קורסים בשוק ההון במכללת רמות - המרכז ללימודים פיננסיים ושוק ההון

רוצה לדעת על לימודים בנושאי שוק ההון?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על קורס שוק ההון - מכללת רמות.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


לימודי שוק ההון במכללת רמות – המרכז ללימודים פיננסיים ושוק ההון
 
כסף, זהב ואגרות חוב
 
שוק ההון הפך בשנים האחרונות לפתוח במיוחד, ועם ההתפתחויות הטכנולוגיות, כיום בעצם כל אחד יכול לבצע בו עסקאות באופן עצמאי ולהשתלב בו. עם זאת, כמובן שדרושים הבנה מעמיקה וידע נרחב לצורך כך, כיוון שההתנהלות בתוך שוק ההון היא כמו לימוד של שפה. יש להכיר את המונחים, להבין את המהלכים, ללמוד אסטרטגיות, לפתח חושים לזיהוי הזדמנויות ולשכלל את היכולות הניתוחיות.
 
על לימודי שוק ההון במכללת רמות
 
במכללת רמות – המרכז ללימודים פיננסים ושוק ההון מוצעים לקהל הרחב לימודי שוק ההון במגוון רחב מאוד של קורסים ומסלולים. להלן פירוט על כל אחד מהם:
 
 • קורס הכרת שוק ההון – מסלול זה מתאים לכל מי שאינו מכיר את שוק ההון ומבקש לקבל הבנה בסיסית בנוגע אליו. בקורס לומדים להכיר את אמצעי ההשקעה הקיימים – כמט"ח, אגרות חוב, מניות ועוד, וכן מונחים מיוחדים לתחום. היקף הלימודים הוא 60 שעות אקדמיות.

 

 • קורס יסודות שוק האג"ח – קורס שנלמד בהיקף של 40 שעות אקדמיות, ומתאים לכל מי שמבקש התמחות בתחום אגרות החוב, ואין לו ידע מוקדם. בקורס לומדים נושאים כגון סוגי אגרות חוב בארץ ובחו"ל, השפעות כלכליות, תשואות ועוד.

 

 • קורס ניהול החיסכון האישי – הקורס מיועד לבוגרי תיכון ללא ידע קודם ומקנה להם ידע דרוש לניהול נכון של חסכונות או של תיקי השקעות אישיים. בין השאר, בקורס לומדים גם ניהול נכון של משק הבית, סוגי חיסכון אפשריים, וקריאה נכונה של מידע פיננסי. היקף הקורס הוא 40 שעות אקדמיות.

 

 • קורס יסודות שוק המעו"ף – בקורס זה לומדים להכיר את המונחים המשמשים בשוק המעו"ף, איך מבצעים השקעות נכונות מבחינה אסטרטגית, מהן אופציות וכיצד מנתחים את השוק. היקף הלימודים הוא 40 שעות אקדמיות.

 

 • פרקטיקה בניהול השקעות – זהו מסלול שמיועד למשקיעים פרטיים ולכל מי שמעוניין להכיר את תחום ההשקעות. בקורס מכירים אפיקי השקעה, סוגי השקעות, דרכים לניהול תיקי אג"ח. התכנית כוללת גם היכרות עם שוק המט"ח, וכן לומדים כיצד אוספים מידע פיננסי ואיך מנתחים אותו. היקף המסלול הוא 100 שעות אקדמיות.

 

 • ניהול תיק השקעות בינלאומי באמצעות תעודות סל – קורס זה מתאים לחסרי ידע בתחום, וכן לבוגרי קורס הכרת שוק ההון. בקורס לומדים כיצד לבצע מסחר בשווקים הבינלאומיים באמצעות תרגול של "שיטת מכ"מ המניות לאיתור שווקים", וכן מתנסים בניתוח ובמיפוי אסטרטגיות למסחר. היקף הקורס הוא 40 שעות לימוד.

 

 • ניתוח טכני ושיטות מסחר – קורס זה מיועד למי שהם בעלי היכרות עם שוק ההון ושולטים בבסיסי הידע הקשורים בו לפחות. בתכנית לומדים כיצד לסחור במניות ובאופציות מסוגים שונים בשוקי הארץ והעולם, ובין השאר מכירים בה את אפיקי ההשקעה השונים, את שווקי הבורסות והמט"ח, וכן לומדים כיצד מנתחים מידע פיננסי וכיצד מנהלים סיכונים בתחום. היקף הלימודים הוא 40 שעות אקדמיות.

 

 • השקעות בשוקי ההון למתקדמים – תכנית זו ללימודי שוק ההון מיועדת למשקיעים בעלי ניסיון וידע בתחום. בקורס לומדים להכיר דרכים מורכבות להשקעה ואסטרטגיות מתקדמות, ניתוח דו"חות כספיים, מסחר באוצרות טבע, ועוד. היקף הלימודים הוא 60 שעות, ועליהן נוספות 20 שעות אקדמיות לסדנת מסחר מעשית שבה מתרגלים את החומר הנלמד.

 

 • ייעוץ השקעות וניהול תיקים – מסלול זה מיועד להכשיר יועצי השקעות מוסמכים. הוא מתאים במיוחד לאקדמאים מתחומי חשבונאות ומינהל עסקים שרוצים לשמש מקצועית בתפקיד זה. בקורס לומדים נושאים כסטטיסטיקה, מימון, חשבונאות, ניתוח ניירות ערך ועוד. בתום המסלול יידרשו הבוגרים לעמוד בתקופת התמחות חיצונית ובבחינה מטעם הרשות לניירות ערך, ורק עם מעבר שלה יוכלו לשמש כיועצי השקעות מורשים. היקף הקורס הוא 430 שעות לימוד, או 200 שעות במסלול המקוצר לבעלי ידע קודם.

 

 • קורס ייעוץ ושיווק פנסיוני – בקורס זה לומדים לצורך קבלת רישיון מוסמך. בין השאר, במסלול נלמדים נושאים כניתוח ניירות ערך, מימון, יסודות הביטוח, כלכלה ועוד. בתום הלימודים במסלול יידרשו בוגריו לעבור תקופת התמחות חיצונית ולאחריה לעבור את בחינת ההסמכה מטעם הרשות לניירות ערך – לקבלת הרישיון. היקף המסלול הוא 616 שעות אקדמיות.

 

 • קורס מסחר מעשי בשוק המט"ח – תכנית זו ללימודי שוק ההון נלמדת בהיקף של 20 שעות אקדמיות, והיא מיועדת לכל מי שמעוניין להכיר את עולם ההשקעות ולבצע בו השקעות הלכה למעשה. בקורס לומדים כיצד סוחרים בשוק הבינלאומי, איך מנתחים את הנתונים הקשורים בו, וכן מכירים אסטרטגיות שונות למסחר.
 
אפשרויות התעסוקה
 
בתום הלימודים בכל אחד מן המסלולים ללימודי שוק ההון במכללת רמות יזכו הבוגרים בתעודת גמר מטעם המכללה, ובחלק מהם גם בהסמכה חיצונית, המאפשרת להם לעסוק במקצוע שלמדו. עם קבלת התעודות, יוכלו הבוגרים לעסוק בהשקעות עצמאיות מסוגים שונים, לייעץ לאחרים, וכן להמשיך וללמוד בקורסים נוספים ולרכוש ידע שיאפשר להם להתמצא בענפים נוספים בתחום מורכב זה.
 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת רמות - המרכז ללימודים פיננסיים ושוק ההון

פורום לימודי שוק ההון

איך נכנסים לתחום של שוק ההון.
ענאן רמדאן
1 תגובות
המלצה על קורס השקעות ערך
יורם
1 תגובות
הליך רישום לקורס יעוץ השקעות
טל הכט
1 תגובות
האם מכירות הוא חלק הכרחי בעבודה של משווק פנסיוני?
איציק
1 תגובות
קורס הכרת מושגים בשוק ההון
ארתור
2 תגובות
קורס מסחר בוול סטריט למתחילים
נועה כהן
1 תגובות
לימודי שוק ההון וניתוח שווי חברות
גדי
2 תגובות
קורס יעוץ השקעות במרכז
נופר
1 תגובות
קבלה לקורס יעוץ השקעות וניהול תיקים
מנחם פנטלקה
1 תגובות
פרטים על קורס שוק ההון
נאוה טרינצר
1 תגובות
המלצה על מכללת מגמות
אמיר
1 תגובות
איפה ניתן ללמוד קורס במסחר בבורסה?
יניר
1 תגובות
איפה מתקיים קורס בנושא אופציות?
איציק
2 תגובות
מתי נפתחים לימודי משכנתאות?
מנשה
1 תגובות
בחינות הרשות לניירות ערך
אביאל
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן 927 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין 653 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון 584 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים