מכללת פתח תקווה - האוניברסיטה הפתוחה פתח תקווה

שירות אישי - צור קשר
מכללת פתח תקווה - האוניברסיטה הפתוחה פתח תקווה

מכללת העיר פתח תקווה

 

ללמוד ליד הבית

 

מכללת העיר פתח תקווה נוסדה בשנת 2001, במטרה לאפשר לתושבים לקחת חלק בלימודים אקדמיים שאינם מצריכים עמידה בתנאי קבלה. במכללה, המשתייכת למנהל החינוך של העירייה, ניתן ללמוד לתואר ראשון ולתואר שני במגוון מסלולי לימוד של האוניברסיטה הפתוחה. במקום לומדים אלפי סטודנטים, הזוכים ליחס אישי ולליווי מנהלי ואקדמי של הסגל לכל אורך הדרך.
הלימודים כוללים מפגשי הנחיה שבועיים בשעות נוחות, אוירה תומכת ומאפשרת, התאמת תנאים לסטודנטים ליקויי למידה, חניה ללא תשלום, קפיטריה, וכל זאת ללא תשלום דמי מכללה שמסובסדים על ידי עיריית פתח תקווה.

 

מסלולי לימוד

 

במכללת העיר פתח תקווה מתקיימים לימודים לתואר ראשון בתחומים הבאים:

 

ניהול, חשבונאות, כלכלה, פסיכולוגיה, תקשורת, חינוך, מדעי ההתנהגות, לקויות למידה, מדעי המדינה, מתמטיקה, מדעי המחשב, מדעים, הנדסת תוכנה, מדעי החברה והרוח, הנדסת תעשיה וניהול, ספרות, מזרח תיכון, היסטוריה, פילוסופיה, קולנוע, אמנות, יהדות.


בנוסף מציעים במכללה גם לימודים לתואר שני במנהל עסקים, המזכה את הבוגרים בתואר MBA.

 

בחירת מסלול הלימודים

 

כל אחד מהסטודנטים במכללה בוחר את מסלול הלימודים המתאים לו, לפי רצונו וצרכיו. ניתן לבחור באחד מהמסלולים המובנים, או לשלב בין קורסים מתחומים שונים במסגרת של תכנית רב תחומית. מדי שבוע נערכים במקום מפגשי מידע, בהם ניתן להתרשם ממגוון המסלולים במקום ולקבל ייעוץ בבחירת תכנית הלימודים המתאימה.

 

מתכונת הלימוד

 

מסגרת הלימודים גמישה, ומאפשרת למשתתפים לבחור כמה קורסים לקחת בכל סמסטר ולשלב בין רכישת השכלה אקדמית לבין עבודה, משפחה, לימודים בתיכון או עיסוקים נוספים. רוב הקורסים נערכים בשעות אחר הצהריים והערב.

 

תנאי קבלה ללימודים במכללה

 

הלימודים לתואר ראשון במסגרת האוניברסיטה אינם מותנים בעמידה בנתוני פתיחה מסוימים. העדר העדרם של תנאי קבלה מאפשר לכל אדם המעוניין בכך להגשים את חלומו ולקחת חלק בלימודים אקדמיים.

 

ללימודי תואר שני במנהל עסקים יתקבלו אנשים בעלי תואר ראשון בניהול עם ממוצע 80 או יותר, וכן מועמדים האוחזים בתואר ראשון אחר עם ממוצע ציונים דומה, בכפוף ללימודי השלמה. קבלתם של נרשמים בעלי ציונים נמוכים יותר תידון בוועדת קבלה ועשויה לכלול עמידה בראיון אישי. ניסיון מעשי בניהול בן שלוש שנים ומעלה עשוי להוות יתרון משמעותי.

 

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד במכללה הינו אוניברסיטאי, והוא משולם בנפרד לכל קורס ללא תוספת של דמי מכללה. כך, יכולים הסטודנטים להתקדם בהדרגה על פי יכולתם הכלכלית האישית. השלמת התואר מותנית בתשלום עבור שתים עשרה יחידות של שכר לימוד לכל הפחות, על פי תקנון האוניברסיטה הפתוחה. תלמידים לתואר שני משלמים בנפרד על התזה או העבודה המסכמת.

 

שירותי ייעוץ ותמיכה

 

צוות המכללה מסייע לסטודנטים המעוניינים בכך בבניית מסלול הלימודים, בתכנון מערכת השעות האישית ואף ברכישה של אסטרטגיות למידה. סטודנטים בעלי לקויות למידה מקבלים התאמות מיוחדות.

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
Whatsapp Whatsapp