לימודי מדעי ההתנהגות התמחות בקרימינולוגיה במסלול האקדמי המכללה למנהל

המסלול האקדמי המכללה למנהל

לימודי מדעי ההתנהגות עם חטיבה בקרימינולוגיה במסלול האקדמי המכללה למינהל

 

המסלול אינו פעיל, לתכניות נוספות של המסלול האקדמי המכללה למינהל לחצו כאן

 

מדוע ללמוד מדעי ההתנהגות עם חטיבה בקרימינולוגיה ואכיפת החוק דווקא במסלול האקדמי?

 

מדעי ההתנהגות הינו תחום במדעי החברה, המשלב לימודים תיאורטיים ומעשיים בפסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. תחום זה מאפשר הבנה מעמיקה של החיים האנושיים תוך התבוננות ושילוב בין זוויות ראיה שונות של המציאות. קרימינולוגיה הוא תת תחום של סוציולוגיה והוא חוקר עניינים הקשורים בסיטואציות חברתיות הנוגעות בפשע. התחום עוסק בפסיכולוגיה קרימינלית הדנה בפושעים ובפועלם, בסטטיסטיקה של הפשע, בלשות ועוד.

 

מטרת התחום היא להסביר את מקור הפשיעה, הסטייה, הלא נורמאלי, באמצעות כלים מוכרים מהתחום הפסיכולוגי, ביולוגי, הסוציולוגי, הנפשי ועוד. המסלול האקדמי מציע תוכנית ללימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות עם חטיבה בקרימינולוגיה ואכיפת החוק המקנה תשתית ידע רחבה בתחומי מדעי ההתנהגות והתמקדות בתחום הקרימינולוגיה.

 

לימודי קרימינולוגיה הם מן המעניינים ביותר. מלבד התיאוריות המרתקות, לעתים קרובות מובאים מקרי פשיעה אקטואליים לכיתה לעיון, ניתוח, ודיון משותף. הלימודים נחלקים לשתי מגמות: טיפול ושיקום או ניהול וארגון. החל מהשנה השנייה קיימת אפשרות להשתלב בתוכנית למידה התנסותית הכוללת התמחות מעשית מחוץ לכותלי המכללה במוסדות כגון בתי חולים פסיכיאטריים, מועדוניות לילדים ונוער בסיכון ועוד.

 

מתכונת ונושאי הלימוד

 

תוכנית הלימודים נפרשת על פני שלוש שנים במהלכן על כל סטודנט לצבור 102 נקודות זכות בכדי להיות זכאי לתואר. התוכנית כוללת קורסים תיאורטיים ומעשיים מעניינים ומגוונים כגון מבוא לסוציולוגיה, מבוא לפסיכולוגיה, יסודות ביולוגיים של ההתנהגות, דיני עונשין, סטייה חברתית ופשיעה, תהליכים קוגניטיביים, מדיניות חברתית, אישיות, דיון פלילי, פשיעה בישראל, אסטרטגיה של מניעת פשיעה ועוד.

 

תנאי הקבלה

 

על מנת להתקבל ללימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות קרימינולוגיה במכללה למינהל, יש צורך לעמוד באחד מתנאי הקבלה הבאים:

 

  • ציון משוקלל 85 לפחות של ציוני הבגרות והפסיכומטרי
  • זכאות לתעודת בגרות מלאה וציון של 550 ומעלה במבחן הפסיכומטרי
  • תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים של 87 לפחות, בלי ציון בפסיכומטרי.

 

כחלק מתנאי הקבלה, בכל שלושת המסלולים, נדרש ציון של 85 לפחות בחלק האנגלית של הפסיכומטרי או ציון 185 לפחות במבחן אמי"ר. לחילופין, ציון הבגרות באנגלית לא יפחת מ - 60 ברמת 4 יחידות לימוד. בעלי תואר ראשון ממוסד מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה מתקבלים באופן אוטומטי למסלול.

 

לאחר סיום הלימודים

 

בוגרי תואר בקרימינולוגיה יוכלו להשתלב במגוון מערכות שיקום, בשירות המשטרה שם יתוגמלו בהתאם לתארם, במערכת המשפטית, בשב"ס, בשירותי המבחן, במוסדות האכיפה והטיפול השונים ועוד. כמו כן, קיימת אפשרות להמשיך ללימודים מתקדמים בתחומי מדעי ההתנהגותמדעי החברה והקרימינולוגיה במוסדות מוכרים בארץ ובחו"ל.

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד במסלול האקדמי המכללה למינהל על פי המפורט באתר המכללה הוא כ-76,016 ש"ח עבור 6 סמסטרים. כל שעת השלמה נוספת לתואר הראשון הינה 584 ₪. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד.

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל

ssssssssss

מתוך פורום המסלול האקדמי המכללה למנהל

תואר כפול בקרימינולוגיה ועוד תחום
לינוי נהרי
ללא תגובה
פטור לקורסים בכלכלה וניהול
רפי
ללא תגובה
תואר ראשון בהנדסה תעשייה וניהול
לי
ללא תגובה
אישור על לימודים בשנים 95-96
לירי קדמן
ללא תגובה
שכר לימוד לתואר שני בפסיכולוגית ספורט
קובי
ללא תגובה
התלבטות בין עבודה סוציאלית לבין פסיכולוגיה
יצחק
ללא תגובה
האם ניתן להתקבל למשפטים ללא פסיכומטרי?
מוריה
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp