תואר ראשון במדעים באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון במדעים באוניברסיטה הפתוחה

תואר ראשון בוגר במדעים של האוניברסיטה הפתוחה

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכנית לימודים רב תחומית בתחום המדעים המדוייקים. לימודים אלו מתאימים לכל מי שמתעניין בתחום ובעל יכולות ריאליות ואנליטיות גבוהות. בקיצור ולעניין ניתן לומר, שאם התחברתם לשיעור המתמטיקה הפיזיקה והכימיה, אם מצאתם את עצמכם נמשכים לתחום ולא "מקטרים" עליו כמו כל השאר, תוכנית הלימודים לתואר ראשון במדעים מדוייקים זה המקום בשבילכם.

 

מסלולי לימוד

 

המדענים, הם למעשה בוגרי התארים במדעים. המדען עוסק בתחומים רבים ביניהם: מדעי החיים, מדעי הטבע, הכימיה הפזיקה, מדעי המחשב והמתמטיקה. בעוד שלימודי הכימיה מתרכזים בחקר החומר והאנרגיה, מדעי הפיזיקה כוללים תחומים כגון תורת היחסים המפורסמת של איינשטיין, תרמודינמיקה, חקר הקוונטים ועוד נושאים רבים הנלמדים בחסותה של הפיזיקה. הלימודים במתמטיקה עוסקים בהקניית ידע נרחב בחקר המתמטיקה, כמו גם יישומיה בתחומים שונים, בעיקר בפיתוח טכנולוגיות חדשיות. בין התחומים הנלמדים במתמטיקה ניתן למצוא את האלגברה, הגיאומטריה, חקר הביצועים, לוגיקה מתמטית, פונקציות ועוד מגוון רחב של נושאים ונגזרות של מדע המתמטיקה.

 

תוכנית לימודים זו כוללת גם את לימודי מדעי המחשב, שמהווים תחום לימודים מבוקש ופופלארי. בעבר מדעי המחשב נלמדו יחד עם המתמטיקה אך בעקבות ההתפתחות המסחררת בתחום הם קיבלו מקום מכובד בנפרד. על כן חשוב להבין, שגם מדעי המחשב עוסקים בעיקר בפונקציות וחישובים מתמטיים. מטרת הלימודים היא לספק לסטונדט ידע נרחב במדעי המחשב ויישומו בעולם המחשבים המודרני.

 

תוכנית הלימודים

 

לימודי חובה לבוגר במדעים

 

קורסי החובה בלימודי מדעים הינם:

  • יישומי מחשב למדעים
  • קורס אחד חובה במתמטיקה. להלן מספר דוגמאות לקורסים במתמטיקה: חשבון אינפיניטסימלי, אלגברה לינארית, משוואות דיפרנציאליות רגילות, פונקציות מרוכבות ועוד.
  • קורס אחד עיוני בפיסיקה. להלן מספר דוגמאות לקורסים עיוניים בפיסיקה: אטומים מולקולות ותכונות החומר, חשמל ומגנטיות, מכניקה, מקצה השמים: מבוא לאסטרונומיה ועוד.

 

להלן דוגמאות לקורסים משלל הדיסצפלינות:

 

  • קורסים בכימיה - דינמיקה מולקולרית של תהליכים כימיים, סימטריה: מתמטיקה, כימיה, נושאים בכימיה אטמוספירית, חמצן: אספקטים כימיים וביולוגיים ועוד.
  • קורסים בפיסיקה - עולם החשמל והאלקטרוניקה, סמינר בטכנולוגיות מיקרואלקטרוניקה, מכניקה קואנטית ומבנה האטום, פיסיקה גרעינית ועוד.
  • קורסים במתמטיקה - מודלים דטרמיניסטיים בחקר ביצועים, טופולוגיה קבוצתית, תורת המידה, לוגיקה מתמטית ועוד.
    קורסים במדעי המחשב - מבוא לרשתות תקשורת מחשבים, שפת פרולוג והיבטים לבינה מלאכותית, מימוש מערכות בסיסי-נתונים ועוד.

 

הדרישות הסמינריונית לתואר זה כוללות סמינר במדעים לבחירה מכלל הדיסצפלינות.

 

משך הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון במדעים של אוניברסיטה הפתוחה הינה תוכנית לימודים שאורכת שלוש שנים (בהתאם להתקדמות האישית של הסטונדט) בסופ מוענקת לסטודנט תעודת תואר ראשון בוגר B.Sc במדעים.

 

מה הלאה?

 

בוגרי התואר של האוניברסיטה הפתוחה במדעי המחשב ומדעי החיים יכולים להמשיך ללימודים מוסמכים במדעים. תחום לימודים זה מאפשר כרטיס כניסה למקומות עבודה נחשקים ויוקרתיים בשוק הפרטי והציבורי כגון: בתעשיית התרופות, תעשיית המזון, תעשיית ההייטק, חברות סטארט אפ, מכוני מחקר בעלי שם עולמי כגון מכון וייצמן למדע או המכון הטכנולוגי, יישומים של אפליקציות לצרכי השוק השונים, תעשיית התקשורת ועיבוד נתונים, במוסדות פיננסיים, בהוראת המתמטיקה או המדעים בבתי הספר השונים (לשם כך יש להשלים לימודים לקבלת תעודת הוראה) ובעוד מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה.

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
Whatsapp Whatsapp