רוצה פרטים על יוונית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימוד יוונית, איך מתחילים?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על יוונית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


 

לימודי השפה היוונית

ערש הפילוסופיה והספורט

יוון שוכנת לחופי הים התיכון במרחק של פחות משעתיים טיסה מישראל – זוהי מדינה בעלת מטבח ים תיכוני מעניין, מוזיקה נוגה וקצבית, ותרבות ששורשיה נעוצים עמוק באחת התרבויות העתיקות והמרתקות ביותר בעולם; לא זו בלבד שהאולימפיאדה החלה, כידוע, ביוון, אלא שכמה מהפילוסופים והוגי הדעות הגדולים ביותר בהיסטוריה נולדו וגדלו במדינה זו.

 

 

משום כך, לאורך השנים תפסה השפה היוונית מקום של כבוד ברשימת השפות המשפיעות על ההיסטוריה העולמית, כבעלת השפעה רבה על תרבויות אנושיות רבות ומגוונות, שגם הטביעה את חותמה על שפות אחרות.

קורסים ללימוד יוונית

כיום ניתן ללמוד שפה עתיקה זו בכמה מוסדות לימוד בישראל וכן במסגרת שיעורים פרטיים. בנוסף, באוניברסיטאות רבות לומדים סטודנטים לפילוסופיה או ללימודי היסטוריה את השפה הזו, כחלק מלימודי תואר ראשון בתחומים שונים.

לימודי השפה יכולים להועיל רבות לעוסקים בתחומים כמו מדעי הרוח, פילוסופיה או היסטוריה ולאלה שתחומי העניין שלהם כוללים את תולדות יוון העתיקה, למשל. ידיעת השפה עשויה לסייע גם לאנשי עסקים העובדים מול יוון, מול קפריסין או מול מדינות אחרות שבהן מדברים יוונית.

רבים כיום בוחרים ללמוד כשפה שנייה או שלישית שפות כמו ספרדית, צרפתית או איטלקית, אך גם ללמידת שפות נדירות יותר, כדוגמת שפה זו, יש תועלת משלהן; שפות אלו יכולות לאפשר לשולטים בהן להתבלט וכך להעניק להם יתרון בשוק העבודה הבין-לאומי – במיוחד בתחומים כמו שיווק, מכירות, עסקים, תרגום ותוכן.

תכנית הלימודים

קורסים ללימוד יוונית מיועדים לאנשים שיש להם גישה לשפות, אך גם לאנשים שמעולם לא למדו שפה ורוצים ללמוד שפה נוספת חשובה ומועילה. לימודי שפה זו מתמקדים בפיתוח מיומנויות לשוניות כמו קריאה, כתיבה, דיבור והבנת הנשמע. תכניות הקורסים השונים מקנות למשתתפים כלים לתקשורת ולידע בדקדוק ואף חושפות אותם לביטויים ולמשפטי מפתח בשפה זו, החיוניים לצרכי תיירות, עסקים או העשרה.

 

מתכונת הלימודים

קורסים אלה משלבים הרצאות פרונטליות לצד תרגול מעשי של החומר הנלמד.

 

משכם משתנה על פי היקף הקורס, כאשר חלק מהקורסים יכולים להתפרש על פני חודשים ולכלול כמות רבה של שעות לימוד שבועיות, מהם יכולים להיות מרוכזים על פני תקופת זמן קצרה מזו ולכלול שעות לימוד רבות יותר.

 

במסגרת הקורסים השונים, נלמדים מגוון של נושאי לימוד כמו עקרונות המבנה הלשוני בשפה, דקדוק, פעלים, זמנים, נטיות שמות עצם ושמות תואר, תנועות, ניבים ביטויים ועוד. כך, מי שמסיים קורס ללימודי השפה היוונית, יוצא כשבאמתחתו מיומנויות דיבור, עקרונות נכונים לתכתובת יומיומית ועסקית, מיומנויות קריאה, שיפור אוצר המילים ועוד.

הקורסים מתמקדים בהכשרת המשתתפים לשלוט בשפה באופן מדויק ולתקשר באופן מוצלח בכל מקום ובכל סיטואציה. הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות לרוב, זאת בכדי להעניק לכל תלמיד ליווי אישי ומענה לכל אורך הקורס. רוב הקורסים מעניקים לבוגרים תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי, בסיום חובות הקורס.

רמות הלימוד השונות

לימודי השפה היוונית מוצעים במגוון מסלולים ומחולקים לרמות שונות – כל תלמיד עובר תהליך של ייעוץ, מיון ושיבוץ בהתאם לרמת הידע ההתחלתית שלו בשפה, ובהתאם לצרכיו הלימודיים. הקורסים שואפים לפתח את הביטחון של התלמידים ולשפר את יכולתם לתקשר בשפה הכתובה ובשפה המדוברת.

רמת מתחילים – במסגרת קורס יוונית ברמת מתחילים רוכשים התלמידים מיומנויות שיחה בסיסית. השיעורים משולבים בפעילות קבוצתית ובזוגות. מטרתם היא הקניית אוצר מילים וביטויים, לימוד עקרונות המבנה הדקדוקי ומבנה המשפט, פיתוח היכולת לנהל תקשורת בסיסית בשפה המדוברת ורכישת יכולת קריאה ברמה בסיסית.

רמת ביניים – קורס יוונית ברמת ביניים מיועד לתלמידים בעלי ידע קודם בשפה, המעוניינים לחזק את שליטתם בשפה. מטרת הקורס היא שיפור רמת השיח, העשרת אוצר המילים, הקניית מבנים דקדוקיים נוספים ועוד.

רמת מתקדמים – במסגרת לימודי יוונית ברמות המתקדמות משיגים התלמידים שליטה גבוהה ושטף דיבור בשפה, ומצליחים להגיע לרמת דיוק במבנים הדקדוקיים וכן בהגיית המילים. מטרת קורסים אלה היא שיפור שטף הדיבור ותקשורת מילולית וכתובה, תוך התמקדות בהגייה נכונה ודיוק. התלמידים לומדים להכיר ביטויים באמצעות ניהול דיונים בנושאים מורכבים ומתוך קריאת טקסטים באמצעי המדיה השונים.

מוסדות הלימוד

לימודי יוונית ניתן למצוא באוניברסיטת חיפה, באוניברסיטת בן-גוריון בבאר-שבע, בבית הספר "דיאלוג" של האוניברסיטה הפתוחה, בית הספר לשפות "ברליץ" ועוד.

לסיכום

לימודי שפה זו יכולים להועיל למי שלומדים היסטוריה ופילוסופיה באופן אקדמי, וכן למי שעוסקים במקצועות במסגרתם מנהלים קשרי מסחר בין לאומיים שונים. כמו כן, למידת השפה יכולה לסייע להעשרה אישית ולפיתוח תחומי העניין.

הקורסים השונים מציעים לימודים ברמות שונות לדיבור, קריאה וכתיבה בשפה, שיכולים לפתוח פתח לתרבות עשירה, בעלת מסורת עתיקה.

לקריאה נוספת

עבור מי שמתעניינים במאמר על השפעת השפה היוונית על השפה העברית באתר הספרייה הוירטואלית של מט"ח.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על יוונית?

רוצה לדעת יותר על יוונית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד יוונית
Whatsapp Whatsapp