רוצה פרטים על מדעי המדינה וחינוך?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מדעי המדינה וחינוך, רוצה להשפיע?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מדעי המדינה וחינוך? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מדעי המדינה וחינוך- רוצה לשנות?

תחום מדעי המדינה הוא תחום מרתק ורב חשיבות. אנשי המקצוע בתחום זה חוקרים התנהגויות ותהליכים שונים ברמה של מדינות, משטרים, תרבויות ומנהיגים, תוך ניסיון להבין לעומק מהלכים פוליטיים, מדיניים וציבוריים.

 

מדעי המדינה שייכים לתחום מדעי החברה ההופכים למבוקשים יותר ויותר עם השנים, במיוחד בקרב סטודנטים אשר רוצים להשתלב בעתיד בפעילות פוליטית או בעשייה ציבורית. רבים מהבוגרים הללו פועלים מתוך ממניעים אידיאולוגים ומתוך רצון לשנות את פני המדינה.

 

גם אלו המשתלבים בתחום חינוך והוראה פונים לתחום זה ממניעים אידיאולוגים ומתוך רצון לתרום לחברה ולמדינה. לכולם ברור כיום כי למקצוע ההוראה יש חשיבות עליונה בעיצובה של המדינה וכי למורים יש השפעה מכרעת על עתידנו ועל עתיד ילדינו.

 

המוסדות האקדמיים בישראל העוסקים בחינוך מנסים מדי שנה למשוך את מיטב הסטודנטים על מנת שיוכלו להכשיר מורים איכותיים ומקצועיים, ואין זו מלאכה קלה כלל וכלל.

 

לימודי חינוך

 

לימודי מדעי המדינה וחינוך שייכים לאסכולות אקדמאיות שונות ולפיכך בכל תחום נלמדים נושאים שונים. לימודי חינוך שואפים להעניק לסטודנטים ידע עיוני מעמיק לצד התנסות מעשית בשטח. במהלך הלימודים מצטיידים הסטודנטים בכלים ובמיומנויות אשר יסייעו להם להשתלב בעבודת ההוראה, בתור מחנכים או מדריכים בקבוצות גיל שונות. לשם כך, תוכניות הלימוד שמות דגש גם על הבנת התהליכים הפסיכולוגיים והקוגניטיביים המתרחשים בגילאים השונים.

 

 

הלימודים נחלקים למספר רב של תחומי חינוך כמו לדוגמא: חינוך במסגרת בית ספר יסודי, חינוך חטיבות הביניים, חינוך גופני ותנועה,חינוך לגיל הרך, גננות, חינוך מיוחד, הוראת מוזיקה ותנועה, חינוך סביבתי, חינוך בתחום המחול ועוד.

 

בכל מסלול נפגשים הסטודנטים עם נושאי לימוד רלוונטיים לתחום, ובנוסף כוללים קורסי חובה שנלמדים בכל מסלולי הלימוד כמו למשל: פסיכולוגיה של החינוך, סוציולוגיה של החינוך, שיטות מחקר בחינוך, התנהגות סוטה, התפתחות והתבגרות, תכנון פיתוח ויישום תוכניות לימודים, מבוא לשיטות מחקר כמותניות ואיכותניות, מנהיגות ויישומיה בחינוך, מטפורה בחשיבה החינוכית ועוד.

 

לימודי מדעי המדינה

 

לימודי מדעי המדינה, לעומת זאת, דנים בחקר ובניתוח של תהליכים מדיניים וסוגיות פוליטיות שונות. לימודים אלה כוללים מגוון תחומים כגון: פוליטיקה השוואתית, כלכלה פוליטית, פסיכולוגיה פוליטית , מבנה המדינה ומוסדותיה, שיטת הממשל, שיטת המשפט, הציבור במדינה, תרבות הרוב ותרבויות המיעוטים, המדינאים והפוליטיקאים, קבוצות האינטרס באוכלוסיה ובפוליטיקה, המצב הביטחוני במדינה ומצב יחסי החוץ.

 

הקורסים שנכללים במסלול הלימודים במדעי המדינה כוללים בין השאר: מנהל ציבורי, ממשל ופוליטיקה, פוליטיקה ואמצעי התקשורת, מחשבה פוליטית, המשטר בישראל, משפט חוקתי ופוליטיקה, ניהול, מפלגות ומערכות מפלגתיות באירופה, פוליטיקה בת זמננו, יחסים בינלאומיים, מוסדות ותהליכים, מחשבה מדינית בת זממנו, תולדות המחשבה המדינית, הפוליטיקה האמריקאית, מחשבה מדינית מודרנית, פוליטיקה השוואתית, מדיניות ציבורית, סטטיסטיקה ושיטות מחקר במדע המדינה.

 

 

משך זמן הלימודים

 

לימודי מדעי המדינה וחינוך אורכים בדרך כלל בין 3 ל- 4 שנים.

 

איזו תעודה מקבלים בסיום הלימודים?

 

בוגרי מסלול מדעי המדינה וחינוך יהיו זכאים לתעודת B.A במדעי המדינה ובתעודת B.Ed בחינוך.

 

היכן לומדים?

ניתן לשלב בין לימודי מדעי המדינה ולימודי חינוך (כתואר דו חוגי) במספר האוניברסיטאות בישראל. ישנן גם מספר מכללות אשר פתחו מסלוליים מיוחדים ללימודי המקצועות הללו - מכללת רמת גן מכללת רחובות ועוד. הלימודים נמשכים 3-4 שנים.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

השתלבות בתעשייה לאחר הלימודים

בוגרי תואר ראשון יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בתחומים הללו, או להשתלב מייד בתום הלימודים בשוק העבודה. הבוגרים יכולים להשתלב בתחומי החינוך במסגרות פרטיות או במערכת החינוך, לעבוד כמדריכים וכמורים במוסדות שונים (מוסדות שיקומיים, בתי חולים לחולי נפש ועוד), וכן לעבוד בעמותות הפועלים בתחומים חברתיים.

 

הבוגרים אשר יעדיפו לפנות לתחום מדעי המדינה יוכלו לנסות להשתלב במשרדי ממשלה, בפעילות פוליטית של מפלגות, במכוני המחקר ועוד.

 

 

מהן האפשרויות ללימודי המשך?

 

בוגרי לימודי מדעי המדינה וחינוך יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בתחום החינוך או ללימודי תואר שני במדעי המדינה. בנוסף יוכלו לפנות לתחומים משיקים כמו מסלול ליועצי חינוך, לימודי פוליטיקה וכיוצא בזה.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי המדינה וחינוך?

רוצה לדעת יותר על מדעי המדינה וחינוך?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד מדעי המדינה וחינוך
חוות דעת של סטודנטים: מדעי המדינה וחינוך
התקבלו 6 דירוגים בציון ממוצע 4.3 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp