לימודי יוגה תרפיה והדרכת יוגה בבית הספר ליוגה אינטגרטיבית של ציפי נגב

רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על יוגה תרפיה ומורים ליוגה - ציפי נגב.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


יוגה תרפיה – הכשרת מורים ומטפלים ביוגה בבית הספר ליוגה אינטגרטיבית – ציפי נגב
 
חקירה ונוכחות
 
ציפי נגב החלה את דרכה בעולם היוגה לפני יותר משלושים שנה, ומאז היא לומדת, מתרגלת, ומשכללת שיטות יוגה. נגב למדה גם שיטות מוכרות פחות כסידהא יוגה, או Embodied Anatomy, התוודעה לחשיבותה של עבודת הנפש כחלק מהותי בתרגול היוגה, הוסמכה לטיפול בטראומות בשיטת Somatic Experiencing, ופיתחה את השיטה "יוגה של המעמקים ותובנות". בית הספר ליוגה אינטגרטיבית הוא מרכז ייחודי שייסדה, ובו לומדים, בין היתר, שיטות שהיא עצמה פיתחה.
 
על השיטה
 
היוגה האינטגרטיבית, שבשנים האחרונות נוסף לה השם "ויצ'ארה" – יוגה של השתקפויות, היא שיטה הכוללת בתוכה שילוב של ידע משלל שיטות פילוסופיות ורוחניות עם שיטות טיפול מערביות, ולכן ניתן לכלול אותה תחת הכותרת של רפואה משלימה. כל אלה יוצרים יחד סינתזה, הנעזרת ביוגה להדגשת השילוב בין הנפש והרוח, בדרכי החקירה האישית, פיתוח המודעות והאפשרות לבחירה אמיתית.
 
על הלימודים בבית הספר
 
בבית הספר של ציפי נגב מציעים שני מסלולים: מסלול להכשרת מורים ליוגה, ומסלול להכשרת מטפלי יוגה תרפיה. בשתי התכניות לומדים מתוך חוויה מאתגרת המחברת בין האינטלקט, הגוף והנפש, והדורשת מן המשתתפים בה להיכנס בעצמם אל תוך חוויית חקירה עצמית. בשני הקורסים לומדים הסטודנטים כיצד להדריך אחרים למצוא את אופן החקירה האישית המתאים להם, וכן מקבלים כלים לבנייה של מערכי שיעור, של מהלכים טיפוליים ושל תכניות לימודים. בקורסים מתנסים הסטודנטים מעשית בחומר התיאורטי הנלמד, לומדים באמצעות מקרי מבחן, משתתפים בכיתות אומן ושומעים הרצאות בנושאים שונים. את התרגול המעשי מבצעים התלמידים בכיתה, בזוגות או בשלשות. להלן פירוט קצר על כל אחת מתכניות הלימוד:
 
קורס להכשרת מטפלי יוגה תרפיה ממוקדת עבודת גוף נפש
 
במסלול ללימודי יוגה תרפיה מעמיקים הסטודנטים בהיכרות עם תרגול תנוחות היוגה השונות, ועם המודיפיקציות והעזרים המותאמים לכל אחת מהן. בנוסף, הם מקבלים כלי אבחון וטיפול באמצעות נשימה, באמצעות יציבה, וכן באמצעות כלים לפענוח של מאגרי זיכרון הטמונים בגוף. בנוסף, הסטודנטים לומדים שיטות להרפיה, לשחרור ולהתמרה, משתמשים בכלים של דמיון מודרך ושל דיאלוג פנימי, ולומדים כיצד להדריך אחרים באמצעות קולם הייחודי כמטפלים. הקורס נפרש על פני עשרים מפגשים המתקיימים אחת לשבוע, בשעות הבוקר והצהריים.
 
קורס מורים ליוגה אינטגרטיבית
 
מסלול זה מיועד לנשים בלבד והוא מתקיים אחת לשבוע בשעות הבוקר והצהריים, בהיקף של 520 שעות לימוד אקדמיות. הקורס מוכר על ידי "ארגון המורים ליוגה בישראל". במהלך המסלול מעמיקות הסטודנטיות בתרגול היוגה ומוכשרות ללמד יוגה. המשתתפות לומדות פרקים נבחרים באנטומיה ופיזיולוגיה – בדגש על יציבה.
 
בנוסף, הן לומדות את הפילוסופיה של היוגה בגישות שונות, וכן לומדות לרפא את הגוף והנפש באמצעות היוגה – מתוך זיהוי של דפוסים אוטומטיים כפי שמתבטאים בגוף, ושכלול היכולת להיות בנוכחות מלאה בכל רגע. כמו כן, בקורס נלמדים עקרונות היוגה, מתודות להרפיה ולמדיטציה, מתודות הוראה והנחייה ועוד. רובד נוסף בלימודים בקורס הוא בניית מערכת היחסים בין המורה והתלמיד, התאמת התרגול לקהלי יעד שונים ולמתרגלים ספציפיים פרטניים, ובניית תכניות ומערכי שיעור. 
 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

מעל 28,744 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,218 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל546 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן