לימודי ערב במדעי ההתנהגות באקדמית נתניה

שירות אישי - צור קשר

לימודי ערב במדעי ההתנהגות באקדמית נתניה

לימודי ערב במדעי ההתנהגות באקדמית נתניה

אבני הבניין של החברה

מדעי ההתנהגות הוא מסלול לימודים מבוקש לתואר ראשון בקרב סטודנטים רבים בישראל. בתוך המטריה הרחבה של מדעי ההתנהגות נכללים מקצועות כגון פסיכולוגיה, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, קרימינולוגיה ועוד. במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים להתנהגות האנושית ולסיבות שמניעות אותה.

מדע ההתנהגות מתמקד לא רק בפרט (בן האדם), אלא גם במשפחתו, בקהילה בה הוא חי ובמדינתו. כיום, משתמשים בענף זה גם לצורך הבנת תהליכים המתרחשים בארגונים עסקיים-כלכליים. השימוש במאפייני החברה ובדרך התנהלותה, מאפשר יישום של שיטות שונות לצורך העלאת רמת היעילות בארגון, תוך הפקת המירב מהגורם האנושי הפועל בתוכו.

האקדמית נתניה מציעה לסטודנטים מסלול לימודים לתואר ראשון, אותו הם יוכלו לשלב לצד עבודה במשרה מלאה. שילוב הלימודים האקדמיים והעבודה מתאפשר על ידי קיום מסלול לימודי ערב. בעזרת הידע שנלמד במסלול, הסטודנטים מקבלים כלים להתמודדות עם המציאות החברתית במדינת ישראל וכן לומדים  ליישם שיטות שונות במסגרת עבודה במוסדות ובארגונים.

תכנית הלימודים

לימודי ערב במדעי ההתנהגות מתמקדים במקצועות הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה. השיעורים בחוג עוסקים בתאוריות שונות במדעי ההתנהגות, לצד גישות יישומיות לשימוש במסגרת מוסדות, ארגונים, או בחיי החברה ביומיום. הסטודנטים מתמקדים בתחום ניהול משאבי האנוש, ונחשפים לנושאים חשובים הלקוחים מעולם התעסוקה והעבודה בתוך ארגון. הם מבינים את חשיבות תנאי העבודה של האנשים הפועלים בארגון, ומה ניתן לעשות בכדי להביא אותם לתפוקה מקסימלית.


לימודי מדעי ההתנהגות במסלול ערב נלמדים בהתמחות בניהול משאבי אנוש. בהתמחות זו ניתן הדגש לעובד כמרכזו של הארגון, ונלמדות שיטות שונות המסייעות להביא את עבודתו לביצוע אפקטיבי ביותר.

מתכונת הלימוד


תכנית לימודי ערב במדעי ההתנהגות נמשכת 3 שנים, השיעורים נערכים בשני ערבים במהלך השבוע, וכן בבוקר יום שישי. הסטודנטים לוקחים חלק בשלל קורסי חובה ובחירה וכן בסמינריונים מחקריים. השנה השלישית כוללת גם התנסות מעשית בשדה (פרקטיקום) בעמותות ובארגונים.


נושאי הלימוד

 

 • פרשנות תרבותית
 • חקר ואיוש תפקידים
 • הערכת תפקוד עובדים
 • התנהגות אנטי חברתית
 • דילמות חברתיות למנהלים
 • גברים ונשים בעולם העבודה    
 • דיני עבודה
 • הנדסת אנוש
 • ריבוד חברתי
 • שיווק ופרסום
 • תיאוריות אישיות    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

למסלול זה מתקבלים מועמדים שלהם תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים של 90 ומעלה. כמו כן, ניתן משקל מיוחד לציון בבגרות באנגלית ובבגרות במתמטיקה. ניסיון ארגוני מתאים יכול גם הוא להוות יתרון למועמדים. אלו שגילם מעל 30, שאין ברשותם בגרות מלאה יכולים להתקבל בכפוף להשתתפות בקורסי השלמה ולמעבר וועדת חריגים.

 

 

על מוסד הלימוד


האקדמית נתניה הינה מוסד אקדמי המציע שלל מסלולי לימוד. היא מפעילה מגוון תכניות לתואר ראשון בבתי הספר למשפטים, תקשורת, מנהל עסקים, בנקאות, מדעי המחשב והביטוח. בוגרי מסלול זה יכולים להמשיך גם לתואר שני בהתנהגות ארגונית או לתכניות נוספות לתואר שני בשמוצע במוסד זה.

 

תעודה


סטודנטים שמסיימים מסלול זה בהצלחה מקבלים תואר ראשון BA במדעי ההתנהגות מטעם האקדמית נתניה. כמו כן, הם מקבלים הסמכת "מומחה במשאבי אנוש" מטעם העמותה לפיתוח ולניהול משאבי אנוש בישראל.


אפשרויות תעסוקה


הבוגרים מביאים עימם את היתרון שבשילוב ידע ממספר מקצועות המשלימים זה את זה, ויכולים להציע רבות לארגונים בשוק העבודה. הבוגרים יכולים להשתלב במגוון תפקידים במוסדות שונים במערכת החינוך, מערכת אכיפת החוק (משטרה, בתי סוהר, שירותי השיקום), התעשייה הטכנולוגית, תחומי הייעוץ, הפוליטיקה, ועוד מוסדות רבים.

עוד מסלולי לימוד - האקדמית נתניה

Whatsapp Whatsapp