לימודי הנדסת חשמל בהתמחות השכבה הפיזית של התקשורת במכללת אפקה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת חשמל בהתמחות השכבה הפיזית של התקשורת במכללת אפקה

לימודי הנדסת חשמל עם התמחות בשכבה הפיזית של התקשורת באפקה המכללה האקדמית להנדסה


מתקשרים עם התעשייה

  

המכללה מאפשרת להתחיל לימודים גם בסמסטר אביב - הסטודנטים יכולים להתחיל ללמוד בסמסטר ב' ולהרוויח שנה


מהטלפון הנייד המצוי בכל כיס, דרך תקשורת WIFI ובלו תות' ועד לתקשורת לוויינית, לשכבה הפיזית של התקשורת יש תפקיד חשוב בפעולתה של תעשיית התקשורת בת זמננו. המהנדסים שואפים תמיד לפתח ולשדרג את התחום וכך ליצור טכנולוגיות ומערכות חדשניות שיכולות לענות על דרישות התעשייה.


מכללת אפקה מציעה תכנית לימודי הנדסת חשמל עם התמחות בשכבה הפיזית של התקשורת. מסלול התמחות זה בלימודי הנדסת החשמל מכשיר את הסטודנטים לפתח רכיבי רדיו שונים וליישם מערכות תקשורת מלאות לאורך שלבי הבדיקה וההכנה לייצור. הידע הנרכש בהתמחות יכול לסייע לבוגרים להשתלב בתעשייה האלקטרונית הישראלית בתפקידי בדיקה, פיתוח ושילוב.


תכנית הלימודים


הסטודנטים ללימודי הנדסה בתכנית התמחות זו מתמקדים בפן המעשי של תחום התקשורת, בטווח הקצר והארוך. הם לומדים על רכיבים כגון אנטנות, משדרים, מקלטים ורכיבים אופטיים ברמת מוצר או מארז שלם וכך מתוודעים למכשירים לגלישה ולדיבור ולמערכות מכ"ם. כמו כן, הם דנים בהיבט החומרה שבאמצעותו יכולים לתכנן באופן מפורט את המערכות ולבצע בהן בדיקות נדרשות.

 


מתכונת הלימוד


זוהי כאמור התמחות בלימודי הנדסת החשמל במכללה, הסטודנטים צריכים לבחור בשתי התמחויות במסגרת הלימודים. במסלול לימודי היום, משך הלימודים הוא כארבע שנים, שיעורים מתקיימים בכל ימות השבוע. במסלול המשולב נמשכים הלימודים כחמש שנים וכוללים שלושה סמסטרים רצופים בכל שנה.


לאורך הלימודים משתתפים בקורסי חובה ובחירה, במעבדות ובשיעורים מעשיים. בשנה הרביעית עורכים פרויקט יישומי המשלב עבודה עם גורמים בתעשייה.

 


נושאי הלימוד

 

  • מיקרוגלים ורכיבי רדיו
  • הנדסה אלקטרו אופטית
  • סוגיות באלקטרומגנטיות
  • תקשורת אופטית מרחבית
  • מערכות תקשורת אלחוטית    
  • תקשורת ספרתית
  • אנטנות בתקשורת
  • תקשורת סיב אופטית    
  • ועוד

 


סגל הוראה


בראש ההתמחות ניצב חוקר בעל תואר פרופסור, שמומחיותו בתחום האנטנות. במשך השנים שימש מנהל פרויקטים בחברות בתחום התקשורת וההנדסה וכיום הוא משמש יועץ הנדסי בתחומים אלו עבור גופים וחברות מגוונים.


על מוסד הלימוד


בלימודי הנדסת חשמל במכללת אפקה מתקיימות התמחויות נוספות כגון לימודי הנדסת חשמל בהתמחות תורת התקשורת, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות מחשבים, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות עיבוד אותות, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות עיבוד תמונה, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות מערכות הספק ולימודי הנדסת חשמל בהתמחות מערכות אנרגיה. כמו כן ניתן ללמוד במסלולים כגון לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת תוכנה ולימודי הנדסה מכנית.


תנאי קבלה


כחלק מתנאי הקבלה ללימודי הנדסת חשמל, המועמדים צריכים להחזיק בבגרות מלאה וציון של לפחות 600 בפסיכומטרי. ישנו מסלול קבלה ללא פסיכומטרי (על סמך בגרות) בו יכולים להתקבל בעלי בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 85 או 5 יחידות בציון 75 ומעלה, וכן בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון לפחות 70.


בעלי דיפלומת הנדסאים יכולים להתקבל כאשר ממוצע הציונים בבחינות החיצוניות הוא 85 ומעלה. ישנה אפשרות להתקבל על סמך לימודים קודמים, לבעלי תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה בכל התחומים.


יש לציין כי כל המועמדים צריכים לעמוד בדרישות בפיזיקה ובמתמטיקה. מי שאינם עומדים בדרישות צריכים לעבור קורסים להשלמה לפני תחילת הלימודים.

 

תעודה


סטודנטים שמשלימים את כל החובות במהלך הלימודים מקבלים תואר ראשון B.Sc. בהנדסת חשמל מטעם המכללה האקדמית אפקה.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה
Whatsapp Whatsapp