לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך במכללה האקדמית אחוה

לימודי חינוך בהתמחות חינוך מיוחד לגיל הרך במכללה האקדמית אחוה


כלים חינוכיים, רגשיים ואנושיים


ילדים וילדות בגיל הרך מבלים חלק ניכר מהיום שלהם בחברת הצוות החינוכי בגן. כאשר מדובר בילדים עם צרכים מיוחדים, יש חשיבות להיכרות של הגננים והגננות עם סוגי הלקויות ואופן הטיפול בהן, כדי לסייע לקדם את הילדים מבחינה אישית ולימודית. כמו כן, זהו גיל שבו ניתן לבצע אבחון מוקדם למוגבלויות שונות, כגון לקות שמיעה או ראיה, בעיות קשב וריכוז או הפרעה על הספקטרום האוטיסטי.


מסלול לימודי גננות חינוך מיוחד במכללה האקדמית אחוה מכשיר אנשי הוראה לגיל הגן (מגיל לידה עד גיל שש שנים) המסגרות חינוך מיוחד וכן הגנים רגילים. בוגרי תכנית זו יכולים להשתלב במגוון אפיקים בתחום החינוך, באפשרותם לשמש גננים וגננות במערכת החינוך ובגנים פרטיים וכן להוביל מיזמים חינוכיים בחינוך הבלתי פורמלי.


תכנית הלימודים


התכנית ללימודי חינוך מיוחד לגיל הרך היא אחד משלוש חטיבות בהן ניתן לבחור במסגרת לימודי חינוך לגיל הרך (החטיבות האחרות הן לימודי ספרות ולשון לגיל הרך ולימודי מדעים ומתמטיקה לגיל הגן).


הסטודנטים לומדים כיצד לסייע לילדים עם לקויות מסוגים ודרגות קושי שונות במסגרות חינוך רגילות, במערכת החינוך המיוחד ובגני שילוב. הם מקבלים כלים מקצועיים מעולם ההוראה ומכירים דרכים לאבחון מוקדם של לקויות שונות ולתכנון של טכניקות הוראה שמותאמות לצורכיהם של הילדים ושלבי ההתפתחות שלהם. כמו כן, הם שמים דגש על היבטים ערכיים בעבודת הגננים והגננות ולומדים איך לפתח ולקדם את הילדים מבחינה אישית, מנקודת מבט שיקומית והומנית.


מתכונת הלימוד


כאמור, זוהי אחת מתכניות ההתמחות בהן ניתן לבחור בלימודי חינוך לגיל הרך במכללה. אורך הלימודים כארבע שנים. במהלכם, הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה מגוונים, בסמינריונים ובהתנסות מעשית בהוראה, שמתקיימת במסגרות חינוך רגילות ובחינוך המיוחד. שנת הלימודים הרביעית מוקדשת ברובה לסטאז' מעשי בגני ילדים.


נושאי הלימוד

 

 • פיתוח שפה אצל ילדים
 • טיפול בהפרעות התנהגות
 • לקויות חושים ולקויות קשות
 • ליקויי שפה ודיבור בגיל הרך
 • מוגבלות שכלית התפתחותית
 • מוכנות לחשבון לילדים עם צרכים מיוחדים    
 • ליקויי שמיעה
 • איתור ADHD בגן
 • מיומנויות מוטוריות
 • הספקטרום האוטיסטי    
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית אחוה מציעה שלל תכניות לימוד בתחום החינוך והמדעים. אלה כוללות לימודי חינוך לבית הספר היסודי, לימודי חינוך על יסודי ולימודי חינוך מיוחד וכן תכניות התמחות כגון לימודי הוראת היסטוריה, לימודי הוראת לשון, לימודי הוראת מדעים ולימודי הוראת ספרות. כמו כן פועלים מסלולים לתואר שני בחינוך במבחר התמחויות.


תנאי קבלה


ללימודים מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי, שציון ההתאצה שלהם הוא לפחות 550. כמו כן הם צריכים להציג ציון בבגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות וציון ברמת 5 יחידות במקצוע מורחב נוסף. מועמדים שאינם עומדים ברף זה יכולים ללמוד במכינה הייעודית לחינוך שמתקיימת במוסד הלימוד.


תעודה


סטודנטים המשלימים את כל חובותיהם במסלול זכאים לקבל תואר ראשון B.Ed. בחינוך, תעודת הוראה לגנים בחינוך הרגיל ותעודת הוראה נוספת לגני החינוך המיוחד.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
חוות דעת של סטודנטים על אחוה - גננות חינוך מיוחד
התקבלו 7 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

המכללה האקדמית אחוה
08/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מה שאני אוהבת במוסד הלימודים הוא שהלימודים ברמה גבוהה,יש אווירה טובה בקמפוס וכל הקורסים מעשירים ומע קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס ביתי, כל הסטודנטים מכירים אחד את השני, אוירה טובה וכפית

טיפים

למכללה יש מכינה לחינוך, כך שאם אתם לא עומדים ברף הכניסה ניתן לעשות את המכינה המעולה!

המכללה האקדמית אחוה
07/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

את התורים בכניסה למכללה אין מקומות ישיבה בזמן הפסקות חוסר נקיון בעיקר בשירותים

על הקמפוס

מקום חם אך יש נקודות לשיפור רוב המרצים מרתקים, מסייעים ונחמדים

טיפים

לבוא עם ראש פתוח, תמיד להילחם ולא להתייאש גם בקבלה וגם בציונים


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp