רוצה פרטים על התנהגות, תקשורת ומשאבי אנוש?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מדעי ההתנהגות, תקשורת ומשאבי אנוש

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על התנהגות, תקשורת ומשאבי אנוש? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מדעי ההתנהגות תקשורת ומשאבי אנוש

מדעי ההתנהגות הינו חוג מהפקולטה למדעי החברה והתכנים הנלמדים בו הם דומים במידה רבה לתכנים הנלמדים בחוג לפסיכולוגיה. אמנם בוגרים המסיימים תואר ראשון במדעי ההתנהגות לא יכולים להפוך לפסיכולוגיים, אך הם רוכשים ידע חשוב ומגוון בתחומים הקשורים לנפש האדם וכן בתחומים כמו אנתרופולוגיה, פסיכולוגיה, קרימינולוגיה, סוציולוגיה ועוד.

 

בשנים האחרונות, סטודנטים רבים אינם מסתפקים עוד בלימודי תואר אחד בלבד, ובוחרים ללמוד במסלול דו חוגי המשלב שני תחומים המעניינים אותם. מסלול מדעי ההתנהגות, תקשורת ומשאבי אנוש משלב בתוכו לא פחות משלושה תחומים חשובים המשפיעים על חיינו. כל תחום הוא מבוקש בפני עצמו אך השילוב בין כל התחומים יוצר סינרגיה מושלמת ואיכותית.

לימודי מדעי ההתנהגות

 

לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות, תקשורת ומשאבי אנוש שואפים להעניק לסטודנטים ידע רב תחומי בכל אחת מהחטיבות הללו ולהכשירם להבנת ההתנהגות האנושית והשפעותיה.

 

בין הקורסים הנלמדים: סוציולוגיה, סטטיסטיקה, פסיכולוגיה, התנהגות ארגונית, אנתרופולוגיה, שיטות מחקר, הגורם האנושי בארגון, תיאוריות חברתיות, שינויים חברתיים, קרימינולוגיה, התנהגות צרכנים ועוד.
 

 

לימודי תקשורת

 

גם תחום התקשורת נמצא בתנופה מתמדת וזאת בזכות נפח פעילותה ההולך וגדל של המדיה, על כל גווניה, אינטרנט, טלוויזיה, עיתונות ורדיו. לימודי תקשורת מקנים ידע עיוני כמו גם כלים ומיומנויות לניתוח ולהבנת תהליכים תקשורתיים. במהלך התואר בוחנים הסטודנטים את אמצעי התקשורת המשודרת והכתובה ומנתחים מאפיינים של תקשורת קבוצתית ובינאישית.

 

בין הקורסים הנלמדים במסגרת לימודי תקשורת נכללים: מדיה ואקטיביזם, דיני תקשורת, יחסי ציבור, דוברות, תקשורת שיווקית, תקשורת המונים, חברה ופוליטיקה, פסיכולוגיה חברתית, תקשורת חזותית, עיתונאות, מוסדות התקשורת בארץ ובעולם, פרסום, עיתונות כתובה, עיתונות אלקטרונית, רדיו, צילום, טלוויזיה ועוד. חטיבת התקשורת המתווספת ללימודי מדעי ההתנהגות ומשאבי אנוש פותחת בפני הסטודנטים אפיק תעסוקתי נוסף ומעשירה את כישוריהם וידיעותיהם.

 

לימודי משאבי אנוש

 

תחום משאבי אנוש הנלמד במסגרת תואר זה עוסק בגורם המרכזי בארגון המודרני והוא הרי ההון האנושי. השילוב בין מדעי ההתנהגות ומשאבי האנוש מבטיח לסטודנטים במסלול להעמיק את ידיעותיהם בתחום וכפועל יוצא להשתלב במהירות ובהצלחה בתפקידים השונים בתחום משאבי אנוש. כיום כמעט בכל ארגון קיימת מחלקת משאבי אנוש שאחראית על מצבת כוח האדם, על תהליכי המיון, הגיוס והכשרות העובדים. ולכן גדלה הדרישה בשוק לעובדים בעלי השכלה רחבה וידע מקצועי בתחום משאבי האנוש.

 

 

מטרת הלימודים

 

תואר ראשון בלימודי מדעי ההתנהגות, תקשורת ומשאבי אנוש שואף לפתח בקרב הסטודנטים יכולת ביקורתית ומחקרית ולעסוק בשיטות מחקר כמותיות ואיכותניות.

 

 

היכן לומדים?

ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון בכל תחום בנפרד במספר גדול של אוניברסיטאות ומכללות בישראל. המכללה האקדמית אחוה, פתחה מסלול מרתק וייחודי המשלב את 3 התחומים הללו. הלימודים נמשכים 3 שנים.

 

השתלבות בתעשייה לאחר הלימודים

הביקוש כיום לאנשי תקשורת איכותיים הוא גדול בכל בתחומים - טלוויזיה, רדיו, אינטרנט והעיתונות הכתובה. גם לבוגרים שיחליטו להשתלב בתחום מדעי ההתנהגות ומשאבי האנוש צפויות הצעות עבודה רבות ומגוונות.

 

בוגרי התואר המשולב יוכלו להשתלב לאחר הלימודים בתעשיית התקשורת בישראל (בתחומים כמו תקשורת חזותית, תקשורת כתובה, פרסום, שיווק, יחסי ציבור, דוברות ועוד), או במשרות שונות בתחום כוח האדם, משאבי האנוש, עבודה בעמותות חברתיות, מחקר ועוד.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על התנהגות, תקשורת ומשאבי אנוש?

רוצה לדעת יותר על התנהגות, תקשורת ומשאבי אנוש?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: התנהגות, תקשורת ומשאבי אנוש

התקבלו 34 דירוגים בציון ממוצע 3.7 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מדעי ההתנהגות

פרופ` עמוס רולידר
פרופסור עמוס רולידר חושב שלימודי מדעי ההתנהגות יכולים להיות נקודת פתיחה מצוינת לקריירה בתחום הטיפול. "בשלוש שנות לימודים מקבלים ידע מעמיק על תחומים שונים וכך אפשר לקבל החלטות ממוקדות יותר בהמשך. לימודי מדעי ההתנהגות הם הזדמנות לקבל בחירה מתוך ידע ולדעת עם מי תרצו לעבוד כמטפלים בהמשך."
"הדבר הכי חשוב למי שרוצה להיות מטפל הוא סקרנות. גם אמפתיה היא חובה. השילוב של יכולות מקצועיות ויכולות תמיכה הוא המפתח להצלחה טיפולית. אם מטפלים את יכולות התמיכה אפשר להגיע למקצוע שבו גילויים מדעיים מאפשרים לגעת האנשים, זה שילוב מנצח בעיניי."
פרופ` עמוס רולידר
פרופסור לחינוך ומומחה לניתוח התנהגות
ד"ר תמי אמיר
בלימודי מדעי ההתנהגות תידרש בעיקר ליכולות ביטוי מילוליות. מעטים הם הקורסים הדורשים יכולות כמותיות כגון שיטות מחקר, סטטיסטיקה. הלימודים עוסקים בתחומי האדם בשלושה מוקדים – פסיכולוגיה, סוציולוגיה וחינוך ולכן תחומי העניין שרצוי שתתעניין בהם הם תחומים חברתיים הקשורים לאנשים.
באישיותך, כדאי שתהיה חברותי, בעל יכולת יצירת קשרים טובים, רגיש לצרכי הזולת, מתעניין בלעזור לאנשים ולקדם אותם ובעל אישיות מרשימה לעסוק בטיפול באדם.
לימודי מדעי ההתנהגות הם לימודים תיאורטיים ברובם כך שלאחריהם תוכל לעבוד בסביבות עבודה ארגוניות חברתיות אך בתפקידים יחסית זוטרים (משאבי אנוש, אבחון כ"א, ניהול פרויקט חברתי, הדרכה ועוד), עם זאת, לאחר שתמשיך בלימודי התואר השני (אפשרי בפסיכולוגיה על כל גווניה, חינוך, יעוץ חינוכי, משפחתי, אבחון וטיפול בלקויי למידה, עבודה סוציאלית ועוד) תוכל לרכוש מקצוע בעל זהות מקצועית ברורה יותר.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
ד"ר תמי אמיר
למועמדים המתעניינים בתחומים חברתיים ומעוניינים לעבוד בארגונים, משאבי אנוש מהווה תחום מבוקש. כיום, יש הרבה תוכניות לימודים המקנות אפשרויות תעסוקה בתחום זה (לימודי עבודה, התנהגות ארגונית, מדעי ההתנהגות, ניהול כח אדם, פסיכולוגיה ארגונית ומשאבי אנוש) ובכולם ניתן להגיע לאותו תפקיד.
תחום משאבי האנוש, מתאים לאנשים שהיכולת המילולית שלהם טובה, הנוטים לתחומי עניין חברתיים ארגוניים עסקיים ואמנותיים ויש להם רצון להשתייך לארגון/חברה בסדר גודל בינוני ומעלה.
התפקידים בהם ניתן להשתלב הם תפקידי מיון, גיוס, אבחון, יעוץ, ליווי, הובלת שינויים בארגון, הפקת אירועי חברה ועוד.
בתחום זה, יכול כל העוסק בו להביא לידי ביטוי את נימתו האישית והאמנותית וליזום אירועים או תהליכים שמטרתם שיפור אוירת העבודה בארגון.
מקומות העבודה לאחר הלימודים מגוונים מאד וניתן להשתלב בכל ארגון בין אם בהייטק, בחינוך, במוסדות תרבות, מלונאות, משרדי ממשלה, ביטוח ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp