מדעי החברה ותקשורת באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
מדעי החברה ותקשורת באוניברסיטה הפתוחה

לימודי מדעי החברה בהדגשת תקשורת של האוניברסיטה הפתוחה

מדיה פוגשת חברה

בצורה מודעת או לא, כל אחד מאיתנו צורך תקשורת על בסיס יום יומי. בעולם המדיה התחוללו שינויים רבים שהשפיעו גם על הצרכנים שלה ברחבי העולם. כוחם של האמצעים לתקשורת המונים עולה כל העת וסוגי המסרים שעוברים באמצעותם הופך למגוון יותר. כך גם המחקר אודות המדיה והמסרים הללו הולך ומתפתח.

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה מסלול לימודי מדעי החברה, עם הדגשה בתקשורת. תכנית זו חושפת את הסטודנטים תחומי המדיה המובילים של היום כדי להכשיר את אנשי התקשורת של מחר. הבוגרים יכולים להשתמש בכלים שברשותם כדי לבנות קריירה במדיה המשודרת, הכתובה והדיגיטלית.

 

תכנית הלימודים

 

במסגרת התכנית הסטודנטים מקבלים ידע והיכרות עם עולם המדיה. דרך קורסים מתקדמים הם מעמיקים את יכולות המחקר שלהם ואת כישורי הניתוח העצמאי. לאורך המסלול הם בוחנים תחומים עדכניים שונים בעולם התקשורת, כמו למשל תרבות ותקשורת, היסטוריה של המדיה, תקשורת חזותית, וקהלי תקשורת.

 

 

מתכונת הלימוד

 

התכנית כוללת לימודי תשתית חובה, קורסי חובה בלימודי תקשורת, קורסים מתקדמים בלימודי תקשורת סדנאות חובה, לימודי בחירה חופשית ודרישות סמינריוניות. הסטודנטים גם לוקחים חלק בהתנסות מעשית בתקשורת, דרך השתתפות בסדנאות שונות בעריכה עיתונאית, בכתיבה וברדיו.

 

שיטת הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה משלבת בין מפגשים פרונטליים להנחיה בכיתה שמשולבים בטכנולוגיה לבין למידה מקוונת מבית התלמידים. באמצעות שיטה זו הסטודנטים יכולים לבחור את זמני הלימודים ואת מקומם מבין כ - 50 מרכזי הלימוד בארץ, וכך להתאים את הלימודים לצורכיהם האישיים. ניתן ללמוד במשך כשלוש שנם או לפרוש את הלימודים על פני זמן ארוך יותר.

 

נושאי הלימוד

 

 • אתיקה עיתונאית בארץ
 • מסכים בחיי ילדים ונוער
 • קלסיקה בחקר התקשורת
 • יחסי דמוקרטיה ותקשורת
 • עריכת הוידאו בעידן הדיגיטלי
 • תרבות, פנאי ותקשורת בישראל    
 • יחסי ציבור
 • תקשורת המונים
 • כתיבה עיתונאית
 • תקשורת ודעת קהל
 • סוציולוגיה של תרבות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד לימודים אקדמי שמוכר על ידי המל"ג ומציע תכניות שונות במתכונת גמישה, שמאפשרת לסטודנטים לשלב בין לימודים לעבודה או חיי משפחה. ניתן ללמוד במגוון מסלולים לתואר ראשון או שני, בענפי מדעי הרוח, מדעי החברה והמדעים. בין היתר, מתקיימים באוניברסיטה לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה ולימודי מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים.

 

תנאי קבלה

 

אין צורך להציג ציון פסיכומטרי או תעודת בגרות מלאה כדי להתקבל לתכנית זו. כך גם חיילים משוחררים או משרתים, תלמידי תיכון או אנשים עובדים יכולים ללמוד במסלול.

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל חובות התכנית ומסיימים אותה בהצלחה זכאים לקבל תואר ראשון בוגר במדעי החברה בהדגשת תקשורת אשר מוענק על ידי האוניברסיטה הפתוחה.


אפשרויות תעסוקה

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתואר שני בענפי מדעי החברה השונים או תואר שני בתקשורת. באפשרותם ללמוד לתעודת הוראה במדעי החברה או בתקשורת ולעסוק בהוראה במוסדות החינוך השונים. כמו כן, הם יכולים להשתלב במקצועות התקשורת השונים ולשמש ככותבים, עיתונאים, עורכים, בהפקות טלוויזיה וקולנוע, במשרדי פרסום שיווק ויחסי ציבור ועוד. ניתן גם להשתמש בידע במדעי החברה ולהשתלב במחלקות משאבי האנוש השונות, בעמותות חברתיות ובעוד מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על מדעי החברה ותקשורת - האוניברסיטה הפתוחה
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
11/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את הלימודים והמרצים סטודנטים ברמה גבוהה מזכירות שתמיד עונה ומחפשת פתרונות לבעיות התלמידים

על הקמפוס

קמפוס נעי ע מדשאות וקפיטריה כיתות מאובזרות וממוזגות מרצים מעולים ומעבירים את החומר מעולה

טיפים

ממליץ בחום על המכללה מרצים מעולים תלמידים על רמה מאוד נהנה מהקמפוס


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp