לימודי חינוך וביולוגיה במכללת לוינסקי לחינוך

שירות אישי - צור קשר

מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך

לימודי חינוך בהתמחות ביולוגיה במכללת לוינסקי לחינוך

חוקרים את העולם

מדעי החיים וביולוגיה בפרט הם אחד מן התחומים האקדמיים בהם זוכה ישראל להכרה בינלאומית. הצלחה זו היא תוצר של מערכת מורכבת, בה הושקעו משאבים רבים, על מנת להקנות חינוך מדעי ברמה גבוהה כבר מגילים צעירים, וכך לייצר בכל דור עתודה מדעית מבטיחה. מערכת זו מושתתת בראש ובראשונה על מורים מוכשרים ומסורים, המחפשים לגרות את סקרנות התלמידים ולעורר בהם את השאיפה למצוינות וחדשנות. על מורים אלה להיות מדענים בכל רמ"ח איבריהם, המעורים ומעודכנים בכל החידושים הטכנולוגיים בתחום.

 

 

תכנית הלימודים

 

בחוג לביולוגיה במכללת לוינסקי לחינוך שמים דגש על תחומי הבוטניקה והזואולוגיה, הצוות מקדם את תחום איכות הסביבה והאקולוגיה וכן את תחום החינוך לבריאות ודוגל בהוראה פעילה במעבדות ובכיתות.


מתוך שאיפה להמשיך ולקדם את ההישגים המדעיים במדינה ולהכשיר את מדעני העתיד כבר בילדים צעירים ובכיתות גבוהות, נחשפים הסטודנטים לשלל מקצועות בשילוב של טכנולוגיות למידה. הם דנים בסוגיות עכשוויות אינטר דיסציפלינריות תוך עידוד של פרויקטים אישיים של העמקה וחקר.
 

מתכונת הלימוד

 

לימודי חינוך בהתמחות ביולוגיה נמשכים ארבע שנים. הם מתקיימיים במתכונת מורחבת בהיקף חד חוגי, המיועד לסטודנטים המכשירים עצמם להוראת ביולוגיה לכיתות ז – י.

 

יש לציין כי במכללה פועלת גם תכנית לימודים להוראת טבע בבית ספר יסודי לכיתות א' – ו', במתכונת דו חוגית. כמו כן, קיימת חטיבה לסטודנטים לחינוך מיוחד ולגיל הרך.

 

הלימודים מתבססים על שילוב הרצאות, סיורים ופעילויות במעבדות שבהן ציוד ומכשור ללימוד ומחקר. באמצעות שילוב זה מעודדים פיתוח של מקוריות, חשיבה ביקורתית ומיומנויות חקר, להכשרת אנשי חינוך ידענים ומקצועיים שיכולים לקרב את התלמידים לנושאים הנלמדים.

 

כמו כן, במוסד הלימוד יוזמים פרויקטים סביבתיים כגון שיקום בריכת חורף הסמוכה למכללה יחד עם בתי ספר מן הסביבה. כמו כן, עוסקים בשימור הפריחה בחודשי האביב והחורף, בלימוד על עופות המים ועוד.

 

בלימודים משולבת התנסות פעילה של הסטודנטים, אשר כוללת התנסות בהוראה בבתי ספר וקבלת משוב מקצועי.


בתחום המכללה הוקמה גינה אקולוגית בהנחיה וסיוע של אגרונום מומחה לתחום הפרמקלצ'ר. הגינה בנויה על משטח בטון כדוגמה לגינה במרחב האורבני, ובה ערוגות ירק וצמחי תבלין, בריכת נוי ועוד. למוסד הלימוד תו תקן ירוק מן המשרד להגנת הסביבה אשר השלים את הפיכתה לקמפוס ירוק.

 

 

נושאי לימוד

 

  • אקולוגיה כללית
  • ביולוגיה של התא
  • מתמטיקה למדעים
  • מבוא למדעי הצמח
  • ביולוגיה מולקולרית
  • מסתרי המוח האנושי
  • אופטיקה ופיזיקה מודרנית
  • ביוכימיה אנזימים וחלבונים
  • ביוטכנולוגיה והנדסה גנטית
  • ועוד

 

מוסד הלימודים

 

מכללת לוינסקי לחינוך היא מוסד לימודים המתמקד בתחום החינוך, ההוראה והכשרת המורים. המכללה מציעה מגוון תכניות לימוד אשר מושתתות על ערכים חברתיים הן ברמה המקומית והן ברמה האוניברסלית. תכניות הלימוד מותאמות לצרכים של תלמידי ישראל והן בנויות לפי הדרישות של משרד החינוך. בין מסלולי הלימוד של המכללה אפשר ללמוד הוראת מתמטיקה, הוראת טבע, הוראת מחשבת ישראל והוראת ספרות ילדים. ניתן ללמוד גם בתכניות לימודי חינוך הגיל הרך ולימודי חינוך מיוחד.


תנאי קבלה

 

לתואר בחינוך ומדעי החיים מתקבלים מועמדים שגילם 20 ומעלה שברשותם תעודת בגרות מלאה וציון בבחינת הפסיכומטרי. הקבלה ללימודים נעשית על סמך שקלול הציונים לפי נוסחת המכללה.

 


תעודה

 

מסיימי התכנית מקבלים תואר בוגר בחינוך B.Ed, ותעודת הוראת ביולוגיה לבתי ספר על יסודיים.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר משתלבים במסגרות החינוך השונות לגילי בית הספר העל יסודי, הן במסגרות הפורמליות והן במסגרות הבלתי פורמליות. כמו כן, הם יכולים להיות רכזי תחום בבתי הספר ובמסגרות שונות של מערכת החינוך. נוסף על כך, הם יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים הן בתחום החינוך והן בתחום הביולוגיה.

 

 

למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך

ssssssssss

מתוך פורום מכללת לוינסקי לחינוך

לימודי תואר שני בתרפיה במוסיקה
מאיה כהן
ללא תגובה
לימודי הוראה בגיל 49 לסייעת כיתתית
שרית
ללא תגובה
הסבה מתעודת הוראה תיכון מקצועי לתעודה ליסודי
דן
ללא תגובה
נקודת יציאה מתוכנית רגב
יעלי
ללא תגובה
מציאת בוגרת מהסמינר
מתל שטיין
ללא תגובה
סמסטר אביב חינוך מיוחד
אנה
1 תגובות
השלמת bed ממורה מוסמך בכיר אונליין
גבירה עבד
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp