רוצה פרטים על מדעי המדינה והיסטוריה כללית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מדעי המדינה והיסטוריה כללית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מדעי המדינה והיסטוריה כללית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מדעי המדינה והיסטוריה כללית

רוב האנשים הנמשכים לתחום מדעי המדינה, מתעניינים גם בהיסטוריה כללית. למרות ששני התחומים הללו הם מעולמות אקדמיים שונים (היסטוריה מתחום מדעי הרוח ומדעי המדינה מתחום מדעי החברה), אלו הם שני תחומים המשלימים זה את זה.

 

אדם העוסק במחקר מדיני חייב להיות בקיא בהיסטוריה של מדינות רבות ככל האפשר. לפיכך, מקובל מאוד לשלב בין שני החוגים המרתקים הללו – מדעי המדינה והיסטוריה כללית.

 

המטרה העיקרית של התואר המשולב היא להכשיר אנשי מקצוע איכותיים ובעלי ידע נרחב בתחומים הללו, על מנת שיוכלו להמשיך לתואר שני או להשתלב בשוק העבודה.

 

השילוב בין מדעי המדינה להיסטוריה

 

תוכניות הלימוד לתואר ראשון במדעי המדינה והיסטוריה כללית משלבות בין תחומים ממדעי הרוח ובין תחומים ממדעי החברה.
מדעי המדינה עוסקים בחקר הפוליטיקה ובמבנה של חברות ומתמקדים ביחסי הגומלין בתוך המדינה וביחסים בין מדינות. מדעי המדינה מתפרסים על פני תחומים רבים ועוסקים בקביעת מדיניות חברתית, משפטית וכלכלית וכן בשורה רחבה של נושאים אחרים המשפיעים על אזרחי המדינה, ביטחונם ורווחתם.

 

הלימודים בתחום זה כוללים לפיכך קשת רחבה של תחומי מחקר ולימוד כגון: שיטות הממשל, שיטות המשפט, הציבור במדינה, קבוצות האינטרס באוכלוסיה ובפוליטיקה, פוליטיקה השוואתית, כלכלה פוליטית, פסיכולוגיה פוליטית ,מבנה המדינה ומוסדותיה, תרבות הרוב ותרבויות המיעוטים, המדינאים והפוליטיקאים, אנשי התקשורת ועמדתם, המצב הביטחוני במדינה ומצב יחסי החוץ.

 

נושאי לימוד במדעי המדינה

 

בין הקורסים הרבים הנלמדים במסלול תואר ראשון במדעי המדינה והיסטוריה כללית ניתן לציין: משפט חוקתי ופוליטיקה, יחסים בינלאומיים, הפוליטיקה האמריקאית, ניהול, מפלגות ומערכות מפלגתיות באירופה, פוליטיקה בת זמננו, מחשבה מדינית מודרנית, פוליטיקה השוואתית, מנהל ציבורי, ממשל ופוליטיקה, פוליטיקה ואמצעי התקשורת, מחשבה פוליטית, המשטר בישראל, מוסדות ותהליכים, מחשבה מדינית בת זממנו, תולדות המחשבה המדינית, מדיניות ציבורית, סטטיסטיקה ושיטות מחקר במדע המדינה ועוד.

 

נושאי לימוד בהיסטוריה כללית

 

לימודי היסטוריה מקנים לסטודנטים ידע עיוני רחב במטרה להכשירם להיות היסטוריונים אשר יחקרו, יעקבו, יתעדו וימפו את ההתרחשויות והאירועים המרכזיים בתולדות האנושות. להשגת מטרה זו עושים ההיסטריונים שימוש בכתבים עתיקים ומשלבים אמצעי מחקר נוספים.

 

לימודי תואר ראשון בהיסטוריה מתייחסים בדרך כלל לארבע תקופות: העת העתיקה, ימי הביניים, העת החדשה המוקדמת והעת החדישה וכוללים מגוון קורסים רחב היקף, כדוגמת: תרבות המערב, היסטוריה תחיקתית, היסטוריה תרבותית, היסטוריה דתית, העת העתיקה, העת החדשה המוקדמת, העת החדישה, אפריקה בעת החדישה, תולדות האסלאם, לימודי מזרח תיכון, אירופה במאה ה- 19, היסטוריה פוליטית, לימודי סין, קולנוע וקולוניאליזם, המהפכה הצרפתית, ארצות הברית בעידן המודרני, מלחמת העולם השנייה, דיקטטורה ודמוקרטיה, נאציזם, קדושים וקדושות, דת וחברה ביוון הקדומה, תולדות הנצרות, תולדות הנצרות, האימפריאליזם הרומי ועוד.

משך זמן הלימודים

 

לימודי מדעי המדינה והיסטוריה כללית מתפרסים על פני 3 שנים במתכונת סמסטריאלית.

 

היכן לומדים?

לימודים אלו מוצעים במספר אוניברסיטאות כגון אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת חיפה. ניתן ללמוד את המקצועות הללו במסלול דו חוגי. בנוסף, פתחו מספר מכללות כמו מכללת רמת גן, מכללת רעננה, המכללה למדעים ראשון לציון, ומכללת רחובות מציעות גם הן מסלולים מיוחדים של לימודים בתחומים אלו.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

 

השתלבות בתעשייה לאחר הלימודים

בוגרי תואר ראשון במסלול המשולב יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני באחד מהתחומים הללו, או להשתלב מייד בתום הלימודים בשוק העבודה. הבוגרים שיעדיפו ללכת לכיוון של מדעי המדינה יוכלו לנתב את הקריירה שלהם לתחום הפוליטי, ולנסות להשתלב בפעילות הפוליטית של מפלגות שונות (למשל כעוזרים פרלמנטאריים של חברי כנסת ושרים).

 

אופציות נוספות לתעסוקה עם תום הלימודים (ובשלבים מאוחרים יותר של הקריירה) - מתן ייעוץ מדיני לחברות כלכליות, עבודה במכוני המחקר, השתלבות במשרדי ממשלה שונים (בעיקר משרד החוץ) ועוד. ניתן גם לעסוק עם תום הלימודים במחקר בתחום ההיסטוריה.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי המדינה והיסטוריה כללית?

רוצה לדעת יותר על מדעי המדינה והיסטוריה כללית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד מדעי המדינה והיסטוריה כללית
חוות דעת של סטודנטים: מדעי המדינה והיסטוריה כללית
התקבלו 6 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp