לימודי שדה בתואר ראשון במדעי החיים באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על מדעי החיים ולימודי שדה - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי החיים בהדגשת לימודי שדה באוניברסיטה הפתוחה

 

טבעו של עולם

 

עולם החי אינו רק מה שנראה לעין, אלא במקרה זה רב הנסתר על הגלוי. כל וירוס או בקטריה, יצורים חד־תאיים ורב־תאיים וצמחים מנבג ועד עץ, כולם נמצאים תחת אותה המשפחה ותחת אותה הקטגוריה של יצורים חיים. כדי להבין איך אותם יצורים נוצרים, מתרבים ומתים ואת היחסים הסימביוטיים בינם לבין עצמם ובינם לבין קבוצות אחרות יש צורך בדיסציפלינה שלמה, שלוחה של מדעי הטבע.

 

תחום מדעי החיים מכיל בתוכו את כל ההיבטים של העולם החי, החל מהרמה המולקולרית והתאית וכלה ביונקים. הדיסציפלינה משיקה לתחומים רבים מתחום המדעים כמו הרפואה, הכימיה, הפיזיקה, הבוטניקה והגיאולוגיה. כמו כן, המתעמקים בתחום זה באים במגע עם נושאים שונים המעלים מחלוקות מחקריות ואתיות רבות, כמו אבולוציה, גנטיקה והשפעת האדם על הטבע.

 

תכנית לימודים

 

הסטודנטים בתכנית הלימודים של מדעי החיים בהדגשת לימודי שדה באוניברסיטה הפתוחה לומדים על האורגניזמים החיים ועל יחסי הגומלין ביניהם לבין הסביבה שבה הם מצויים. הם לומדים על כלל הנושאים של מדעי החיים הכוללים את עולם החי והצומח תחת השפעות אקולוגיות, על יצורים חד־תאיים ועל מבנה התא ופעילותו.

 

כמו כן, הם לומדים על הצמחייה בישראל ועל הסוגים השונים של בעלי החיים כמו חולייתנים יבשתיים, חרקים, נגיפים ויונקים. הם מקבלים כלים כדי לחקור היבטים גיאולוגיים וסלעיים בכלל ובארץ ישראל בפרט. התלמידים מתעסקים גם בתחומים של ההנדסה הגנטית בצמחים ועל ההשלכות שלה על הסביבה ועל בני האדם.

 

מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימוד מורכבת מקורסי תשתית, מקורסי חובה, מקורסי בחירה ומקורסי סמינר. כמו כן, הסטודנטים משתתפים במעבדות שבהן הם מיישמים את החומר שלמדו.

 

נושאי הלימוד

 

 • צפונות כדור הארץ
 • ביולוגיה מולקולרית
 • הצומח בארץ ישראל
 • מבנה התא ופעילותו
 • פיזיולוגיה של הצמח
 • גיאולוגיה בארץ ישראל    
 • כימיה כללית
 • עולם החיידקים
 • רעלים והרעלות
 • יסודות הפיזיקה
 • שעונים ביולוגיים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד לימוד להשכלה גבוהה אשר מציעה שלל מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. כל תכניות הלימודים מורכבות משילוב של הדרכות ומשיעורים פרונטאליים ומלימודים מקוונים מרחוק וכך הסטודנטים יכולים ללמוד ולעבוד במקביל. המחלקה למדעי הטבע והחיים מציעה מגוון תכניות לימוד ובהן לימודי פיזיקה, לימודי כימיה ולימודי כדור הארץ.

 

תנאי קבלה

 

ללימודי תואר ראשון במדעי החיים אפשר להתקבל גם בלי ציון פסיכומטרי ובלי תעודת בגרות. לכן גם תלמידי תיכון וחיילים משוחררים יכולים ללמוד תואר זה.


תעודה

 

הסטודנטים המסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הוכחת ידע באנגלית, הדרכה ביבליוגרפית בספריה והשתתפות בקורס מעשיר דעת מאחת הפקולטות האחרות, מקבלים תעודת בוגר B.Sc במדעי החיים מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר במדעי החיים בהדגשת לימודי שדה יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים בתחום מדעי החיים או להמשיך באקדמיה במעבדות המחקר. כמו כן, הם משתלבים בשוק העבודה כמדענים וכחוקרים במכונים חיצוניים כמו המכון הטכנולוגי ומכון וייצמן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום לימודי מדעים

עד כמה קשה השנה הראשונה בלימודי מדעי המחשב?
אנונימית
1 תגובות
ניסויים בבעלי חיים בתואר בביולוגיה
אור
1 תגובות
מספר שאלות והתייעצויות על לימודי כימיה
אור
1 תגובות
התלבטות בין מדעי ביו רפואה לביוטכנולוגיה
עביר מוסטפא
1 תגובות
מדעי המוח חד חוגי או דו חוגי?
חלי
1 תגובות
תואר שני בביולוגיה חישובית או ביואינפורמטיקה
ליאל לידר לוי
1 תגובות
אפשר להתקבל למדעי המחשב עם פסיכומטרי 640?
חנין פאהום
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,256 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון453 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעים

פרופ` כרמית לוי
פרופסור כרמית לוי מאמינה שבעולם המחקר המדעי יש מגוון של אפשרויות וגם סיפוק רב. "מדע זה תחום מדהים. זה לצאת למסע ולהגיע לראש הר ולדעת שאת הראשונה בעולם שהגעת למקום הזה. זה הגילוי שלך. כשהוא מתפרסם במאמר מדעי תחושת הסיפוק אדירה."
"בדרך לשם יש הרבה עבודה קשה... חשוב לדעת לחשוב מחוץ לקופסה ולגלות יצירתיות ועוצמה אישית. צריך גם המון מוטיבציה שמהווה מנוע פנימי לתהליך."
פרופ` כרמית לוי
חוקרת סרטן ישראלית
ד"ר ליאת יקיר
"למי שנמצאים בתחילת דרכם, יקיר ממליצה לשלב בין ביולוגיה, גנטיקה ומדעי המוח לבין מדעי המחשב. "כיום, גם הביולוגיה זקוקה לכוח מחשוב אדיר כדי לעשות מחקרים. גנטיקה עושים במחשב היום, בעיקר גנומיקה, השוואה בין רצפים, וביואינפורמטיקה."
ד"ר ליאת יקיר
ביולוגית, בוגרת המחלקה לגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן למדע
Whatsapp Whatsapp