה הופך אף הוא רלוונטי יותר ויותר; עם כל הזמינות ושפע המידע, עדיין, העוסקים בתחום התקשורת הם הקובעים במידה רבה כיצד יועבר המידע אל הציבור – מאילו היבטים ובאילו "תסריטים", הנבחרים על ידם בדרך-כלל. לפיכך, שילוב בין שני התחומים הללו מוביל ליכולת השפעה גדולה וניכרת בתחום הפוליטי והחברתי – זאת מתוך הבנה בכל הקשור במדעי המדינה, ובשילוב עם הבנה בעולם התקשורת – הרי שזה הרכב משלים ומנצח.

 

על הלימודים

 

לימודי תואר ראשון במדעי המדינה בשילוב עם לימודי תואר ראשון בתקשורת מוצעים במגוון שילובים ואפשרויות, והם מומלצים, כאמור – לכל מי שמבקש לרכוש לו ידע והבנה בתחום מדעי המדינה בשילוב עם תחום התקשורת – ולבנות לו את הכלי המיטבי להשפעה חברתית ופוליטית מעמיקה. לימודים אלה נועדו להכשיר אנשים הבקיאים בשני העולמות גם יחד ובכל אחד מהם לחוד, אנשים בעלי סקרנות ומעורבות בנושאים אקטואליים, כאלה שבתום המסלול יאחזו בכל הדרוש להם כדי לפלס את דרכם במגוון רחב של תפקידים הקשורים בשילוב שבין תקשורת ובין מגוון הנושאים המרכיבים את התחום הרחב של מדעי המדינה.

 

נושאי הלימוד

 

מבין הנושאים הנלמדים במסלול:

 

 • אתיקה ומשפט בתקשורת
 • יסודות המשטר בישראל
 • מבוא ליחסים בין-לאומיים
 • תולדות המחשבה מדינית
 • התפתחות התקשורת בישראל
 • מבוא לממשל ולפוליטיקה
 • תקשורת בראי הפסיכולוגיה החברתית
 • תולדות התקשורת העולמית
 • מבוא למנהל ציבורי ולמדיניות ציבורית
 • ועוד

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • האוניברסיטה הפתוחה - האוניברסיטה הפתוחה מציעה תכנית ייחודית ללימודי מדעי המדינה ותקשורת בהתמחות מדיה חדשה ואקטיביזם חברתי - פוליטי. תכנית זו נלמדת כולה בצורה מקוונת ומאפשרת לסטודנטים ללמוד על הרשת באמצעות הרשת וכך להכיר לעומק את כוחה של המדיה הדיגיטלית בתהליכים אקטואליים בארץ ובעולם.

 

 • מכללת רחובות – מציעה מסלול לתואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה; ייחודה של המכללה הוא שהיא מציעה לימודים במתכונת ערב המיועדים לאנשים עובדים ובנוסף, מתכונת הלימוד בה היא כשל האוניברסיטה הפתוחה ובשיתוף איתה. לפיכך, התלמיד קובע את קצב הלימודים המתאים לו, ותנאי הקבלה אף הם כשל הפתוחה – ללא תנאי קבלה – כשהמעבר משלב לשלב בלימודים מותנה בהישגיו של התלמיד בפועל.

 

 • האקדמית גליל מערבי – מציעה מסלול ללימודי תואר ראשון במדעי המדינה בשילוב עם חטיבת תקשורת, לתואר של אוניברסיטת בר-אילן. תנאי הקבלה הם ממוצע בגרות של 82 ומעלה ללא צורך בפסיכומטרי, או ממוצע מעל 78 בצירוף ציון פסיכומטרי מינמלי של 500. מועמדים שאינם עונים לתנאים הללו יוכלו להתקבל על תנאי במקרים מסוימים.

 

לסיכום

 

מדעי המדינה ותקשורת במסלול לימודים לתואר ראשון יכשירו אתכם במקצוע מבוקש ואקטואלי תמיד, ויעניקו לכם כלים להבנה מעמיקה של תהליכים חברתיים ופוליטיים מקומיים ובין-לאומיים וזאת בשילוב עם הבנה מעמיקה בתחום התקשורת – הכלי המוביל את אותם תהליכים, אל העם. בתום הלימודים תוכלו להמשיך ללימוד תארים מתקדמים בתחום, למחקר, וכמובן – להשתלב בפועל באחד ממגוון התפקידים הקשורים בשילוב המנצח הזה – ולהיות שותפים ליצירת מראת מציאות שונה ואחרת – התואמת את תפישתכם המדינית והתקשורתית גם יחד.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי המדינה ותקשורת?

רוצה לדעת יותר על מדעי המדינה ותקשורת?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד מדעי המדינה ותקשורת
חוות דעת של סטודנטים: מדעי המדינה ותקשורת
התקבלו 15 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp