השלמת בגרות - חשבת להשלים או לשפר?

עשית שטויות בתיכון? רוצה להשלים את החומר? – אל דאגה, אנחנו כאן בשבילך.

ישנם מגוון בתי ספר אקסטרניים בישראל המכינים לבגרות במגוון מקצועות, וביניהם גם מוסדות המציעים מסלולים מיוחדים ללימוד של אחד על אחד.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על השלמת בגרויות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורסי הכנה לבגרות

 

בגרות – מפתח לחיים

 

תעודת בגרות מלאה מוצבת כדרישת קבלה כמעט בכל מקום עבודה, ומהווה ברבות המקרים תנאי הכרחי להשתלבות במסלול לימודים אקדמי. אמנם, יש אפשרויות קבלה אחרות למוסדות הלימוד הגבוהים כיום, כגון ציון פסיכומטרי גבוה מספיק שישתקלל עם ציוני הבגרות הנמוכים יותר ו"יכסה" עליהם, או השלמת לימודים במכינה הקשורה למוסד הלימודים שבו מתעתדים ללמוד – אולם תעודת בגרות מלאה עדיפה בכל זאת משום שאיננה מגבילה את האפשרויות הנוכחיות שלנו, ואף פותחת לנו אפשרויות עתידיות נוספות.

 

תעודת הבגרות – הדרישות

 

תעודת בגרות מלאה כוללת עשרים יחידות לימוד לפחות, כשבמסלולים הטכנולוגיים נדרשות 21 יחידות לימוד. בוגר הזכאי לתעודה הוא מי שהשלים בהצלחה את הבחינות בשבעת מקצועות החובה, ובמקצוע "מוגבר" אחד לפחות.

 

מקצועות החובה בתעודת הבגרות

 

 • שלוש יחידות לימוד באנגלית, לפחות
 • שלוש יחידות לימוד במתמטיקה, לפחות
 • שתי יחידות לימוד בתנ"ך, לפחות
 • שתי יחידות לימוד בספרות או במחשבת ישראל
 • שתי יחידות לימוד בהבעה עברית (אחת בחיבור ואחת בלשון)
 • שתי יחידות לימוד בהיסטוריה
 • יחידת לימוד אחת באזרחות

 

מקצועות מוגברים

 

מקצוע מוגבר הוא מקצוע בהיקף של 4-5 יחידות לימוד. ברוב המקרים אפשר להיבחן במקצוע בחירה בהיקף של 5 יחידות לימוד שיענה גם על הדרישה לציון במקצוע מוגבר וגם על החובה להיבחן במקצוע כללי (למשל, שתי יחידות החובה בספרות בצירוף שלוש יחידות נוספות בבחירה – נחשבות ל-5 יחידות לימוד במקצוע מוגבר). קיימת אפשרות לבחור במקצוע מוגבר שאיננו חלק ממקצועות החובה (למשל, אחת מהאמנויות או אחד ממקצועות המדעים המדויקים).

 

היצע האפשרויות למקצועות הבחירה לבחינות הבגרות התרחב מאוד בשנים האחרונות וכיום נכללים בהן יותר ויותר מקצועות ייחודיים כיידיש, סינית, עיצוב שיער, ימאות ועוד רבים אחרים. משרד החינוך הבין כי כדי לאפשר לכמה שיותר תלמידים לגשת לבחינות הבגרות ולהיות זכאים לתעודת בגרות מלאה, טוב יעשה אם ירחיב את האפשרויות שהוא מציע להם.

 

 

קורסי הכנה – כל האפשרויות פתוחות

 

מי שלא השלים את תעודת הבגרות בזמנו בתיכון מסיבות שונות; אלה שצריכים לשפר ציוני בחינות בגרות סופיים כדי להתקבל ללימודים גבוהים בשלב מאוחר יותר בחייהם; מי שפשוט חסר אז את הבגרות הנפשית המתאימה כדי להשלים את מבחני הבגרות שלו בתיכון; וגם אלה שעדיין בגיל התיכון אך מעדיפים שלא ללמוד בין כתלי בית הספר – בעבור כל אלה קיימים קורסי הכנה למבחני הבגרות. בנוסף, קיימים מסלולי לימוד לבגרויות עבור חרדים בהפרדה מלאה בין נשים לגברים.

 

מכוני הכנה לבגרות מציעים קורסים המותאמים ומכוונים להצלחה בבחינות הבגרות והלימוד בהם מומלץ ביותר. אמנם, אפשר ללמוד באופן עצמאי למבחני הבגרות ולעבור אותם בהצלחה, אולם אם דרוש לכם שיפור או השלמה בכמה מקצועות לימוד – ההתמודדות העצמאית עם הלימודים לבחינה תהיה מורכבת ועמוסה בהרבה. במכוני ההכנה לבגרות מועסקים מדריכים מנוסים, ותלמידיהם בעלי אחוזי הצלחה גבוהים בבחינות הבגרות.

 

 

בקורסי הבגרות מציעים למשתתפים ללמוד מגוון מקצועות וברמות לימוד שונות, וניתן לבחור אם ללמוד מקצוע אחד בכל פעם, או כמה מקצועות במקביל. נושאי הלימוד מותאמים, כמובן, לדרישות משרד החינוך המתעדכנות מידי כמה זמן, ולשאלות הטיפוסיות למבחני הבגרות. 

 

המקצועות הנלמדים במרבית המכונים הם: תנ"ך, ספרות, לשון, היסטוריה, אזרחות, מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, אנגלית, גיאוגרפיה ומקצועות מדעי החברה. במקצועות אנגלית ומתמטיקה מתבקש בדרך כלל התלמיד לעבור מבחן מיון מקדים המסייע לאיתור רמת הלימוד המתאימה לו.

 

למרבית מכוני הלימוד הללו יש ספרי לימוד ותרגול משלהם, ואלה אף כוללים בתוכם טיפים ושיטות לימוד המיוחדות למכון המסוים, ושהוכיחו את עצמן במהלך השנים כמוצלחות ומסייעות בלמידה. ספרים אלה מעודכנים ומשופרים תדיר, בהתאם לשיטות הלימוד המתפתחות ובהתאם למשובים שהם מקבלים מהשטח – מן התלמידים. כל קורס נמשך, בממוצע, כשלושה חודשים.

 

מוסדות לימוד להכנה למבחני הבגרות

 • מכללת אורט בראודה
 • בגרות בקמפוס קריית הטכניון בחיפה
 • המכון הטכנולוגי חולון
 • קידום – לך תצטיין
 • הבית של תמר – מתמחה בהוראה לתלמידים בעלי לקויות למידה
 • אוניברסיטת אריאל בשומרון
 • מישלב בגרויות
 • מכון רום פרט בגרות ופסיכומטרי לבעלי לקויות למידה
 • מכללת טומשין לבגרויות
 • מכללת סמינר הקיבוצים
 • מתמטיX – פסיכומטרי בחיפה ובקרית-מוצקין
 • EZ WAY - איזי ווי
 • רשת אנקורי
 • High Q
 • זיו כספי
 • רשת מכללות מעוף
 • היחידה - השלמת בגרויות
 • ועוד

 

אפשרויות נוספות להשלמת הבגרות

 

קורסי הכנה במכונים המיועדים לכך הם הדרך היעילה והמומלצת ביותר להתכונן לבחינות הבגרות ולהצליח בהן, אולם יש דרכים אפשריות נוספות:

 

 • לימודים עצמאיים לבגרות – מי שאין באפשרותו לממן לימודים בקורס חיצוני, מי שדרושים לו השלמה או שיפור במספר רב של מקצועות ואף מי שדרוש לו שיפור קל בלבד בציוני הבגרות – יוכל להתכונן לבחינות בכוחות עצמו. גם במקרה כזה, מומלץ מאוד להשתמש בספרי התרגול של המכונים השונים, שאותם ניתן לרכוש בכל חנויות הספרים.

 

 • הכנה לבחינות הבגרות באמצעות מורה פרטי – פתרון מצוין למי שאינם זקוקים ללימוד יסודי של החומר, אלא רק לתזכורות ולרענון.

 

 • לימודים במכינה באוניברסיטה או במכללה – באם דרוש לכם שיפור משמעותי בציונים וכן במקצועות רבים, אולי כדאי להקדיש לכך את הזמן ואת הכסף, ולהירשם למסלול מכינה באחד ממוסדות הלימוד הגבוהים המציעים זאת ומתאימים לכם.

  תנאי הקבלה למכינות אלה משתנים ממוסד למוסד ונקבעים בהתאם לצרכי הלימוד של המועמד. לעתים יידרשו המועמדים לעבור מבחני כניסה שיסייעו לקבוע את רמתם הלימודית ואת שילובם בקבוצה המתאימה. עם זאת, יש להביא בחשבון כי הלימודים במכינה בדרך כלל יקרים יותר ויכולים אף להגיע לשכר לימוד השקול ל-1.5 שנות לימוד באוניברסיטה.

 

עלויות הלימודים

עלויות הלימודים אף הן משתנות ותלויות באופן ישיר בדרך הלימוד שבה בחרתם; מן הסתם, בלימודים עצמאיים לא תידרשו לכל הוצאה מלבד הוצאה על ספרי לימוד ותרגול ולעומת זאת, הלימודים במכינות – שהם היקרים ביותר – יכולים להגיע עד ל-13 אלף שקלים ומעלה, בעבור שנת לימודים. 
 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על השלמת בגרויות?

רוצה לדעת יותר על השלמת בגרויות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל 64 סטודנטים
המליצו והצביעו על הכנה לבגרות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה האקדמית צפת320 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
לימודים קלאסיים 675 52
תואר בצילום 375 81
התפתחות הילד 545 81

חוות דעת של סטודנטים: הכנה לבגרות

התקבלו 64 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

איני חושב שאני במקום לתת טיפים לסטודנטים אחרים. כי אחרי הכל אני בסה"כ עברתי כרגע מבחן מימ"ד ועוד הדרך ארוכה מאד.
אך אולי בשביל סטודנטים שהם כיום במקומי לפני שלושה חודשים. עם הרבה מאד חששות ובלי מדי הרבה ידע 'בסיסי' על החומרים שהם הולכים ללמוד, אולי בשבילם אני יכול להגיד מילה אחת או שתיים.
בסה"כ זהו שינוי דרסתי בחיי היום יום שלנו. מלווה בקשיים ובהתגברויות, אך בסיפוק ובכיוון לחיים.
אני לדוגמא. נכנסתי לסדנא (קדם מכינה קדם אקדמית) כשהוריי התלבטו והעלו רעיונות של הגירה לחו"ל.
במשך כל הזמן הזה לא חשבתי שזה יקרה יום אחד, אך זה קרה בסוף.
הוריי ארזו את הכל ועברו לניו יורק. נשארתי די לבד פה בארץ.
כרגע אני עדיין בדירה של ההורים שלי. אך לא לעוד הרבה זמן.
ההורים רוצים להשכיר את הדירה ואני אמור למצוא לעצמי דירה לחיות בה.
ואגב, אם תשאלו אותי למה אני לא טס איתם יחד, אני אענה לכם.
האמת היא שהם מאד רצו שאבוא איתם לחו"ל. אך הסיבה היחידה שנשארתי בארץ... זה ה'לימודים'.
כי הלימודים כרגע הם על ראש מעייני. איני רואה שום סיבה הכרחית להישאר פה בארץ אם לא הלימודים.
זה הולך להיות קשה, כי אני להיות פה די בודד ובלי מספיק הכנסות בשביל להתקיים (חוץ מקצת כסף שהוריי ישלחו לי וקצת מהמלגות). אך אם המטרה היא מספיק טובה, הכל שווה.
לכן, מה שכוונתי להגיד לכם.
אל תלכו על זה אם אתם לא רואים את זה כעל ראש מעיינותיכם, כדבר הכי חשוב מול עיניכם כרגע.
נכון זה לא קל, אבל אתם חייבים לקפוץ למים העמוקים.
כי זה לא משהו שיתגשם לכם לאט. אתם חייבים לקפוץ.
אבל רגע לפני הקפיצה, תהיו בטוחים שזה מה שאתם רוצים לעשות.
כי אם לא. חבל על הזמן שלכם.
המרכז האקדמי לב
שלום
מכינה לחרדים - אקדמי לב
לא לוותר לעצמך, גם אם קשה. ללכת עם המטרה שלך ולהסתכל כל הזמן קדימה. גם אם יש קושי כלכלי או קושי לימודי וגם אם יש מכשולים בדרך לא לוותר לעצמך. כי בסופו של דבר המטרה הסופית-רכישת המקצוע אליו ליבך משתוקק - שווה את כל המאמץ. יהיה קשה ואני גם מכינה את עצמי לכך אך עם זאת אני יודעת שעם כל הקשיים הרבים אני אצליח כי הפעם אני אוכיח לעצמי ואני לא אוותר. אני ממליצה להתאמץ לא לפחד להסתכל רחוק ולשאוף למצוינות. כולנו יכולים לעשות הכל, רק אם נרצה ורק אם נאמין בכך.
המכללה האקדמית ספיר
מאיה
ספיר - מכינה קדם אקדמית
רק אם אתם אנשים שרוצים להיות אנשי מקצוע רציניים העובדים בעיקר בארגונים גדולים ואתם ברי היכולת והכישורים כדי להצליח בטכניון ולא רק לשרוד, יש לכם סיבה ואפילו כדאי מאוד שתסיימו את לימודיכם במוסד זה, אם אתם אנשים שרוצים להתפתח לבד ולהגיע מעבר לביצוע משימות שמטילים עליכם - כדאי שתשקלו קריירה אחרת , אלה אם כן יש לכם כישורים מצוינים ותוכלו לסיים את הטכניון ללא כל קושי כדי שהוא יהווה גיבוי חזק לעבודתכם העתידית .
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
אלכסנדר
מכינה - הטכניון
הטיפ הכי גדול שלי אתה רוצה להצליח לך על זה לא למשוך את זה כמו שאני עשיתי תבחר לך באמת לימודים שאתה יודע שתעסוק בזה אחרי זה תבחר לך מקום ללמוד בו תיגש תתרשם תבדוק טוב את המקום השירות ההטבות התנאים שמגיעים לך ואם אתה מרוצה וסימנת וי על הכול תילך על זה המון הצלחה
מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון
אורלי
גורדון - מכינה קדם אקדמית
להיות חדור מטרה ולהשאיר את מטרת הלימודים לנגד עיניך...לא להתייאש,ללמוד בצורה יעילה ולא לחרוש בצורה לא יעילה,לא לוותר-יש לך חלום,תעבוד קשה ותשיג אותו! אני מקווה שאשיג את שלי ואשמח למלגה שתעזור לי מאד כי אני גר בפריפריה ועולה לי המון כסף להגיע לקורס
יואל גבע בגרויות ופסיכומטרי
דביר
בגרות במתמטיקה - יואל גבע
קחו את הזמן לברר מקומות לימודים ולהבין אם אתם אנשים של תואר או תעודה. לי מאוד עזרו המרכזי הכוונה,הם העבירו את המספר שלי למלא מקומות על פי מה שרציתי ללמוד וכולם חזרו אליי(זה חסך לי הרבה זמן כי אני עובד במקביל)
תיכון תל אביב - פסיכומטרי
יואל
לימודי עיצוב תעשייתי
בתור סטודנט במכינה הקדם אקדמית ובתור אחד שגם היה במכינה לבגרות.. אני ממליץ על אוניברסיטת אריאל.. מקום שאפשר להצליח בו.. והדרישות קבלה לא בשמים יחסית לאוניברסיטאות המקבילות בתחום..
אוניברסיטת אריאל
ישראל
אוניברסיטת אריאל - מכינה קדם אקדמית
תבואו רק עם מצב רוח,
לפעמים בהתחלה זה נראה קשה אבל אחר-כך כשנכנסים למסגרת אז זה נהיה הרבה יותר קל, ותמיד תמיד לחזור על החומר הנלמד בבית, ולעשות את כל שיעורי הבית!!
המכללה האקדמית אשקלון
שמואל
אשקלון - מכינה קדם אקדמית
על מנת להתקבל לבן גוריון יש להיות בעל 5 יחידות מתמטיקה או פיזיקה בלי קשר לפסיכומטרי גם אם קיבלת 800 זה לא יספיק כיוון שהסכם שלהם מתבסס בעיקר על הבגרות אפילו היום
HIGH Q פסיכומטרי ובגרויות - היי קיו
נוי
היי קיו - הכנה לבגרות במתמטיקה
אני כמו עולה חדש לא ממש יודע מה להציע לכם. אני בארץ רק שנה אבל אני רואה שיש הרבה אנשים כמוני בלי משפחה פה שזקוקים למלגות ואני מציע לכם ליצור קשר עמם
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
דולמה
מכינה - הטכניון
ממליץ לכולם לבוא ולהתרשם מהקמפוס ומהמעונות רזניק אשר סמוכים לקמפוס פשוט חוויה ונוח מאד למי שרווק חוסך המון זמן וכאבי ראש המגורים בצמוד ללימודים
האוניברסיטה העברית בירושלים
יוסי
מכינה קדם אקדמית - האוניברסיטה העברית
ממליצה לחיילים משוחררים שמעוניינים בלימודי הנדסה ואין להם בגרות בפיזיקה או שהנתונים שלהם לא מספיקים להגיש בקשה לתוכנית "אופקים להייטק".
אוניברסיטת בן-גוריון
בת אל
בן גוריון - מכינה להנדסה ומדעים
לא להתנשא על סטודנטים אחרים!
ישנם סטודנטים רבים שמתרברבים בציונים גבוהים שלהם וכדומה, זה רק הורס להם והופך אותם לשנואים בקרב החברה!
האוניברסיטה העברית בירושלים
בנימין
מכינה קדם אקדמית - האוניברסיטה העברית
לא מכיר מסלולים אחרים, אך במסלול שבו אני לומד - יש דרך אחת להצליח. דם, יזע ודמעות... הלימודים לפני כל דבר אחר. רק כך ניתן להצליח.
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
יהודה
מכינה - הטכניון
תשקיאו יותר בלימודים יש עוד תחומים שקשורים ברכב על תתקאו על תחום אחד תחינו לחם צידה לדרך תלמדו טוב היו לכם ציונים טובים
מכללת עתיד - לימודי תעודה
דרור משה
הנדסאי מכונות רכב - מכללת עתיד
מומלץ לעשות פעילויות חברתיות כגון פר״ח, כלב נחייה וכו׳ ואף להצטיין בלימודים בכדי לקבל מלגות, חשובים להיות פעילים חברתית
המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
אוריה
מכללת קיי - מכינה קדם אקדמית
אני נמצא במסלול ארוך של מכינה בטכניון מסלול שאורכו 13 חודשים
מכינה ברמה הכי קשה בארץ
ממליץ לחסוך הרבה כסף לפני!
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
דניאל
מכינה - הטכניון
חייבים אנו להיות עם מוטיבציה גבוהה, ללמוד ולהגיע למספר תארים בכדי להגשים את הרצון שלנו אחרי תיכון והשירות הצבאי
צה"ל תוך כדי השירות באופן עצמאי
רוי
תואר ביו כימיה
כדאי להגיע עם רמה טובה באנגלית. חוסר יידע יכול לעכב את לימודי התואר העתידי. יש להתמקד במקצוע הרלוונטי ללימוד
אוניברסיטת בר אילן
נעמי
בר אילן - מכינת 30+
חשוב מאוד לבוא עם רצון חזק כדי לא ליפול עם נכונות להשקיע ולתת מעצמך כולל לוותר על דברים שאתה רגיל
המרכז האקדמי לב
אוריה
מכינה לחרדים - אקדמי לב

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp