רוצה פרטים על מדעי הים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מדעי הים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מדעי הים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מדעי הים - למי זה מתאים? כמה זה עולה? איך מתחילים?

בשנים האחרונות, החל לקבל תאוצה כל תחום פיתוח הים התיכון וסביבתו, כמשאב כלכלי מרכזי בישראל המתפתחת. מגמה זו פותחת אפשרויות תעסוקה רבות בפני רבים האוהבים את התחום ורוצים להעמיק בים המידע אודות החי, הצומח והדומם בים התיכון.


גם המחקר והפיתוח של הים התיכון מקבל תנופה באוניברסיטאות, במכוני מחקר ממשלתיים, ובחברות ביוטכנולוגיות, כך שבוגרי לימודי האוקיינוגרפיה (מדעי הים) יימצאו עצמם מהר מאוד בשוק העבודה. ומדובר בעיסוק רב עניין ואתגר.

 

 

מה לומדים?


כמו בכל התחלה, תפתחו במבואות. תלמדו על מבנה כדור הארץ והרכב החומרים שבו, היווצרות סלעים שונים, שיטות למדידת זמן גיאולוגי, יצירת קרקעות, התהוות אקוויפרים ורעידות אדמה. תעסקו גם במבנה האטמוספרה והרכבה, ותבחנו תהליכים של מעברי קרינה ואנרגיה, זרימה אטמוספרית, מערכות אקלים ומזג אוויר ושינויי אקלים גלובליים.


במהלך הלימודים, תיחשפו למגוון נושאים הקשורים במערכת האקולוגית של הים התיכון. תשתתפו בסיורים, מעבדות והרצאות העוסקים בהיבטים ביולוגיים, אוקיינוגרפיים, ואקולוגיים של הים התיכון. תלמדו על הבעיות הסביבתיות אותם גורמים בני האדם ועל הדרכים למנעם.


במדעי הים תבינו את הקשר בין טמפרטורת המים, מליחותם וצפיפותם, היווצרות גלים, תופעת הגאות והשפל והאינטראקציה בין האוקיינוסים לבין האטמוספרה. בהמשך, תכירו את סוגי המזהמים, מקורות הזיהום ונתיבי כניסה שלהם לים ותקבלו סקירה על מצב הים, על התנהגות מזהמים בסביבה הימית והשפעתם על המערכת הימית ועל החוף.

 

תכירו את המדדים לאיכות המים ומשקעי קרקעית בים, ותשננו את כל החוקים והאמנות הבינלאומיות העוסקות במניעת זיהום הים. אין ספק שידע זה יעשה אתכם שגרירים נאמנים המודעים להיבטים השונים של שימור הסביבה הימית.

 

יתרונות לימודי מדעי הים


לימודי מדעי הים הם חוויה יוצאת דופן. אף תחום לימודים אחר אינו דומה להם. הלימודים בביה"ס למדעי הים והסביבה הימית, מיוחדים במינם ומשלבים לימודים אקדמיים לתואר בוגר במדעי הים יחד עם לימודי ימאות ופעילות ימית של שיט, צלילה ושימור החוף.

 

מהם לימודי מדעי הים?

 

לימודי מדעי הים והסביבה הימית שואפים להקנות לסטודנטים ידע אקדמי נרחב בתחום מדעי הים שיכשיר אותם להשתלב בתחומי העיסוק הרלוונטיים: מחקר, חקלאות ימית ותעשייה. כמו כן, תוכניות הלימוד מתמקדות בפיתוח מיומנויות למידה ללימודים אקדמיים מתקדמים במדעי החיים ובמדעי הים כגון: כגון זואולוגיה, ביולוגיה, רפואה (תרפיה גנית, נוירוביולוגיה), ביוטכנולוגיה וביוטכנולוגיה ימית, אקולוגיה, מדעי הים והסביבה הימית.

 

לימודי מדעי הים כוללים נושאים בסיסיים כגון כימיה, מתמטיקה גנטיקה, פיזיקה, ביולוגיה מולקולרית, ומבוא לביוטכנולוגיה, לצד פרקים ייעודיים במדעי הים וביוטכנולוגיה ימית כמו שימור הים והחוף, חומרי טבע מן הים, ביואינפורמטיקה, מתגלית למוצר אוקיינוגרפיה פיזיקלית, כימית וביולוגית, ביולוגיה ואקולוגיה של אורגניזמים ימיים, לימנולוגיה של הכנרת, הסביבה האקולוגית של נחלי החוף בישראל.

 

במסגרת לימודי מדעי הים מוצעים שיעורים מעשיים ביניהם שעות מעבדה, סיורים ופרויקטים מחקריים. כמו כן, תוכניות הלימוד כוללות לימודי ימאות, שבמהלכם מפליגים הסטודנטים לאורך חופי ישראל. מי מהסטודנטים שחפץ בכך יוכל לעבור קורס משיטי ספינה וקורסי צלילה במסגרת המסלול.
 

מהו משך זמן הלימודים?


התואר B.Sc במדעי הים והסביבה הימית מוענק על ידי המרכז האקדמי רופין, ומוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, לאחר שלוש שנות לימוד אקדמיות.

 

מהם תנאי הקבלה ללימודי מדעי הים?

 

דרישות הקבלה לתואר ראשון במדעי הים (והסביבה הימית) כוללות, על פי רוב:

 

  • ממוצע ציוני בגרות משוקלל
  • ציון פסיכומטרי של לפחות 500
  • לחילופין, ציון פסיכומטרי של לפחות 650, או ממוצע בגרות של 100 לפחות
  • מתמטיקה: המועמדים נדרשים להציג ציון חיובי ב - 4 יחידות לימוד לפחות.
  • אנגלית: המועמדים נדרשים להציג ציון עובר ב - 4 יחידות לפחות.
  • קיימת ועדת חריגים לקבלת מועמדים שאינם ממלאים אחר הקריטריונים שצוינו למעלה.

 

* תנאי הקבלה עשויים להשתנות בין מוסד למוסד.
  

איזו תעודה מקבלים בסיום הלימודים?

 

תכנית הלימודים למדעי הים מקנה למסיימים תואר בוגר B.Sc במדעי הים והסביבה הימית.

כמה זה עולה?


שכר הלימוד הינו אוניברסיטאי. גם במרכז האקדמי רופין שכר הלימוד הינו מסובסד ולכן יהיה זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות.

 

היכן לומדים? 
 

  • מרכז אקדמי רופין - קמפוס בית הספר למדעי הים והסביבה הימית שוכן במכמורת.
  • אוניברסיטת בן גוריון, שלוחת אילת - B.Sc, עם התמחות בביולוגיה ובביוטכנולוגיה ימית מטעם אוניברסיטת בן גוריון.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?

 

בוגרי לימודי מדעי הים יוכלו להשתלב במגוון תפקידים ומקומות תעסוקה כגון: הוראת מדעי הים, עוזרי מחקר במחקרים לתארים מתקדמים, בתפקידים הקשורים למשק הימי ולתחום החקלאות הימית, הכולל כלובי דגים, חוות לגידול ולפיתוח מיני דגים לנוי, חוות למחקר ופיתוח, חוות יבשתיות לגידול דגי מאכל, וחוות לגידול אצות למאכל, לתעשיית התרופות ולקוסמטיקה.

 

בנוסף, בתחום משק המים, יוכלו לעסוק הבוגרים במגון תחומים מהתפלת מים ועד ניהול משק המים במקורות, שפד"ן ועוד וכן בארגונים ירוקים הפועלים למען הסביבה כמו רשות הטבע והגנים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי הים?

רוצה לדעת יותר על מדעי הים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד מדעי הים
חוות דעת של סטודנטים: מדעי הים
התקבלו 33 דירוגים בציון ממוצע 4.5 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp