תואר במדעים ומתמטיקה באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על מדעים ומתמטיקה - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


 

תואר ראשון בוגר במדעים ומתמטיקה של האוניברסיטה הפתוחה

 

הלימודים באוניברסיטה הפתוחה:

 

האוניברסיטה הפתוחה מהווה מוסד לימודים ייחודי. שיטת ההוראה של האוניברסיטה הפתוחה מותאמת לסטודנט העובד או לכל מי שמעוניין להמשיך לנהל שיגרת חיים מלאה במקביל ללמודים אקדמים. באמצעות שיטה הוראה של "למידה מרחוק" הסטודנט יכול ללמוד באופן עצמאי, תוך בחירה בתוכנית לימודים גמישה המתאימה לצרכיו ותחומי העניין שלו.

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה אין סוף של תוכניות לימודי ושילובים בכל תחומי המדעים השונים. באמצעות ספרי לימוד שהודפסו בהוצאתה של האוניברסיטה ונכתבו על ידי מומחים בכל תחום, הסטודנט יכול ללמוד באופן עצמי ונוח בזמנים שמתאימים לו. בנוסף, האוניברסיטה מאפשרת לימודים של שיעורי הנחייה עם הסגל האקדמי, אתרי אינטרנט לקורסים השונים ומעבדות לימוד במוקדי האוניברסיטה הפתוחה המצויים במקומות שונים בארץ.

 

לימודי מדעים מדוייקים

 

לימודי המדעים המדוייקים כוללים בתוכם את את כל נגזרותיו של מדע המתמטיקה. המדעים המדוייקים בוחנים את החומר המדיד, החל מהרמה הבסיסית ביותר שלו, חלקיקיו והאטומים המרכיבים אותו, עד לרמה המורכבת הכוללת מולקולות, יסודות ותרכובות. המדעים המדוייקים כוללים בתוכם את חקר הפיזיקה, על נגזרותיו השונות כגון: פיזיקה גרעינית, פיזיקת חלקיקים וכו'.

 

גם חקר הכימיה ונגזרותיו השונות כלולים בתוכנית הלימודים למדעים מדוייקים. כאמור, מדובר בתחום לימודים הנחשב קשה אך מאתגר ויוקרתי. על סטודנטים המעוניינים ללמוד בתוכנית להיות בעלי יכולות ריאליטיות ואנליטיות גבוהות, אך בעיקר לאהוב את התחום ולהתעניין בו.

 

ההדגשה במתמטיקה

 

ההדגשה במתמטיקה לתוכנית הלימודים הרב תחומית במדעים, מהווה תחום התמחות בחקר המתמטיקה. לימודים אלו נחשבים לתוכנית לימודים מעשירה ומרתקת המעניקה ידע נרחב וכלים לניתוח והבנה מתמטית, ידע הנדרש במקומות עבודה רבים. מטרת הלימודים הינה להעניק לסטודנט ידע וכלים מעשיים תוך דגש על פיתוחים טכנולוגיים המתאימים לעידן המודרני.

 

בנוסף, תוכנית הלימודים מעניקה לסטודנט כלים ליכולת מחקר עצמאי כמו גם ידע עיוני נרחב. בין התחומים הנלמדים במתמטיקה מצויים: אלגברה, תורת המספרים, חקר ביצועים, גיאומטריה ועוד תחומים רבים ומרתקים למי שאוהב את התחום.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר בוגר במדעים בהדגשת מתמטיקה דורשים סה"כ 108 נ"ז הכוללות:

 

 • 42 נ"ז בקורסי החובה הבאים במתמטיקה: חשבון אינפיניטסימלי 1, חשבון אינפיניטסימלי 2, חשבון אינפיניטסימלי 3, אלגברה לינארית 1, אלגברה לינארית 2, משוואות דיפרנציאליות רגילות 1, פונקציות מורכבות ומבנים אלגבריים.
 • 4 נ"ז לבחירה באחד משני הקורסים הבאים: הקורסמתמטיקה דיסקרטית: תורת הקבוצות, קומבינטוריקה ולוגיקה או הקורס תורת הקבוצות.
 • בין 3 ל – 6 נ"ז באחד משלושת הקורסים הבאים: מבוא לסטטיסטיקה ולהסתברות לתלמידי מדעים, תורת ההסתברות והסתברות למדעי המחשב.
 • בין 10 ל – 12 נ"ז בבחירת לפחות שני קורסים, ובהם לפחות אחד מן השלושה הראשונים: טופולוגיה קבוצתית, מבוא לאנליזה פונקציונלית, תורת המידה, משוואות דיפרנציאליות חלקיות, לוגיקה מתמטית, אנליזה נומרית 2, משוואות דיפרנציאליות רגילות 2 והרחבת שדות ותורת גלואה.
 • 8 נ"ז לבחירה בקורסים במתמטיקה - לפחות שני קורסים נוספים בבחירה חופשית מתוך כלל קורסי המתמטיקה למעט סמינרים.
 • 6 נ"ז בלימודי מדעי המחשב בקורס מבוא למדעי המחשב ושפת Java
 • בין 3 ל – 6 נ"ז בלימודי פיסיקה – בחירת קורס עיוני אחד בפיסיקה
  בחירה חופשית - השלמת מחסת נ"ז - ניתן להשלים בקורסים במתמטיקה או בקורסים מדיסציפלינות שונות.

 

הדרישות הסמינריונית לתואר זה כוללות סמינר אחד במתמטיקה.

 

משך הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון במדעים בהדגשת מתמטיקה של אוניברסיטה הפתוחה אורכת כשלוש שנים.

 

מה הלאה?

 

בוגרי התואר של האוניברסיטה הפתוחה במדעים בהדגשת מתמטיקה יכולים להמשיך ללימודים מוסמכים במדעים או ללימודי מוסמך במתמטיקה. המתמטיקאים יכולים להשתלב במגוון רחב של תחומים במחקר, פיתוח, הוראה (יש להשלים לימודים לקבלת תעודת הוראה במתמטיקה), בתעשיית ההייטק בחברות סטארט אפ שונות, במוסדות הפיננסיים ובעוד מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה המצריכות ידע במדעים מדוייקים בכלל ומתמטיקה בפרט.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום לימודי מדעים

ראיון קבלה לתואר שני ביעוץ גנטי
ליאור
1 תגובות
תחומים שנשחשבים רווחיים בביולוגיה
עדן
1 תגובות
קבלה לתוכנית mdphd לבעל PHD מתחום לא רפואי
ג
ללא תגובה
עד כמה קשה השנה הראשונה בלימודי מדעי המחשב?
אנונימית
1 תגובות
ניסויים בבעלי חיים בתואר בביולוגיה
אור
1 תגובות
מספר שאלות והתייעצויות על לימודי כימיה
אור
1 תגובות
התלבטות בין מדעי ביו רפואה לביוטכנולוגיה
עביר מוסטפא
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעים

פרופ` כרמית לוי
פרופסור כרמית לוי מאמינה שבעולם המחקר המדעי יש מגוון של אפשרויות וגם סיפוק רב. "מדע זה תחום מדהים. זה לצאת למסע ולהגיע לראש הר ולדעת שאת הראשונה בעולם שהגעת למקום הזה. זה הגילוי שלך. כשהוא מתפרסם במאמר מדעי תחושת הסיפוק אדירה."
"בדרך לשם יש הרבה עבודה קשה... חשוב לדעת לחשוב מחוץ לקופסה ולגלות יצירתיות ועוצמה אישית. צריך גם המון מוטיבציה שמהווה מנוע פנימי לתהליך."
פרופ` כרמית לוי
חוקרת סרטן ישראלית
ד"ר ליאת יקיר
"למי שנמצאים בתחילת דרכם, יקיר ממליצה לשלב בין ביולוגיה, גנטיקה ומדעי המוח לבין מדעי המחשב. "כיום, גם הביולוגיה זקוקה לכוח מחשוב אדיר כדי לעשות מחקרים. גנטיקה עושים במחשב היום, בעיקר גנומיקה, השוואה בין רצפים, וביואינפורמטיקה."
ד"ר ליאת יקיר
ביולוגית, בוגרת המחלקה לגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן למדע
Whatsapp Whatsapp