לימודי ליצנות רפואית במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים

ליצנות רפואית – לימודי תעודה בסמינר הקיבוצים

 

מחקרים מדעיים רבים שנערכו במהלך השנים הוכיחו כי להומור ולצחוק יש חשיבות רבה בתהליכי ההחלמה של חולים. ליצנים רפואיים עושים שימוש בכוחו המרפא של הצחוק לצורך שיפור במצבם של חולים, מבוגרים וילדים כאחד. לימודי ליצנות רפואית מיועדים לבעלי רקע באמנויות הבמה, למורים בתחומי האמנות ולמורים בחינוך המיוחד ובחינוך הרגיל המעוניינים לעבוד עם אוכלוסיות במצוקה.

 

 

מדוע ללמוד לימודי תעודה – ליצנות רפואית דווקא במכללת סמינר הקיבוצים?

 

כיום כבר ידוע כי להומור ולצחוק יש חלק משמעותי בשיפור סיכויי החלמתם של חולים רבים, בעידוד החולים ובני משפחותיהם וביצירת דרך התמודדות עם מצבים קשים. מכללת סמינר הקיבוצים מציעה תוכנית לימודים שמטרתה להכשיר ליצנים רפואיים לעבודה בבתי חולים ובמסגרות טיפוליות ורפואיות אחרות עם ילדים ומבוגרים.

 

התכנית מבוססת על שיטות טיפול ייחודיות וחדשניות המותאמות לאוכלוסיות מגוונות. מטרת הטיפול שניתן על ידי הליצן הרפואי היא ליצור סביבה תומכת למטופל, לאפשר לו לבטא את מצוקותיו ותחושותיו ולנסות ליצור שינוי בחשיבתו ובגישתו של המטופל למצבו. התכנית נפרסת על פני 112 שעות לימוד במשך שנה אחת כאשר הלימודים מתקיימים יום אחד בשבוע. סטודנטים שעמדו בכל החובות של התכנית, זכאים בסיומה לתעודת הסמכה לליצן רפואי מטעם סמינר הקיבוצים.

 

תכנית הלימודים בנויה משלושה מרכיבים עיקריים:

 

  • סדנאות התנסויות המעוברות על ידי מורים העובדים כליצנים רפואיים. הסדנאות כוללת התנסות במשחק קומי, משחקי מסכות, תיאטרון חפצים ובובות, עיצוב תלבושת הליצן, גיבוש דמות הליצן האישית ועוד.

 

  • לימודים עיוניים: הלימודים מספקים תשתית תיאורטית ומועברים על ידי רופאים ואנשי צוות בבתי חולים שונים בארץ. הלימודים מאפשרים הכרה של בתי החולים כמערכת ושל חוקי ההיגיינה בבתי החולים, עוסקים בעבודה עם בני נוער ועם התנהגות אלימה. הלימודים כוללים קורסים מעניינים ומגוונים כגון טיפול בכאב באמצעות הומור, הצוות הרפואי ותפיסתו את תפקיד הליצן הרפואי, האדם המאושפז ובני משפחתו ועוד.

 

  • עבודה מעשית: הסטודנטים יצפו בליצנים רפואיים בזמן עבודתם ויתנסו בבתי החולים תוך שהם מלווים בהדרכה.

 

תנאי קבלה

 

תהליך הקבלה לתכנית ליצנות רפואית מבוסס על הרשמה, ראיון אישי שייערך לכל מועמד על ידי ועדת הקבלה של התוכנית והשתתפות בסדנת התנסות.

 

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד לקורס ליצנות רפואית עומד על 4900 ₪ (בצמוד למדד המחירים לצרכן).

 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp