תואר במדעים ומתמטיקה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
תואר במדעים ומתמטיקה באוניברסיטה הפתוחה

 

תואר ראשון בוגר במדעים ומתמטיקה של האוניברסיטה הפתוחה

 

הלימודים באוניברסיטה הפתוחה:

 

האוניברסיטה הפתוחה מהווה מוסד לימודים ייחודי. שיטת ההוראה של האוניברסיטה הפתוחה מותאמת לסטודנט העובד או לכל מי שמעוניין להמשיך לנהל שיגרת חיים מלאה במקביל ללמודים אקדמים. באמצעות שיטה הוראה של "למידה מרחוק" הסטודנט יכול ללמוד באופן עצמאי, תוך בחירה בתוכנית לימודים גמישה המתאימה לצרכיו ותחומי העניין שלו.

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה אין סוף של תוכניות לימודי ושילובים בכל תחומי המדעים השונים. באמצעות ספרי לימוד שהודפסו בהוצאתה של האוניברסיטה ונכתבו על ידי מומחים בכל תחום, הסטודנט יכול ללמוד באופן עצמי ונוח בזמנים שמתאימים לו. בנוסף, האוניברסיטה מאפשרת לימודים של שיעורי הנחייה עם הסגל האקדמי, אתרי אינטרנט לקורסים השונים ומעבדות לימוד במוקדי האוניברסיטה הפתוחה המצויים במקומות שונים בארץ.

 

לימודי מדעים מדוייקים

 

לימודי המדעים המדוייקים כוללים בתוכם את את כל נגזרותיו של מדע המתמטיקה. המדעים המדוייקים בוחנים את החומר המדיד, החל מהרמה הבסיסית ביותר שלו, חלקיקיו והאטומים המרכיבים אותו, עד לרמה המורכבת הכוללת מולקולות, יסודות ותרכובות. המדעים המדוייקים כוללים בתוכם את חקר הפיזיקה, על נגזרותיו השונות כגון: פיזיקה גרעינית, פיזיקת חלקיקים וכו'.

 

גם חקר הכימיה ונגזרותיו השונות כלולים בתוכנית הלימודים למדעים מדוייקים. כאמור, מדובר בתחום לימודים הנחשב קשה אך מאתגר ויוקרתי. על סטודנטים המעוניינים ללמוד בתוכנית להיות בעלי יכולות ריאליטיות ואנליטיות גבוהות, אך בעיקר לאהוב את התחום ולהתעניין בו.

 

ההדגשה במתמטיקה

 

ההדגשה במתמטיקה לתוכנית הלימודים הרב תחומית במדעים, מהווה תחום התמחות בחקר המתמטיקה. לימודים אלו נחשבים לתוכנית לימודים מעשירה ומרתקת המעניקה ידע נרחב וכלים לניתוח והבנה מתמטית, ידע הנדרש במקומות עבודה רבים. מטרת הלימודים הינה להעניק לסטודנט ידע וכלים מעשיים תוך דגש על פיתוחים טכנולוגיים המתאימים לעידן המודרני.

 

בנוסף, תוכנית הלימודים מעניקה לסטודנט כלים ליכולת מחקר עצמאי כמו גם ידע עיוני נרחב. בין התחומים הנלמדים במתמטיקה מצויים: אלגברה, תורת המספרים, חקר ביצועים, גיאומטריה ועוד תחומים רבים ומרתקים למי שאוהב את התחום.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר בוגר במדעים בהדגשת מתמטיקה כוללים:

 

  • קורסי החובה הבאים במתמטיקה: חשבון אינפיניטסימלי 1, חשבון אינפיניטסימלי 2, חשבון אינפיניטסימלי 3, אלגברה לינארית 1, אלגברה לינארית 2, משוואות דיפרנציאליות רגילות 1, פונקציות מורכבות ומבנים אלגבריים.
  • בחירה באחד משני הקורסים הבאים: הקורסמתמטיקה דיסקרטית: תורת הקבוצות, קומבינטוריקה ולוגיקה או הקורס תורת הקבוצות.
  • אחד משלושת הקורסים הבאים: מבוא לסטטיסטיקה ולהסתברות לתלמידי מדעים, תורת ההסתברות והסתברות למדעי המחשב.
  • בחירת לפחות שני קורסים, ובהם לפחות אחד מן השלושה הראשונים: טופולוגיה קבוצתית, מבוא לאנליזה פונקציונלית, תורת המידה, משוואות דיפרנציאליות חלקיות, לוגיקה מתמטית, אנליזה נומרית 2, משוואות דיפרנציאליות רגילות 2 והרחבת שדות ותורת גלואה.
  • בחירה בקורסים במתמטיקה - לפחות שני קורסים נוספים בבחירה חופשית מתוך כלל קורסי המתמטיקה למעט סמינרים.
  • לימודי מדעי המחשב בקורס מבוא למדעי המחשב ושפת Java
  • לימודי פיסיקה – בחירת קורס עיוני אחד בפיסיקה 

 

הדרישות הסמינריונית לתואר זה כוללות סמינר אחד במתמטיקה.

 

משך הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון במדעים בהדגשת מתמטיקה של אוניברסיטה הפתוחה אורכת כשלוש שנים.

 

מה הלאה?

 

בוגרי התואר של האוניברסיטה הפתוחה במדעים בהדגשת מתמטיקה יכולים להמשיך ללימודים מוסמכים במדעים או ללימודי מוסמך במתמטיקה. המתמטיקאים יכולים להשתלב במגוון רחב של תחומים במחקר, פיתוח, הוראה (יש להשלים לימודים לקבלת תעודת הוראה במתמטיקה), בתעשיית ההייטק בחברות סטארט אפ שונות, במוסדות הפיננסיים ובעוד מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה המצריכות ידע במדעים מדוייקים בכלל ומתמטיקה בפרט.
 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
Whatsapp Whatsapp