רוצה פרטים על יתרונות וחסרונות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודים בחו"ל, יתרונות וחסרונות

מה היתרונות או החסרונות בלימודים בחו"ל? אנחנו רוצים לעזור לך ...

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות ... השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו' ... רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים בחו"ל – יתרונות וחסרונות
 
ללמוד או לא ללמוד זאת השאלה. ללמוד - זו התשובה. אבל איך לומדים בחו"ל? למה כדאי ? מה היתרונות, מה הדברים שצריך לדעת, מה החסרונות?
 
בכל אלו ננסה לגעת על קצה המזלג על מנת לתת לך קצת רקע על מה שמצפה לך עם נסיעתך לקנות דעת. יתרונות רבים כרוכים בלימודים בחו"ל, אך למולם ניצבים גם כמה חסרונות. להלן מובאים כמה מהיתרונות המרכזיים בלימודים בחו"ל וכן כמה מהחסרונות. 
 
יתרונות הלימודים בחו"ל:
 
 • תנאי הקבלה - לימודים בחו"ל מאפשרים לרכוש השכלה בתחומים בהם סף הקבלה בארץ הוא גבוה במיוחד. דוגמאות לכך הן מקצועות כמו רפואה כללית, וטרינריה, רפואת שיניים, מחשבים ופסיכולוגיה.

 

 • תחומי הלימוד - לימודים בחו"ל מאפשרים להשתלב בתחומים שאינם נלמדים בארץ, או שנלמדים בארץ באופן מצומצם, בשל העדר ביקוש או בשל העדר פרקטיקה. עם מקצועות אלו נמנים לימודי אמנות, המשחק, העיצוב והוטרינריה.

 

 • מיקום מוסדות הלימוד - מוקדי לימודים בחו"ל הממוקמים בסמוך למוקדי ההתרחשות, העשייה, הידע והפעילות המובילים בעולם מהווים יתרון. דוגמאות לכך הן לימודי עיצוב אופנה במילאנו שבאיטליה, לימודי בישול בצרפת או לימודי משחק בקליפורניה שבארה"ב.

 

 • שיפור המעמד המקצועי - לימודים בחו"ל מאפשרים לסטודנטים לשפר את מעמדם המקצועי לאין ערוך, וזאת בייחוד אם הם בוגרים של אחת מהאוניברסיטאות היוקרתיות בחו"ל.

 

 • רמת הלימודים - כמה מהמוסדות להשכלה גבוהה בחו"ל מתהדרים במערכת השכלה איכותית וגבוהה ביותר. מהפכות הידע והתרבות, וכן הפוליטיקה העולמית לדוגמא צמחו מכור מחצבתן של מרכזי ההשכלה הגדולים בעולם - כגון אוניברסיטת הסורבון בצרפת, אוקספורד באנגליה, הרווארד בארה"ב ועוד.

 

 • הלומדים בחו"ל נהנים מחוויה חד פעמית בה הם זוכים להכיר תרבותיות שונות ואנשים חדשים .
   

 

חסרונות הלימודים בחו"ל:

 

להלן מפורטים העיקריים שבהם:

 

 • עלויות שכר הלימוד - לימודים בחו"ל כאשר הם ממומנים על ידי הסטודנט לבדו יכולים להיות יקרים במיוחד. עם זאת, בתקופה האחרונה, אנו עדים להקלות משמעותיות בתחום הסיוע הכלכלי , הבאות לידי ביטוי בהרחבה של סל המלגות וההלוואות המוצעות לסטודנטים זרים.

 

 • עלויות המחיה - מלבד המימון של שכר הלימוד, הסטודנטים הלומדים בחו"ל נדרשים פעמים רבות לממן גם את הוצאות הדיור והמחיה. עלויות אלו, בהעדר הכנסה גבוהה מספיק , עשויות להוות נטל כבד ולהקשות על המחיה במדינה הזרה.

 

 • אפשרויות העבודה - מרבית הויזות המוענקות לסטודנטים הזרים מגבילות את אפשרויות וכמות העבודה. עבודה לא חוקית יכולה להתקל בתגובה קשה מצד השלטונות, בהפסקת הלימודים ואפילו בגירוש מאותה מדינה.

 

 • שפת הלימוד - הלומדים בחו"ל נדרשים להכיר את שפת המקום ברמה כזו שמצריכה לימוד מוקדם ומלא של השפה בטרם תחילת הלימודים.

 

 • הריחוק הגיאוגרפי מהארץ ומהסביבה הטבעית של המשפחה והחברים עשוי להקשות על ההתאקלמות במדינה הזרה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על יתרונות וחסרונות?

רוצה לדעת יותר על יתרונות וחסרונות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp