רוצה פרטים על מבחן מור?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מבחן מור

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מבחן מור? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מבחן מור

 

מטרתו של מבחן מור הוא לבחון את התאמתם של מועמדים המעוניינים להשתלב במסלול ללימודי רפואה. המבחן בוחן את כישוריו האישיים של המועמד, מיטת המוטיבציה שלו להצליח בלימודים ובתפקיד, רמת התקשורת הבינאישית שהוא מקיים עם הסובבים אותו ועוד.

 

מבחן מור פותח במטרה להציב קריטריון בדיקה נוסף למועמדים ללימודי רפואה, מלבד לציוני הפסיכומטרי וממוצע הבגרויות ולהגיע להערכה מדוייקת ואיכותית בנוגע להתאמתו של כל מועמד ללמודים. כאמור, מבחן הפסיכומטרי ובחינות הבגרות אינם בוחנים את הכישורים האישיים של המועמדים ללימודים, וכישורים אלו נחוצים לעבודתו של הרופא.

 

מבחן מור עונה על הצרכים של מוסדות הלימוד באיתור מועמדים בעלי כישורים בינאישיים גבוהים לצד הצטיינות בלימודים. המבחן מתקיים במרכז הערכה ונמשך בערך שבע שעות. המבחן עצמו מורכב מדינאמיקות קבוצתיות והדמיה של מקרים בהן נבחנת רמת תפקודו של המועמד. הבחינה בודקת את היכולת של המועמד לקבל החלטות ואת יכולת השיפוט התקינה שלו. הבחינה מבצעת מטעמו של המס"ר- המרכז הארצי לסימולציה רפואית שהוסמך על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה. הרישום לבחינה נעשה באמצעות המרכז הארצי ומחירו עומד על כ- 750 ש"ח.

 

קיראו עוד על: פסיכומטרי

 

למי מיועד המבחן?

 

המבחן מיועד לכל מי שמעוניין להתקבל ללימודי רפואה בטכניון שבחיפה, באוניברסיטת תל אביב ולמועמדים ללימודי רפואת שיניים באוניברסיטה העברית בירושלים.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי רפואה, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

מבנה הבחינה

 

שאלונים: השאלונים מתחלקים לשני חלקים:

 

  • חלק א'- שאלונים הכוללים בעיות מורכבות הדורשות התייחסות וניתוח על ידי המועמדים. הבעיות ידמו סיטואציות יומיומיות שאינן בהכרח קשורות למקצוע הרפואה ובהן תבחן יכולת ההתמודדות של המועמדים עם מצבים מורכבים ופשוטים. חלק זה כולל שלוש בעיות אותם יידרשו המועמדים לנתח במשך 40 דקות.

 

  • חלק ב'- שאלון אישי, הכולל איסוף נתונים מורחב אודות המועמד. חלק זה כולל 20 שאלות והזמן המוקדש לו הוא 95 דקות.

 

מרכז הערכה: מורכב משמונה תחנות המתחלקות לשלושה חלקים עיקריים:

 

  • סימולציות אישיות - הסימולציה מדמה סיטואציה מעולם הרפואה והמועמד מתבקש להתמודד עם בעיה או מקרה רפואי. בסימולציות כוללות שלוש תחנות, כל אחת מהן בערך 5-7 דקות, כאשר בסופן המועמד צריך לעבור לתחת "תחקור" הם יתבקש להסביר את תגובתו לאירוע ומדוע בחר לפעול כפי שפעל. קיימות שתי תחנות של תחקור.

 

  • סימולציה קבוצתית - במסגרת זו על המועמד להוכיח את היכולות שלו לעבוד בצוות עם קבוצה של אנשים. הסימולציות הקבוצתיות כוללת שתי תחנות במהלכן נבדקת היכולת של המועמד לתקשר ולעבוד באופן יעיל עם הסביבה שלו. הסימולציות מצולמות במצלמות ומשמשות את הבוחנים לבחון את סימולציה לעומק.

 

  • ראיון אישי - תחנה נוספת שבה נשאל המועמד שאלות למשך עשר דקות.

 

ציון הבחינה

 

בחינת מרכז הערכה פותחה ומבוקרת על ידי אנשי מקצוע מיומנים ובוחנים חיצוניים המתמחים בבדיקה והערכת ביצועי המועמדים בסימולציות השונות.השאלונים אף הם נבדקים על ידי אנשי מקצוע ופסיכולוגים מנוסים. כל חלק משוכלל לציון אחד הכולל את ממוצע הציונים בכל החלקים של הבחינה, החלוקה מתבצעת באופן הבא: 60% לסימולציות 20% לשאלון הראשון ו-20% לשאלון השני. במקרים בהם נוצר פער גדול בין הציונים הבחינה עוברת בדיקה נוספת אצל ממוחה חיצוני שיכריע.

 

הציון המתקבל בבחינה נע בין 150-250, כאשר כיום הציון הממוצע עומד על 200 עם סטיית תקן של 20 נקודות. ציוני הבחינה מועברים ישירות למוסד הלימודים שבו מעוניין המועמד ללמוד.

 

 

מבחן מרקם

 

מבחן מרקם, בדומה למבחן מור, מהווה כלי לבחינת התאמתו של המועמד לקראת לימודים לתואר ברפואה או פיזיותרפיה. מטרתו של המבחן היא לבדוק את האינטליגנציה הרגשית של המועמד, כיצד הוא מסוגל להתמודד עם מצבים מורכבים ואת היכולות האישיות שלו. כאמור, יכולות אלו אינן באות לידי ביטוי במבחני הפסיכומטרי או הבגרויות ולכן מבחן מרקם, בדיוק כמו מבחן מור, בא לענות על הצורך של מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה למיון איכותי ומדוייק של המועמדים.

 

מבחן מרקם בנוי ממילוי של שאלונים (בדומה למבחן מור) וסדרה של ראיונות אישיים (סה"כ 8 ראיונות) עם מאבחנים שבודקים כישורים שונים ומדמים סיטואציות מהיומיום.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מבחן מור?

רוצה לדעת יותר על מבחן מור?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד רופא/ה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: רפואה

התקבלו 472 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא רפואה

ד"ר תמי אמיר
תנאי הקבלה לרפואה הן מהקשות, כלומר ציון ההתאמה הנסמך על פסיכומטרי ובגרות צריך להיות גבוה במיוחד ובנוסף, יש לעמוד בהצלחה במבחני המיון ("מבדקי מור" או ראיונות אישיים).
כישוריו של הרופא צרכים להיות גבוהים מאד במגוון תחומים – הן בתחום הלוגי אנליטי, הן התחום הכמותי, המילולי, הטכני והצורני. רמת האנגלית צריכה להיות אף היא גבוהה. עפ"ר, סטודנטים המתעניינים ברפואה, חשים זיכה למחקר ועניין בתחומי האדם והחברה. הם מעוניינים לבצע סוג של שליחות גם אם המחיר לה נמדד בשנות הכשרה ארוכות ובלבד שיחושו שהם עושים עבודה משמעותית שיש בה ערך מוסף של הצלת חיי אדם.
בתכונות האישיות נרצה לראות מידה טובה של יכולת יצירת קשר בינאישי, עניין באנשים, יכולת הכלה, עצמאות, מידת ביטחון טובה במסוגלות העצמית, יכולת עמידה בלחצים, שיקול דעת בריא ויכולת תפקוד טובה במצבי לחץ וחירום, יכולת התמדה ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp