תואר ראשון בחוג ללמידה, הוראה והדרכה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בחוג ללמידה, הוראה והדרכה באוניברסיטת חיפה

 

תואר ראשון דו חוגי עם החוג ללמידה, הוראה והדרכה באוניברסיטת חיפה

 

מטרת הלימודים בחוג ללמידה, הוראה והדרכה הינה רכישת ידע תיאורטי ומעשי בתחומים הבאים - מיומנויות עבודה בסביבת למידה חדשנית, פיתוח יכולות הדרכה והנחיה, למידה מקצועית, תכנון מערך לימודים, הוראת תחומי דעת שונים ועוד. הלימודים בחוג זה מספקים לסטודנטים בסיס אקדמי איתן ומאפשרים להם לעסוק בתחומי מחקר ולהתנסות באופן מעשי במסגרות חינוכיות שונות, פורמאליות ובלתי פורמאליות.

 

 

למי מתאימים הלימודים?

 

הלימודים מתאימים למעוניינים להשתלב במערכת החינוך – החל ממורים המעוניינים להרחיב ידיעותיהם בתחומי-דעת שונים (ולהוביל את החברה של היום דרך החינוך), דרך מדריכים בארגונים ועמותות, וכלה במנהלי מחלקות חינוך, מועמדים בעלי יצירתיות ואידיאולוגיה חינוכית, אנשי מקצוע העוסקים בטיפול, סטודנטים המעוניינים לרכוש כישורי הוראה והדרכה ועוד.

 

מדוע כדאי ללמוד תואר ראשון בחוג זה?

 

החוג ללמידה, הוראה והדרכה כולל סגל הוראה בכיר וחוקרים העומדים בחזית המדע, החוג דוגל בגישת לימודים עדכנית ובאווירת לימודים נעימה. הלימודים בחוג מאפשרים רכישת ידע תיאורטי, התנסות פרקטית ותרגילי אימון בתפקידי הדרכה והוראה. הלימודים בחוג מתנהלים בקבוצות קטנות המאפשרות הישגים גבוהים לכל הסטודנטים.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים משלבים תכנים בהדרכה, למידה והוראה ומדגישים את הקשר שבין המחקר, התיאוריה וההתנסות המעשית. כמו כן מקפיד החוג על התפתחות אישית ומקצועית של כל הסטודנטים, הלא הם אנשי החינוך של העתיד. הלימודים לתואר הראשון בחוג זה מתקיימים בשתי התמחויות אפשרויות:

 

  • ההתמחות בתכנון לימודים והדרכה.
  • התמחות בהוראה לקבלת תעודת הוראה בתחום דעת ספציפי.

 

תכניות לימודים מיוחדות

 

  • הסבת אקדמאים להוראת אנגלית כשפה זרה - תכנית זו מתאימה לאקדמאים בוגרי תואר ראשון ודוברי אנגלית כשפת אם והיא מכשירה אותם ללמד אנגלית בבתי ספר.

 

  • אפיק מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה - אוניברסיטת חיפה והאוניברסיטה הפתוחה מפעילות בעידוד המל"ג מסלול אפיק מעבר, שבו הסטודנטים מתחילים ללמוד מקבץ קורסים באוניברסיטה הפתוחה ולפי ההישגים בו יכולים להמשיך לחוג להוראה ולמידה באוניברסיטת חיפה.

 

  • מסלול מואץ אישי לתואר ראשון ושני להוראת היסטוריה, כולל תעודת הוראה - תכנית זו מאפשרת להעמיק את הידע בהוראת תחום ההיסטוריה ולחקור סוגיות שעולות מהוראת הענף. מסלול זה מאפשר לסטודנטים להשלים תואר ראשון ותואר שני תוך ארבע או חמש שנים.

 

תנאי קבלה לתואר ראשון

 

מועמדים המעוניינים להתמחות בהוראה, ידרשו לעמוד בסף קבלה שנתי הנדרש על ידי החוג ללמידה, הוראה והדרכה של אוניברסיטת חיפה. ללימודים יתקבלו סטודנטים בגיל 20 ומעלה אשר התקבלו ללימודים גם בחוג נוסף המופיע ברשימת תחומי הדעת האפשריים לתעודת הוראה.

 

סטודנטים ותיקים ידרשו להציג את ממוצע ציוניהם בחוג השני בו הם לומדים, הממוצע הנדרש הינו 78 ומעלה. החוג רשאי להעדיף סטודנטים בעלי ממוצע גבוה יותר. בנסיבות מסוימות ידרשו המועמדים גם לעבור ראיון קבלה אישי. מועמדים המעוניינים להתמחות בתכנון לימודים והדרכה, ידרשו לעמוד בסף קבלה שנתי הנדרש על ידי החוג ללמידה, הוראה והדרכה של אוניברסיטת חיפה.

 

כמו כן, בנסיבות מסוימות ידרשו המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי.

 

הפסקת הלימודים והתיישנות

 

תנאי הקבלה לכל אחת מההתמחויות הינם בתוקף לשנת הלימודים הספציפית, במידה וסטודנט הפסיק את לימודיו הוא יידרש לעמוד בכל תנאי קבלה מחדש. סטודנטים אשר הפסיקו את לימודיהם לתקופה העולה על שבע שנים, יידרשו לחזור על כל לימודיהם. הפסקת לימודים העולה על שנתיים, תישקל בחיוב לחידוש הלימודים, אך הסטודנט יידרש לחזור על קורסים מסוימים.

 

תעודת הוראה לבתי הספר העל-יסודיים תוענק לבוגרים רק לאחר קבלת התואר הראשון ורק אם סיימו את לימודיהם בממוצע משוקלל של 78 ומעלה.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

בסיום הלימודים, המועמדים אשר עמדו בכל דרישות החוג זכאים לקבל תואר ראשון לפי תחום התמחותם. בוגרי ההתמחות בהוראה מקבלים גם תעודת הוראה. לאחר קבלת התעודות יכולים הבוגרים להשתלב כאנשי חינוך והוראה במגוון תפקידים במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית, כמורים, מחנכים, מדריכים, מטפלים וכדומה.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על החוג ללמידה, הוראה והדרכה - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
24/03/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

כל דבר במוסד נגיש ונוח להגיע אליו גם האווירה מאוד נוחה ונעימה מאוד , כל דבר במוסד קל להגיע אליו

על הקמפוס

מעולה ונוח להגעה ממליץ בחום לבוא ללמוד באונירבסיטה הקפוס נוח מכל הבחינות גם כך ההגעה אליו מאוד קרא עוד...

טיפים

ממליץ מאוד לבוא ללמוד במוסד אוניברסיטת חיפה מכל הבחינות הסטודנטים, רמת המרצים .

אוניברסיטת חיפה
13/12/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מאוד אוהבת את נושאי הקורסים אשר מועברים בחוג שבו אני לומדת ״ חקר החינוך האלטרנטיבי״ וכן את המרצי קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס נמצא במקום אידאלי מבחינת תחבורה, ספרייה וגם מבחינת מסעדות, חנויות וכו׳. הכיתות עצמן יחסית מרו קרא עוד...

טיפים

החוג של חקר החינוך האלטרטיבי הוא חוג מעניין מאוד אשר מעשיר את הלומד הן מבחינת חשיבה והן מבחינת ידע.  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp