מסלול מנהיגות חברתית במכללה האקדמית בית ברל

המכללה האקדמית בית ברל
לימודי מדיניות ומנהיגות חברתית במכללה האקדמית בית ברל
 
מסלול הלימודים אינו פעיל
 
מצב האומה
 
במדינת ישראל לא משעמם, זה בטוח. לא חסרים מצבים מורכבים ומסובכים שגורמים לאזרחים להסתחרר ולהתבלבל. ניקח לדוגמא את מצבי המתיחות של ישראל עם שכנותיה הערביות מאז הקמתה ועד עצם היום הזה - תהיה מלחמה או לא תהיה? והשלום, יגיע או לא?
המחאה החברתית הותירה אחריה שובל של רגשות חשופים. האם תוביל לשינויים כלכליים? ומה תהיינה ההשלכות שלה? כמו כן, כל הגירה לישראל מביאה איתה התלבטויות חדשות – איך תשתנה בעקבותיה תרבות הארץ? כיצד יעוצבו מחדש העמדות הפוליטיות והערכים הלאומיים?
 
לימודי מדיניות ומנהיגות חברתית מציגים תמונה רחבה של מצבים אלה ועוד המון מצבים חברתיים ומדיניים נוספים. הלימודים מקנים כלים לניתוח סוגיות חברתיות, ומסייעים להכרת הרבדים השונים של המרחב החברתי הישראלי, ולגיבוש ביקורת חברתית. במכללה האקדמית בית ברל מציעים לקהל הרחב, ובמיוחד לעובדי המינהל הציבורי, הרשויות המקומיות והשלטון, להתמחות בתחום לימודים זה במסגרת בית הספר לחברה וממשל.
 
 
תכנית הלימודים
 
התכנית בבית ברל מורכבת מקורסי מבוא ותשתית ומקורסים מתקדמים. בקורסי המבוא הסטודנטים נחשפים אל התיאוריות ואל המחקרים השונים המרכיבים יחד את החשיבה החברתית האקדמית, בתחומי לימודי מדעי החברה, מדעי המדינה, סוציולוגיה, תרבות ואנתרופולוגיה. קורסי התשתית מתמקדים במושגים של חוסר צדק, מוקדי כוח ושליטה, אי שוויון, מתחים תרבותיים ומחאה חברתית.
 
נבחנות בהן סוגיות מרכזיות בכלכלה ובפוליטיקה, כשבתוך כך נידונות דילמות המאפיינות את היחסים בשוק העבודה, הקשורות לתופעת הגלובליזציה. בהקשרים נוספים עוסקים במעמד האישה ובגבולות המגדר, במצבם של סקטורים מסוימים בחברה, ובחלוקות אתניות, דתיות, לאומיות וגילאיות בתוך המדינה. בקורסים המתקדמים הסטודנטים מתמקדים בפוטנציאל לשינוי מצבן של אוכלוסיות שונות, ובכוחות המעצבים את החברה.
 
מבנה הלימודים
 
הלימודים בתכנית התמחות זו מתפרשים על פני שלוש שנים וחצי, ומרוכזים ביום אחד בשבוע.
 
סגל המרצים
 
ראש המסלול ללימודי מדיניות ומנהיגות חברתית בבית ברל היא בעלת דוקטורט באנתרופולוגיה, שעמדה בעבר בראש האגודה האנתרופולוגית הישראלית, ומתמחה בהתפתחות האנתרופולוגיה החברתית בארץ. מחקריה עוסקים בשיטות מחקר איכותניות, בשיטות התרגום של תחום האנתרופולוגיה לעברית, ובחקר מנהגים תרבותיים ספציפיים הקשורים למתנות חתונה.
 
נושאי ההתמחות של המרצים הנוספים בתכנית כוללים: עוני ופיתוח באפריקה, התמודדות עם הטרוגניות בחברה בישראל, העלייה מברית המועצות לשעבר, השפה הערבית והוראתה בישראל, התגבשות התרבות הציונית בימי היישוב וראשית המדינה, ועוד.
 
קהל יעד
 
מסלול זה מיועד לאנשים המתעניינים בתחומי החברה, המדינה והעבודה, המעוניינים להעמיק את הבנתם התיאורטית ואת ידיעותיהם המעשיות בנושאי השינוי החברתי והשלכותיו הרבות והמגוונות.
 
תנאי קבלה
 
מסלול הלימודים פתוח לקהל הרחב. אין צורך בתעודת בגרות, ואין מבחני כניסה.
 
תעודה
 
למסיימי התכנית בהצלחה תוענק תעודת התמחות במדיניות ומנהיגות חברתית מטעם המכללה האקדמית בית ברל. ניתן לקבל הכרה על הלימודים לצורך קבלת תואר ראשון במסגרת החוג למדעי החברה והרוח באוניברסיטה הפתוחה. אנו מציעים לכם לוודא מול שני מוסדות הלימוד, שאין תנאים נוספים לקבלת התואר לאחר סיום תכנית ההתמחות.
 
למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית בית ברל

טיפול אינטגרטיבי דרך משחק
חנין סעאבנה
1 תגובות
לימודי נשים בתרפיה בחיות
יעל סוקולובסקי
1 תגובות
הרשמה לעיצוב או פיתוח משחקים דיגיטלים
כפיר מרקו
2 תגובות
קבלה ללימודי ספרנות
תומר כהן
2 תגובות
הרשמה לקורס מורי דרך
אבי ברזילי
ללא תגובה
שכר לימוד שנתי קרימינולוגיה
ארז
1 תגובות
שאלה לגבי יום מרוכז
אבי
2 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp