רוצה פרטים על הולנדית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הולנדית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הולנדית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הולנדית

 

אל תילחמו בטחנות רוח

 

דנקה וול – תודה שהקלקתם ונכנסתם לקרוא על השפה החמודה של אחד העמים הסימפטיים, החייכנים והחביבים בעולם – השפה ההולנדית; הולנד נמצאת במערב אירופה, בין גרמניה לבלגיה, והיא נחשבת לאחת המדינות הליברליות ביותר בעולם – היא ידועה בגישתה המתירנית בנוגע לנושאים הנחשבים לשנויים במחלוקת. בזירה הפוליטית הבין-לאומית נחשבת הולנד לאוהדת ישראל, והיחסים בין המדינות חמים וקרובים.

 

הולנד ידועה בעיקר בזכות טחנות הרוח, שדות הפרחים, הפרות ומוצרי החלב שבה ויותר מכל, בזכות תושביה המנומסים, מסבירי הפנים והאדיבים; כל מי שביקר ב"ארץ השפלה" יודע לספר על התושבים ההולנדים הנחמדים המסייעים לכל תייר, ואף מקפידים לחייך בתוך כך. ידוע כי כל שפה אוצרת בתוכה את המטען התרבותי של העם הדובר אותה – ולכן ניתן לשער כי לימודי השפה ההולנדית עשויים אף להקנות מעט מן הנחמדות ומאורך הרוח של העם ההולנדי.

 

מבין השפות האחרות, השפה ההולנדית קרובה מאוד לשפה האנגלית מבחינת המילים עצמן, אך ההגייה ומבנה המשפט שבה מזכירים יותר את השפה הגרמנית. מי שמאזין לשפה אכן מבחין בכך, אך שם לב שההולנדית הרבה יותר עדינה, פחות קרה וחתוכה, ויותר זורמת לשמיעה מן הגרמנית. הדקדוק ההולנדי אינו סבוך כזה של השפה הגרמנית, אך הוא בהחלט מורכב יותר מזה של האנגלית. השפה נכתבת באמצעות האלפבית הלטיני.

התפתחות הלשון ההולנדית

 

  • 800 - 1100 לסה"נ – מתקופה זו נותרו תעודות מעטות בלבד. אולם היא כנראה כללה את הניבים הפרנקים שהיו בשימוש אז באזור שבו השפה ההולנדית מדוברת גם כיום.

 

  • 1100 - 1500 לסה"נ – בתקופה זו היתה בשימוש ההולנדית של ימי הביניים, המכונה "דיטש" – היא ההולנדית התיכונה; אף היא מורכבת מהניבים הפרנקים שהיו נפוצים באזור ועדויות לה אפשר למצוא בשירי משוררים מחצר המלכות דאז.

 

  • 1500 לסה"נ ועד ימינו אנו – בתקופה זו החל להתגבש הבסיס לשפה ההולנדית המוכרת לנו כיום והיא כוללת את הניבים הנפוצים במחוז Holland – הנמצא במרכז המדינה.

 

לימודי השפה ההולנדית

 

רבים מן המעוניינים ברכישת השפה ההולנדית בוחרים ללמוד אותה בקורס המיועד לכך; קורסים אלה מתמחים בפיתוח מיומנויות השפה – בדגש על דיבור – ומעניקים למשתתפיהם את היכולת לנהל שיחה שוטפת ואף להבין את הנקרא ואת הנשמע בשפה. לימודים אלו מעניקים למשתתפים כלים ומיומנויות לתקשורת מדוברת וכתובה המאפשרת להם להבין את השפה ולקיים שיחה בהולנדית. לימודים אלה מעניקים ידע בשפה לצורכי לימודים אקדמיים, עסקים, תיירות, או טיולים.

 

אם אתם מתעתדים ללמוד לימודים גבוהים בהולנד, דעו כי כמעט בכל עיר בה קיימים מכונים ובתי ספר ללימודי הולנדית. אם וכאשר תחליטו היכן אתם מתכננים להתגורר, תוכלו לברר שם ולקבל רשימה של בתי ספר ללימוד שפה באזור.

 

המוסדות להשכלה גבוהה בהולנד נחשבים לאיכותיים וליוקרתיים, ואפשרויות הלימוד בהם רבות ומגוונות. בהולנד כ-14 אוניברסיטאות מחקריות המכשירות לתואר שני ולדוקטורט וכ-44 מוסדות להשכלה גבוהה המעניקים תואר ראשון ושני. התחומים המוצעים כוללים בין השאר לימודי עיצוב, פיזיותרפיה, אמנות, אמנויות הבמה, מנהל עסקים ועוד. במרבית המוסדות שפת הלימוד היא הולנדית ולכן מי שחפץ להירשם ללימודים גבוהים במדינה זו, רצוי שישתתף בקורס ללימודי הולנדית שיכין אותו ללימודים הגבוהים בהולנד.

 

תכנית הלימודים

 

במסגרת הקורסים, נלמדים נושאים רבים הקשורים לעקרונות השפה: דקדוק, תחביר, פעלים, הבנת הנשמע, נטיות שמות תואר ושמות עצם, תנועות, קישורי מילים, כתיבה, דיבור, זמנים, ביטויים וניבים, הקניית ידע נרחב במשפטים נפוצים בסיטואציות שונות ועוד.

 

הלימודים משלבים ידע עיוני ותרגול מעשי של השפה בדיבור ובקריאה ובמרביתם מתקיימים הלימודים בקבוצות קטנות שבהן מוענק ליווי צמוד לכל תלמיד ומתאפשרת דינמיקת לימוד פורה ואינטראקטיבית. הקורסים מוצעים במגוון מסלולים ומחולקים לרמות לימוד שונות, בהתאם לידע ההתחלתי של המשתתפים – לצורך קביעת הרמה המתאימה מתקיים מבחן מיון למועמדים בעת הרישום.

 

מסלולי הלימוד

 

הלימודים ברמות השונות נמשכים כשלושה חודשים ולמסיימי הקורס בהצלחה תוענק תעודת גמר מטעם המוסד המלמד.

 

  • הולנדית למתחילים – קורס ברמת מתחילים מעניק לתלמידים מיומנויות תקשורת מדוברת וכתובה. השיעורים הם פרונטליים אך הם משלבים בתוכם תרגול בקבוצות ובזוגות. הקורס מקנה לתלמידים אוצר מילים שימושי, מלמד את יסודות הדקדוק בשפה, ומשתתפיו אף מפתחים יכולת תקשורת מילולית בסיסית בשפה, וכן יכולת קריאה בסיסית.

 

  • לימודי הולנדית ברמת ביניים – הקורס ברמת ביניים מיועד לתלמידים בעלי רקע קודם בשפה המעוניינים לחזק ולהעמיק את שליטתם בה. בסיומו, יוצאים התלמידים כשמיומנויות הדיבור שלהם משופרות, אוצר המילים עשיר יותר ושליטתם בדקדוק השפתי טובה יותר.

 

  • לימודי הולנדית למתקדמים – קורס זה נועדו להכשיר את התלמידים לשליטה גבוהה בשפה. מטרתו לעדן וללטש את שטף הדיבור ולשפר את התקשורת הכתובה והמילולית של התלמידים, בהתמקדות על דיוק והגייה נכונה. התלמידים לומדים להכיר ביטויים בשפה באמצעות קריאה של קטעי עיתונים, מאמרים וטקסטים ומתוך ניהול דיונים על נושאים מורכבים.

 

 

מוסדות לימוד

 

אין בארץ בתי ספר רבים ללימוד הולנדית ורוב המלמדים יהיו מורים פרטיים, שיגבו כ-90 ₪ לשעת לימוד. עם זאת, ניתן ללמוד הולנדית ב:

 

  • ברליץ - בברליץ ניתן ללמוד בקורס הולנדית שמתמקד בשפה המדוברת ומקנה שליטה ושטף באוצר מילים שימושי. הקורס מתאים גם למתחילים בשפה.

 

  • דיאלוג – בית הספר לשפות של האוניברסיטה הפתוחה – בבית הספר הקורסים מחולקים לשתי רמות. רמת מתחילים ורמת ביניים.

 

  • לימודי הולנדית כלליים וכן כהכנה ללימודים באחת האוניברסיטאות בהולנד ניתן למצוא בבתי הספר הרבים במדינה וכן באוניברסיטאות ההולנדיות עצמן.

 

לסיכום

 

השפה ההולנדית היא פתח לתרבותה של ארץ הפרחים וקבקבי העץ – הולנד – ולאנשיה הנעימים והמנומסים. קורס ללימודי הולנדית עשוי גם לפתוח בעבורכם דלתות ללימודים במוסדות האקדמיים המכובדים של המדינה, למשל לימודי עיצוב פנים בהולנד. להתראות בקורס, וטוט זינס.

 

קישורים נוספים

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הולנדית?

רוצה לדעת יותר על הולנדית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הולנדית

חוות דעת של סטודנטים: שפות

התקבלו 32 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp