לימודי מדעי החיים במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי החיים במכללה האקדמית אחוה

לימודי מדעי החיים במכללה האקדמית אחוה

מעמיקים בעולם המדעים

 

מדעי החיים חוקרים שלל סוגיות בעולמנו, מהתאים והמולקולות ועד לכדור הארץ כולו. הטכנולוגיה המתפתחת מסייעת לנו לגלות כל העת עובדות חדשות על העולם שסביבנו, להבין את פעילותו של הטבע ולהגיע לפיתוחים חדשניים ופורצי דרך ברפואה, במדע ובתעשייה.

 

לימודי מדעי החיים במכללה האקדמית אחוה מכשירים את הסטודנטים למחקר הביולוגי ולהמשך באקדמיה וגם מקנים להם כלים יישומיים שמאפשרים להם תעסוקה בתעשייה הביוכימית והביוטכנולוגיות וכן בענפי הוראת המדעים וההדרכה.

 

המכללה מציעה לימודי מדעי החיים גם בסמסטר אביב.

 

 

תכנית הלימודים

זוהי תכנית לימודים חד חוגית במהלכה הסטודנטים מקבלים ידע נרחב בענפי הביולוגיה הקלאסית והמודרנית. הסטודנטים בוחרים בתחום מיקוד מתוך מגוון תחומי הוראה ומחקר כגון גנטיקה וביולוגיה מולקולרית, מבנה ופיזיולוגיה של התאים ובעלי החיים או אקולוגיה, אבולוציה וחקר המערכת האקולוגית והסביבה וכן תחום האגרו טק, או ההייטק של החקלאות - תחום מבוקש ביותר במשק הישראלי, ולימודי סביבה וקיימות. נוסף על כך, בתום הלימודים יש אפשרות להגיש מועמדות ללימודי רפואה במסלול הארבע שנתי של אוניברסיטת תל-אביב.

 

מתכונת הלימוד

הלימודים נמשכים כשלוש שנים, שיעורים מתקיימים בארבעה או בחמישה ימים במהלך השבוע. מלבד לימודים עיוניים, הסטודנטים גם משתתפים בלימודי שדה ובעבודה מעשית במעבדות המכללה, שם הם יכולים לתרגל מיומנויות מחשוב ומדעים שנלמדות.

המכללה מציעה גם תכנית לימודי מדעי החיים בשילוב תעודת הוראת מדעים. במסלול זה לומדים קורסים מתחום החינוך החל משנת הלימודים השנייה ובסיומה מקבלים תעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים. משך מסלול זה הוא ארבע שנות לימוד.

 

נושאי הלימוד

 

 • יסודות בגנטיקה
 • ביו אינפורמטיקה
 • מדעי בעלי החיים
 • ביולוגיה של רבייה
 • סוגיות באימונולוגיה
 • יסודות ביוטכנולוגיה
 • פיזיולוגיה של צמחים    
 • אבולוציה
 • מדעי הצמח
 • מיקרוביולוגיה
 • הנדסה גנטית
 • מבוא לאקולוגיה    
 • ועוד

 

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל לאחוה לתכנית יש צורך בבגרות מלאה ובציון סכם של 550 ומעלה. כמו כן על המועמדים להיות בעלי בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 70 ובגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 70 ומעלה.

 

קבלה ללא לפסיכומטרי היא למועמדים שממוצע הבגרויות שלהם מעל 95, שלהם בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 70 לפחות, בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 70 ו5 יחידות במקצוע מדעי נוסף בציון 70 לפחות כגון בגרות בפיזיקה, בגרות בכימיה ובגרות בביולוגיה. מי שאינם עומדים ברף הקבלה יכולים ללמוד במכינה ייעודית למדעים במכללה.

 

תכנית הכנה למדעי החיים

 

מועמדים שאינם עומדים בדרישות הקבלה ללימודי מדעי החיים יכולים לקחת חלק בתכנית הכנה המוצעת במכללה האקדמית אחוה. אורך התכנית 4 חודשים וחצי. בוגרי התכנית נדרשים לממוצע של 70 ומעלה וציון של 70 לפחות בקורס "מבוא למתמטיקה", וציון של 60 ומעלה ביתר הקורסים הנלמדים.

 

תנאי קבלה לתכנית ההכנה:

 • זכאות לתעודת בגרות
 • ציון פסיכומטרי או מימ"ד 450 ומעלה
 • ועדת קבלה

 

מלגות

 

הסטודנטים יכולים לקבל מלגה בגובה שכר לימוד מלא בשנה א'. בשנה השנייה והשלישית ללימודים, סטודנטים שלהם נתונים גבוהים במיוחד יכולים לקבל מלגה בגובה מחצית שכר הלימוד.

 

על מוסד הלימוד

 

המכללה האקדמית אחוה הממוקמת בשפלה, נוסדה בשנת 1971 ומציעה תכניות לימוד מגוונות בתחומי החינוך והמדעים וכן מסלולים לתואר שני. בבית הספר למדעים של המכללה אפשר ללמוד גם במסלולי לימודי פסיכולוגיה ולימודי מערכות מידע.

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את הלימודים בהצלחה מקבלים תואר ראשון B.Sc. במדעי החיים מטעם המכללה האקדמית אחווה. מי שמסיימים את התכנית המשולבת בהוראת מדעים מקבלים בנוסף גם תעודת הוראת מדעים לבית הספר העל יסודי.

 

אפשרויות תעסוקה

הבוגרים יכולים להשתלב בחברות תרופות, במוסדות מחקר פרטיים וציבוריים, במחקר אקדמי, ובחברות המפתחות טכנולוגיות לשימוש בסביבה ביולוגית. כמו כן הם יכולים להמשיך לתארים מתקדמים בתחומי הביולוגיה השונים ולהתפתח כחוקרים, כמדריכים וכאנשי חינוך.

 

סיום הלימודים מאפשר גם להמשיך לאפיק מעבר ללימודי רפואה - בוגרי המכללה במדעי החיים יכולים להגיש מועמדות ללימודי רפואה במסלול הארבע שנתי באוניברסיטת תל אביב, זאת בכפוף לעמידה בקריטריונים.

 

כמו כן, הם יכולים להשתתף בהכשרות וקורסים וכך להתמקצע ולהגדיל את אפשרויות התעסוקה שלהם. כך לדוגמא, ניתן להשתתף בקורס מעבדנות רפואית, שמתקיים במכללה האקדמית אחוה תוך שיתוף פעולה עם המרכז הרפואי שיבא.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
חוות דעת של סטודנטים על תואר מדעי החיים - אחוה
התקבלו 25 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5

המכללה האקדמית אחוה
28/10/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב שהכיתות קטנות ושיש יחס אישי

על הקמפוס

מקום קטן, יפה, שופץ לאחרונה, אווירה חמה ונעימה.

טיפים

לעשות מכינה קדם אקדמית, מרכך את הנחיתה במקצוע אותו מתחילים ללמוד.

המכללה האקדמית אחוה
08/01/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

את הלימודים האינטנסיביים והחברה הכיפית,המרצים שמנסים לתת מענה לכל סטודנט. מה שפחות אוהבת זה את המחיר קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס אמנם לא גדול אבל האווירה כיפית ונעימה. הלימודים אינטנסיביים אבל מהנים.

טיפים

להשקיע הלימודים מבלי הסחות מיותרות,אפשרי לשלב פעילויות חברתיות אבל מבלי לבטל לימודים


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp