רוצה פרטים על לימוד לוגותראפיה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי לוגותרפיה למטפלים, למחנכים ולמנהלים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימוד לוגותראפיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס לוגותרפיה

 

למה!

 

הלוגותרפיה היא גישה טיפולית, ובבסיסה הנחת היסוד שלחיים יש טעם בכל מצב נתון, גם במצבים הקשים והעלובים ביותר. תורה זו עוסקת בשאלות, כמו - לשם מה אנו חיים? מה משאיר אותנו בריאים? מה אנחנו רוצים לעשות? באמצעות חיזוק הכוחות הפנימיים, רכישת כלים להתמודדות עם משברים ושינוי בהתייחסות האדם אל עצמו ואל סביבתו, מנסים בשיטה זו לסייע לבני האדם למצוא ערך חיובי בכל מצבי החיים, הפשוטים והמורכבים - בעבודה, במשפחה, במערכת היחסים הזוגית, וכן הלאה.

 

על התפתחות השיטה

 

הגישה פותחה על ידי דר' ויקטור פרנקל, פסיכיאטר ורופא וינאי, שחי עד סוף המאה הקודמת. פרנקל חיבר את הספר המצליח "האדם מחפש משמעות", בו תיעד את תקופת שהותו במחנה ריכוז נאצי, ותיאר את הדרכים בהן הצליח למצוא תכלית גם בזמנים האיומים ביותר. לעומת פרויד שדגל בשאיפה להנאה, ובניגוד לניטשה שהאמין בשאיפה לעוצמה ולכוח, פרנקל שם דגש על השאיפה למשמעות.

 

בעוד הפסיכותרפיה מבקשת לשחרר את האדם מפרשנויות שגויות ולהקנות לו יכולת אובייקטיבית לתפישת המציאות, בפיתוח הלוגותרפיה פרנקל ביקש לסגל לבני אדם תחושה של אחריות לקיום עלי אדמות. ההבדל נעוץ במידת הקשר שהאדם חש אל המציאות. אובייקטיביות היא מדרגה חשובה, אך בלעדי תחושת האחריות כלפי המציאות, האדם עלול לחוש מנותק מהסביבה שלו. לפיכך, הלוגותרפיה מהווה גישה משלימה לפסיכותרפיה. היא מתווספת לתכניות התערבות מקצועיות, ואינה מחליפה אותן.

 

 

בסביבה הטיפולית

 

במהלך 70 שנות קיומה הוכיחה את עצמה גישת הלוגותרפיה כדרך יעילה לשיקום ולהתמודדות עם אירועי החיים. בקרב אנשים רבים שהתנסו בשיטה חל שיפור מהותי בממד הרגשי והנפשי. הם פיתחו גישה אופטימית, התגברו על מצוקות וסבל, תפקדו טוב יותר בעבודה, ניהלו מערכות יחסים בריאות, ובעיקר - הפכו לאנשים שמחים ורגועים יותר.

 

על הקורס ומטרותיו

 

הלימודים בקורס מתמקדים בשלושה מרחבים אנושיים - שכל, רגש ורוח. משולבים בהם מודלים תיאורטיים מלימודי הפסיכולוגיה והפילוסופיה, עם כלים יישומיים לשיפור היכולת האישית ולסיוע לאחרים. ניתן להשתתף בקורס גם ללא רקע מקצועי טיפולי, ועם התעודה הניתנת בסיומו אפשר להעניק ייעוץ פילוסופי לאנשים. יחד עם זאת, רק מטפלים מורשים יכולים להעניק סיוע קליני באמצעות השיטה, ורק להם ניתנת תעודת "לוגותראפיסט".

 

תכנית הלימודים ותעודות

 

תכנית הלימודים כוללת שיעורי מבוא, לימודי גרעין ולימודים מתקדמים בשני מסלולים: מסלול לבעלי תעודת מטפלים ומסלול לאנשי חינוך וניהול. במסגרת שיעורי המבוא נחשפים הסטודנטים לעקרונות הלוגותרפיה ולדרך הטיפול בה, ושמים דגש על העצמה אישית והתחזקות רוחנית. ניתן לקחת רק את שיעורי המבוא ולקבל בסיום שלב זה תעודת השתתפות בקורס לוגותרפיה. לימודי הגרעין מקנים מיומנות לשימוש בשיטות ובכלים לוגותרפויטים, ועוסקים בנושאים כגון: ניהול מצבי משבר, בריאות נפשית, משמעות לעומת סבל והדגשת האופטימיות. לאחר סדנת סיכום בת שלושה ימים מקבלים תעודת "שותף לוגותרפיה".

 

הלימודים המתקדמים מהווים פרקטיקום לאנשי מקצוע בתחומי החינוך והטיפול, הכולל הדרכה והנחייה אישית במהלך התנסות מעשית. מסגרת ההתנסות מותאמת לניסיון ולהכשרה המקצועית של הסטודנטים. כך, מחנכת כיתה רשאית לתרגל את השיטה עם התלמידים שלה, ופסיכולוג יכול ליישם אותה בעת עבודתו עם מטופליו. בתום הפרקטיקום מתקיימת סדנת סיכום נוספת בת שלושה ימים, שלאחריה - מטפלים מורשים מקבלים תעודות לוגותרפיסט, ומחנכים ואנשי מינהל מקבלים תעודות מוסמך בלוגותרפיה.

 

קהל יעד

 

לימודי לוגותרפיה מיועדים ליועצים, לפסיכולוגים, לעובדים סוציאליים, למחנכים, למנהלים ולאנשי מקצוע נוספים, שרוצים להוסיף לעצמם כלי חשוב באמצעותו יוכלו לסייע למטופלים, לתלמידים ולחניכים.

 

מוסדות לימוד

 

כיום ניתן ללמוד את התחום במכון עוצמות בחיפה, במסלול ייחודי וראשון מסוגו בארץ. המסלול המלא אורך כשנה אקדמית אחת, ונערך במתכונת של מפגשים חד שבועיים.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימוד לוגותראפיה?

רוצה לדעת יותר על לימוד לוגותראפיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימוד לוגותראפיה
חוות דעת של סטודנטים: קורסים בפסיכולוגיה
התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע 4.6 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp