מסלול מנהיגות חברתית במכללה האקדמית בית ברל

המכללה האקדמית בית ברל

אהבת? שתף ב:

לימודי מדיניות ומנהיגות חברתית במכללה האקדמית בית ברל
 
מסלול הלימודים אינו פעיל
 
מצב האומה
 
במדינת ישראל לא משעמם, זה בטוח. לא חסרים מצבים מורכבים ומסובכים שגורמים לאזרחים להסתחרר ולהתבלבל. ניקח לדוגמא את מצבי המתיחות של ישראל עם שכנותיה הערביות מאז הקמתה ועד עצם היום הזה - תהיה מלחמה או לא תהיה? והשלום, יגיע או לא?
המחאה החברתית הותירה אחריה שובל של רגשות חשופים. האם תוביל לשינויים כלכליים? ומה תהיינה ההשלכות שלה? כמו כן, כל הגירה לישראל מביאה איתה התלבטויות חדשות – איך תשתנה בעקבותיה תרבות הארץ? כיצד יעוצבו מחדש העמדות הפוליטיות והערכים הלאומיים?
 
לימודי מדיניות ומנהיגות חברתית מציגים תמונה רחבה של מצבים אלה ועוד המון מצבים חברתיים ומדיניים נוספים. הלימודים מקנים כלים לניתוח סוגיות חברתיות, ומסייעים להכרת הרבדים השונים של המרחב החברתי הישראלי, ולגיבוש ביקורת חברתית. במכללה האקדמית בית ברל מציעים לקהל הרחב, ובמיוחד לעובדי המינהל הציבורי, הרשויות המקומיות והשלטון, להתמחות בתחום לימודים זה במסגרת בית הספר לחברה וממשל.
 
 
תכנית הלימודים
 
התכנית בבית ברל מורכבת מקורסי מבוא ותשתית ומקורסים מתקדמים. בקורסי המבוא הסטודנטים נחשפים אל התיאוריות ואל המחקרים השונים המרכיבים יחד את החשיבה החברתית האקדמית, בתחומי לימודי מדעי החברה, מדעי המדינה, סוציולוגיה, תרבות ואנתרופולוגיה. קורסי התשתית מתמקדים במושגים של חוסר צדק, מוקדי כוח ושליטה, אי שוויון, מתחים תרבותיים ומחאה חברתית.
 
נבחנות בהן סוגיות מרכזיות בכלכלה ובפוליטיקה, כשבתוך כך נידונות דילמות המאפיינות את היחסים בשוק העבודה, הקשורות לתופעת הגלובליזציה. בהקשרים נוספים עוסקים במעמד האישה ובגבולות המגדר, במצבם של סקטורים מסוימים בחברה, ובחלוקות אתניות, דתיות, לאומיות וגילאיות בתוך המדינה. בקורסים המתקדמים הסטודנטים מתמקדים בפוטנציאל לשינוי מצבן של אוכלוסיות שונות, ובכוחות המעצבים את החברה.
 
מבנה הלימודים
 
הלימודים בתכנית התמחות זו מתפרשים על פני שלוש שנים וחצי, ומרוכזים ביום אחד בשבוע.
 
סגל המרצים
 
ראש המסלול ללימודי מדיניות ומנהיגות חברתית בבית ברל היא בעלת דוקטורט באנתרופולוגיה, שעמדה בעבר בראש האגודה האנתרופולוגית הישראלית, ומתמחה בהתפתחות האנתרופולוגיה החברתית בארץ. מחקריה עוסקים בשיטות מחקר איכותניות, בשיטות התרגום של תחום האנתרופולוגיה לעברית, ובחקר מנהגים תרבותיים ספציפיים הקשורים למתנות חתונה.
 
נושאי ההתמחות של המרצים הנוספים בתכנית כוללים: עוני ופיתוח באפריקה, התמודדות עם הטרוגניות בחברה בישראל, העלייה מברית המועצות לשעבר, השפה הערבית והוראתה בישראל, התגבשות התרבות הציונית בימי היישוב וראשית המדינה, ועוד.
 
קהל יעד
 
מסלול זה מיועד לאנשים המתעניינים בתחומי החברה, המדינה והעבודה, המעוניינים להעמיק את הבנתם התיאורטית ואת ידיעותיהם המעשיות בנושאי השינוי החברתי והשלכותיו הרבות והמגוונות.
 
תנאי קבלה
 
מסלול הלימודים פתוח לקהל הרחב. אין צורך בתעודת בגרות, ואין מבחני כניסה.
 
תעודה
 
למסיימי התכנית בהצלחה תוענק תעודת התמחות במדיניות ומנהיגות חברתית מטעם המכללה האקדמית בית ברל. ניתן לקבל הכרה על הלימודים לצורך קבלת תואר ראשון במסגרת החוג למדעי החברה והרוח באוניברסיטה הפתוחה. אנו מציעים לכם לוודא מול שני מוסדות הלימוד, שאין תנאים נוספים לקבלת התואר לאחר סיום תכנית ההתמחות.
 
למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל

מתוך פורום המכללה האקדמית בית ברל

הרחבת תעודת הוראה לתעודת חינוך מיוחד
אפרת
ללא תגובה
אפשר עדיין להירשם לקורס הוראה מתקנת?
מדיחה
1 תגובות
משרות בתחום התרגום עבור סטודנטים ובוגרי בלשנות אנגלית מכללת בית-ברל
פיטר בלאו
1 תגובות
מתי מתחיל קורס עריכה לשונית?
מיכל בן אהרן
ללא תגובה
צריך לדעת לצייר כדי להשתתף בקורס עיצוב ופיתוח משחקים?
שמואל בוצצו
ללא תגובה
אישור זכאות ותעודת סיום
רשא זחאלקה
ללא תגובה
מכינה באומנות - קורסי השלמת אומנות
ואלא
1 תגובות
לימודי תעודה לספרנות ומידענות
אביבית בוהדנה
ללא תגובה
מתי יפתח קורס עיצוב ופיתוח משחקים?
מורן
ללא תגובה
שלום, השנה לא ייפתח קורס מורה דרך. בהצלחה
בית ברל
ללא תגובה
מכינה להשלמת בגרות ואפשרות להתקבל לבית ברל
וילנסקי אלה
1 תגובות
מתי נפתח קורס מורה דרך?
נדא חאג יחיא
2 תגובות
קורס הנחיית הורים בבית ברל
ריים מסארווה
1 תגובות
קורס מורי דרך - ימים ושעות?
רועי
ללא תגובה
תואר שני בטיפול באומנות
אמנה
2 תגובות
לכניסה לפורום