לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > רפואה > ליצנות רפואית

קורס ליצנות רפואית, איפה כדאי ללמוד?


מחפש/ת מידע על לימודים? ליצנות רפואית? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תנאי קבלה לרפואה
רוקחות
לימודי גנטיקה
טכנאי רנטגן
וטרינריה
אופטומטריה
ריפוי בעיסוק
קלינאות תקשורת
פיזיותרפיה
פרמדיק
 
 
אחות מוסמכת
הסבה לרפואה
מעבדה רפואית
סייעות שיניים
מדעי החיים
מדעי התזונה
רפואה משלימה
לימודי מדעי המוח
לימודי מדעי הרפואה
תואר שני מדעי הרפואה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

קורס ליצנות רפואית

 

הומור מרפא הכל

 

פאץ' אדאמס, תלמיד ללימודי רפואה, נהג במהלך לימודיו להצחיק את החולים בהם טיפל. בכל יום, נהג ללבוש תחפושת ליצן ובמקביל לעיסוקו כרופא גם להצחיק את החולים במחלקות. הוא הבחין כי הדבר מיטיב עם מצבם של החולים ולכן החליט, יחד עם מספר עמיתים, להקים בית חולים אשר משתמש בהומור כשיטת ריפוי, שקרויה גם שיטת הליצנות. מכאן החלה שיטת הליצנות הרפואית, שהיום היא מוכרת וידועה בעולם כולו וגם בישראל.

 


מה תפקידם של ליצנים רפואיים?

ליצנות רפואית היא שיטת רב תחומית אשר מיועדת לסייע לחולים בשיפור המצב הבריאותי דרך ההומור. הליצנים הרפואיים יוצרים קשר אישי עם המאושפזים ומשתמשים בכוחו של ההומור בכדי להקל על מכאוביהם. הצוות הרפואי בבתי החולים מכיר בכוח המרפא של מפגש זה ובמקרים רבים הרופאים עדים לשיפור במצבם הבריאותי של המטופלים. גישת הליצנות הרפואית נעשתה נפוצה מאוד בשנים האחרונות ומשתמשים בה כשיטת טיפול נפוצה במרכזים רפואיים, במרפאות ובבתי חולים רבים ברחבי הארץ.
 

המקצוע חשוב בעיקר לילדים. עבורם, הליצנים הרפואיים הם הצלה בשל ממש, משום שהם הם מסיחים את דעתם ממחלתם ועוזרים להם לשכוח לזמן קצר את סיבת האשפוז. יחד עם הליצנים הילדים שרים שירים, מספרים סיפורים, רוקדים ריקודים, מבצעים משחקים וקסמים, הכל כדי לרומם את רוחם.

 

מסלולי לימוד

 

ליצנות היא מקצוע. בדרך כלל עוסקים בו שחקנים שלמדו תקופה של מספר שנים. בכל מוסד תנאי הקבלה שונים במקצת.על הליצנים הרפואיים ללמוד כישורי משחק קומיים, הם צריכים לדעת איך להשתמש בשפה ובגופם וכן בעזרים כמו תחפושות, קסמים ומשחקים. לעיתים הם מגבשים דמות ליצן אישית שנושאת את חותמם.

 

לימודי ליצנות רפואית מתקיימים במסגרת קורסים לקבלת תעודה, אולם קיימים גם מסולים אקדמיים, בהם מקבלים תואר ראשון. הלימודים מכשירים ליצנים רפואיים לעבודה פרקטית במרכזי בריאות. השיעורים מקנים לתלמידים ידע רב שמשלב בין  פסיכולוגיה, סיעוד ותיאטרון. המשתתפים לומדים שלל כלים מעשיים שאותם הם יכולים ליישם בשטח בעבודתם היום יומית עם החולים.

 

ניתן לומר כי עבודתם של ליצנים רפואיים היא חשובה מזו של שחקנים, שכן הם נמצאים לבדם מול הקהל, צריכים להכיר את אופן הדיבור הנכון עם החולים ומשפחותיהם, להבין בסוגי המחלות השונים ובעיקר מחלות ילדים (שם נעשית מרבית הפעילות), להכיר את מבנה מערכת הבריאות ובעיקר להבין את עולמם הפנימי של ילדים. רבים מוצאים את העבודה כמספקת מאוד.

 

 

נושאי לימוד

 

תכנית ההכשרה כוללת לימודים עיוניים רב- תחומיים לצד עבודה מעשית בשטח . נושאי הלימוד כוללים בין השאר:

 

מאפייני וצרכי קהל היעד תקשורת בעזרת עמידה מול קהל אינטליגנציה רגשית
בניית דמות הליצן שפת הגוף והבעות פנים פיתוח מיומנויות רגשיות
סדנת איפור הומור כמנגנון הגנה טכניקות הרפיה ודמיון מודר
פיסול בבלונים אימפרוביזציות ועוד...

 

ליצנות רפואית לתואר ראשון

 

לימודי תואר ראשון לליצנות רפואית נלמדים במסלול דו-חוגי: תיאטרון ולימודים רב-תחומיים, המתפרס על פני 3 שנים ומיועד להכשיר את הסטודנטים לעיסוק בתחום הליצנות הרפואית. התואר מתמקד בנושאים הקשורים לתחום הטיפול כמו פסיכולוגיה התפתחותית, סיעוד, ותולדות הרפואה ובהקניית כלים ומיומנויות תיאטרון הדרושים לליצן הרפואי וביניהם: אימפרוביזציה, להטוטנות ועוד.

 

בנוסף לכך, התוכנית כוללת גם קורסי חובה הנדרשים לקבלה ללימודי תואר שני בפקולטות לטיפול באמצעות אמנויות, כך שבוגרי מסלול זה יוכלו להמשיך ללימודי מוסמך עם תום לימודי התואר הראשון. המיסוד האקדמי של הליצנות הרפואית מעניק לתחום הכרה והופך את העיסוק בתחום זה למהימן ומקצועי, כמו מקצוע הפיזיותרפיה, קלינאות תקשורת וכיוצא בזה.

 

איפה לומדים:

 

  • המכללה האקדמית קיי (באר שבע) - עמותת עוד לקידום פרויקטים בחינוך ובספורט בשיתוף המכללה האקדמית קיי בבאר שבע עורכת קורס ליצנות קהילתית. המסלול, שכולל 16 מפגשים, מתאים לאנשי חינוך, טיפול, ולצוותים פרא רפואיים שמעוניינים לרכוש כלים מתחומים כטיפול בהומור ויוגה צחוק לשילוב בעבודתם.

 

  • סמינר הקיבוצים (תל אביב) - תכנית הכשרה חד שנתית, המיועדת למשתתפים בעלי רקע במיומנויות הבמה. היא מתפרשת על פני 180 שעות ונערכת במתכונת של יום אחד בשבוע. בנוסף לשיעורים פרונטליים כוללת ההכשרה גם צפייה והתנסות בבתי חולים. בסיום תינתן תעודת הסמכה לליצן רפואי מטעם הסמינר.

 

  • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן) - היחידה לפיתוח מקצועי של האוניברסיטה מקיימת קורס בן חצי שנה, בו מתוודעים המשתתפים לשיטה, ומקבלים כלים לבניית מערך טיפול מקורי ויצירתי משלהם. התלמידים לוקחים חלק בפרקטיקום במסגרות שונות, בו הם מתרגלים את עקרונות הלימוד, המשלבים סוגיות מן הליצנות הרפואית ומגישת ה"יוגה צחוק". המפגשים נערכים במתכונת חד שבועית בסופי השבוע, בשעות הבוקר.

 

  • איגוד שמחת הלב, איגוד הליצנים הרפואיים (רחובות) - קורסים מקצועיים הפתוחים בפני בני 18 עד 80. הלימודים נערכים פעם אחת בשבוע, ומתפרשים על 20 מפגשים באורך ארבע שעות וחצי כל אחד. סה"כ היקף הקורס - 120 שעות. בסיומו מקבלים תעודה מוכרת מטעם בית חולים איכילוב ומטעם ארגון "שמחת הלב".

 

  • המרכז הישראלי לפסיכודרמה ושילוב אמנויות (תל אביב) - מסתמכים על מודל CLOWN CARE UNIT מניו-יורק בבתי חולים לילדים. תכנית הכשרה נמשכת כחודשיים בימי חמישי, כוללת 4 שבועות של עבודה מעשית. בסוף תינתן תעודת גמר והסמכה - התכנית מוכרת ע"י בתי החולים.
רוצה לדעת יותר על ליצנות רפואית? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על ליצנות רפואית
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד ליצנות רפואית

חוות דעת של סטודנטים: רפואה (978 חוות דעת)
התקבלו 978 דירוגים בציון ממוצע: 4.1 מתוך 5    
ציפורה,המכללה האקדמית הדסה ירושלים, מדעי המעבדה הרפואית - הדסה, 17/04/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
מאד טוב האווירה נעימה האמת אני מבשלוחה של המכללה החרדית במכללת הדסה לקחה אותנו כחלק מהסטודנטים לאחר סגירת המכללה מאד יפה מצידם!!

על הקמפוס
קמפוס גדול חדרים טובים קפיטריה ספריה נוחה עם המון ספרים וכיסאות נוח מאד מאד ללמוד שם לאחר הלימודים
רוי,האוניברסיטה העברית בירושלים, לימודי מדעים ביו רפואיים - האוניברסיטה העברית, 15/04/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
רוב המרצים מעבירים את החומר ברמה יפה ומעניינת מאוד, ובעיקר עונים על שאלות ומאפשרים הבנה מלאה ועמוקה של החומר. העניין הביוקרטי אינו מסובך.
כלל התרגילים וההודעות מועברות באמצעות האינטרנט, מה שמסדר את מה שעל הסטודנט לעשות ומאפשר עבודה נוחה ומסודרת.

על הקמפוס
הקמפוס ממוקם במקום לא נוח מבחינת תחבורה ציבורית, אך קווי האוטובוס מגיעים יחסית בתכיפות, ולכן הבעיה היא בעיקר בהגעה מוקדם בבוקר. הקמפוס עצמו נקי, מסודר ואין תלונות.
 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
פורום לימודי בריאות ומסלולים פרא רפואיים
פורום לימודי סיעוד / אחות מוסמכת
פורום לימודי פיזיותרפיה
פורום לימודי רפואה משלימה
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
תואר ראשון במשפטים ורפואה
תואר ראשון במשפטים וסיעוד
קורס חובשים
קורס עזרה ראשונה
תוכנית לימודים- לימודי אופטיקה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לרפואה
לימודי רפואה - הטכניון
המרכז האקדמי לב
לימודי רפואה - אוניברסיטת בן גוריון
לימודי רפואה - אוניברסיטה העברית בירושלים
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על ליצנות רפואית?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד רפואה
לא מצאת? עוד מוסדות לימודסקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשותהמבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD