רפואה משלימה - רפואה אלטרנטיבית

הרפואה המשלימה משלבת טיפול בגוף, נפש ורגש.  אם עולם הטיפולים האלטרנטיביים מושך אותך זה המקום לקרוא על כל אפשרויות הלימודים בתחום למשל: לימודי רפואה סינית, לימודי הומאופתיהלימודי נטורופתיה, קורס יוגה ועוד.
 
נשמח לתת לך שירות אישי ומידע במענה אנושי.
 
לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על רפואה משלימה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי רפואה משלימה

 

המכלול השלם

 

המונח "רפואה משלימה" מתייחס לסוגים שונים של שיטות ריפוי וטיפול הרואות באדם מכלול שלם;  כל התחומים הנכללים תחת כותרת זו מניחים כי מצבם הנפשי של בני האדם מקבל ביטויים גופניים ועל כן, אין כל דרך ליצור הפרדה בין ההוויה הגשמית לבין הרוח. לפיכך, הרפואה המשלימה, המכונה גם "רפואה אלטרנטיבית",  עוסקת במציאת פתרונות לתחלואים גופניים באמצעות פניה לשורש שלהם, שתמיד נתפש כעמוק יותר - רגשי, רוחני או נפשי.

 

על פי תפישה זו, בכל פעם שבה הדברים מגיעים לכדי ביטוי בגוף עצמו, הרי שלמעשה הם החלו עוד "הרבה קודם לכן". כפועל יוצא מכך, הרפואה המשלימה אינה נוהגת לעסוק בסימפטומים, אלא שואפת לאתר את שורשה של הבעיה. כך למשל, אם אדם מגיע לטיפול כי הוא סובל מכאב ראש כרוני, מטפל ברפואה המשלימה יחפש את המקור העמוק לכאב הראש, מתוך תפישה שכאשר תפתר הבעיה "האמתית" גם הסימפטום יחלוף. כך, תהליך הריפוי לעתים ארוך יותר בהשוואה לשיטות המערביות המוצעות בדרך כלל לפתרון הבעיה, אך הוא פותר אותה לצמיתות.

 

באופן כללי, ניתן לחלק את סוגי הרפואה המשלימה לשתי אסכולות מרכזיות. אחת מהן היא הרפואה המזרחית, זו שמקורה במדינות שונות במזרח הרחוק, הנשענת על מסורות עתיקות יומין כמו שיאצו, דיקור סיני, טווינה, ועוד. השנייה היא רפואה מערבית בשיטות אלטרנטיבית, דוגמת פלדנקרייז או כירופרקטיקה, שפותחו במהלך המאה ה - 20. כיום, לאחר שהתחום נפתח בעשורים האחרונים אל המערב נוצרו השפעות הדדיות בין השיטות ומטפלים רבים משלבים בין התחומים השונים.  

 

ההבדל בין רפואה משלימה לרפואה קונבנציונלית

 

כאמור, הרפואה המשלימה נשענת על התפישה כי האדם הוא חלק מן הטבע והוא מכלול שלם של גוף-נפש-רגש-רוח, והיא עוסקת בריפוי שורשי המחלות והבעיות. במהותה זו רפואה מונעת, ועל כן היא גם מכונה "משלימה"; כאשר אדם חי את חייו בהרמוניה בין כל חלקי השלם שלו – אזי שהוא אמור להיות בריא בכל חלקיו. מאחר שרובנו איננו חיים כך, ודאי לא במאות האחרונות מאז התרחקנו מן הטבע – הרפואה המשלימה נועדה לפתוח את החסימות שנוצרו בנו ולהחזיר אותנו אל הבריאות הבסיסית הטמונה במערכת הכוללת שלנו כאנשים.

 

לעומתה, הרפואה המערבית, ה"קונבנציונלית" – כבודה במקומה מונח – והיא מספקת מענה לבעיות אקוטיות; רפואה זו מטפלת בעיקר בסימפטומים המופיעים ואינה עסוקה במכלול השלם. עם זאת – במצבים קריטיים של פציעות או מחלות קשות שכבר התפרצו, מצבים הדורשים ניתוחים ומצבים מסכני חיים – הרפואה הקונבנציונלית היא זו שתציל את חיינו מאחר ובידיה הכלים להתמודד עם ה"סימפטום" – ולפתור אותו כאן ועכשיו. אם אדם נמצא, חלילה, במצב של איבוד דם או של התקף לב – הרפואה המשלימה רחוקה מלתת מענה במצב כזה ואילו הרפואה הקונבנציונלית תתפקד בו היטב.

 

לכן, הרפואה האלטרנטיבית היא "משלימה" – משום שהיא משלימה לרפואה הקונבנציונלית ומשום שהיא נשענת על תפישת עולם הוליסטית בהרבה – כוללת ושלמה – תפישה הדורשת תהליכים ארוכים לריפוי שלם ומלא. בהתאמה, נהוג לומר כי ההבדל המשמעותי בין תפישות העולם של הרפואה המשלימה לזו הקונבנציונלית, הוא כי הרפואה הקונבנציונלית "מטפלת במחלה", בעוד שהרפואה המשלימה "מטפלת בחולה".

 

על לימודי התחום

 

כאמור, הרפואה המשלימה כוללת שיטות ותורות טיפול רבות ומגוונות, שייעוד כולן הוא למנוע ולרפא מחלות משורשן, לטפל בגוף, בנפש וברגש, ולהתמודד עם בעיות שהרפואה הקונבנציונלית לרוב אינה מוצאת להן מזור. כל שיטות הטיפול והלימודים בתחום זה מתמקדות בראש ובראשונה ביצירת מודעות עצמית, הן בקרב המטפלים והן בקרב המטופלים, כבסיס להצלחה ארוכת טווח של הטיפול.

 

כך, במהלך הלימודים באסכולות השונות נרכשים כלים המסייעים להשתמש במנגנוני ההגנה והריפוי הטבעיים הקיימים ומתפקדים בגוף האדם, ולמעשה לשחררם ולגלותם מחדש – להחזירם מחדש לפעולה. לימודים מסוג זה שוברים את קו המחשבה הדוגמטי שנטבע בנו מעצם היותנו בני העולם המערבי ופותחים בפנינו צוהר לעולם חדש-ישן של רפואה המוכיחה את עצמה מזה מאות ואף אלפי שנים.

 

מלבד הלימוד המקצועי של טכניקות הטיפול השונות, בעיקר בתחומים המשלבים מגע של המטפל, מושם דגש רב על ההשפעות ועל הדרך לשינוי הדפוסים הנפשיים. שיטות טיפול רבות ברפואה המשלימה זוכות כיום להכרה ומוצעות בשירותי הבריאות ברחבי הארץ וכפועל יוצא מכך, מסלולי הלימוד השונים בתחום מחייבים את הסטודנטים ללמוד את התחום הנבחר על ידם באופן מעמיק – להבין את שיטות הטיפול השונות ברמה גבוהה ולהתמקצע בהן.

 

 

תחומי לימוד

 

בעשורים האחרונים חלה עלייה בביקוש ומודעות לתחום הרפואה המשלימה ולכן רבים בוחרים לפנות ללימודים בתחום זה. לימודים אלה כוללים מגוון רב של שיטות טיפול והתמחויות אשר מקנות לסטודנטים ידע, מיומנויות, כלים וטכניקות טיפול שונות. מרבית המסלולים המקיפים להכשרה בתחומים מסוימים הם מסלולים תלת-שנתיים מעמיקים שנועדו להכשיר מטפלים מקצוענים היודעים את מלאכתם על בורייה ומסוגלים להתמודד עם מגוון רחב של תופעות ושל בעיות אצל המטופלים. ם זאת, ישנם מסלולים קצרים יותר ואף קורסים הכוללים מספר מועט של מפגשים; חשוב לבדוק עם עצמכם מה מטרתכם בבואכם להירשם ללימודים בתחום, ושימו לב כי אם ברצונכם בדרך מקצועית של ממש במקצועות הטיפוליים – מוטב כי תירשמו לאחד מן המסלולים המלאים והמקיפים באחד ממוסדות הלימוד המוכרים. שוק כיום רווי ומוצף במטפלים ומעבר להכרה ולהסמכה הרשמית הניתנת לכם בסיומו של מסלול כזה – פשוט תהיו מטפלים טובים ומקצועיים יותר, הלכה למעשה, באם תבחרו במסלול מקיף ומעמיק ואכן תוכלו לסייע לאנשים.

 

תלמידי החוגים השונים בתחום הרפואה המשלימה לומדים ליצור קשר עם המטופל, לאבחן בעיות בגוף ובנפש ולסייע לו להגיע לאיזון נפשי. במהלך הדרך הם מכירים שיטות עבודה מתקדמות המסייעות להם להבין לעומק את תהליכי הריפוי ואת הפיכת היחסים שבין המטפל והמטופל כקרקע לצמיחה משותפת.

 

השיטות הנפוצות יותר ברפואה המשלימה

 

 • רפואה סינית – לימודים המקנים ידע רחב בשיטות הריפוי המסורתיות – צמחי מרפא ודיקור סיני.
   
 • רפואה יפנית – מסורת שמוסיפה להשתכלל עד היום, וכוללת זיהוי של נקודות ריפוי באזורים שונים בגוף, עם התייחסות מיוחדת לראש, לצוואר ולעור הפנים.

 

 • הומיאופתיה – התאמת טיפול מיוחד לחולה ולא למחלה; בבסיסה עומדת התפישה "דומה בדומה יירפא". לימודים אלה מקנים למשתתפים כישורי אבחון והתאמת תרופות אנרגטיות מן החי ומן הצומח.

 

 • נטורופתיה – טכניקת ריפוי טבעית שעניינה המרכזי הוא חיזוק מנגנוני השיקום וההחלמה הפנימיים של האדם, ועיקרה - ריפוי עצמי. עושה שימוש בתזונה ובצמחים.

 

 • שיאצו – שיטת טיפול במגע העושה שימוש במדיטציה ובלחיצות, לצד לימודים של עקרונות זן בודהיסטים ועקרונות מן הרפואה הסינית.

 

 • טווינה – שיטת טיפול במגע הפועלת לגירוי ולפתיחת ערוצי האנרגיה בגוף, והמבוססת על הרפואה הסינית. לימודים אלה משלבים עבודה פיזית ואנרגטית על אזורי דיקור ועל רקמות גוף שונות.

 

 • רפלקסולוגיה – שיטת טיפול במגע הרואה בכף הרגל מפה לגוף כולו ומטפלת באמצעות עיסוי נקודות מסוימות בכף הרגל, המשקפות איברים שונים בגוף.

 

 • עיסוי הוליסטי – לימודים המשלבים רקע תיאורטי מקיף וניסיון מעשי רב ומתמקדים בשיטות טיפול במגע שונות ומגוונות.

 

 • ארומתרפיה – ריפוי באמצעות ריח; הטיפול עושה שימוש בתמציות שמנים צמחיים לשם ריפוי.

 

 • פרחי באך – שיטת ריפוי המבוססת על תמציות אנרגטיות של צמחים ופרחים ומיועדת בעיקר לטיפול במצבים נפשיים.

 

 • האקומי - האקומי היא גישה אלטרנטיבית בטיפול הפסיכותרפי, שמסתמכת בין היתר על הפילוסופיה הבודהיסטית. במסגרת הטיפול, מנחים המטפלים את מטופליהם לעבר הבנה מלאה יותר במישור הגופני, ומסייעים להם לשפר את ההתמודדות הרגשית עם קשיים שונים, ועם השפעות מצבים טראומטיים.

 

 • ליווי רוחני - קורס ליווי רוחני מספק לתלמידים כלים להשתלבות בצוותים רפואיים בבתי חולים על מנת לסייע לחולים סופניים בסוף חייהם. הקורס מקיף סוגיות הוליסטיות ומנהגים מן היהדות.

 

לימודי רפואה משלימה כדרך חיים

 

לימודי רפואה משלימה מעניקים חוויה רוחנית של התפתחות אישית לצד לימודים רציניים, מעמיקים ומרתקים. מכללות ומוסדות לימוד שונים מציעים לימודים תיאורטיים ומעשיים, שילוב הממחיש את הדואליות כפי שמתבטאת בתורות המזרח – הרוח והחומר השלובים זה בזה בקשר בל ינותק.

 

הלימודים בתחום זה שונים מהותית מכל תכנית לימודים אחרת שכן, מסלול לימודי רפואה משלימה אורך בדרך כלל כארבע שנים ובהן נחשף המטפל בעצמו – מתוך חווייתו האישית – לעולם מושגים חדש שלא היה מוכר לו. עולם מושגים זה מעצב מחדש את אורחות חייו ואת תפישותיו של המטפל, מתוך ההבנה כי הרגש והנפש, הם הגורמים המכריעים בחייו של אדם. וכל זאת מתוך ההנחה האומרת כי אין כחוויה עצמה כדי להבין וללמוד וכן – כי מטפל טוב חייב ללמוד קודם להיות מטופל טוב, לחוות תהליך טיפולי משמעותי ועמוק, על עצמו.

 

 

מוסדות לימוד

 

כיום יש מספר לא מבוטל של מוסדות לימוד המציעים הסמכות ברפואה משלימה במגוון תחומים. הגדולים והמובילים שבהם, למשל:

 

 • מכללת רידמן
 • מדיסין קולג'
 • מכללת סמינר הקיבוצים
 • הקולג' לרפואה משלימה
 • קמפוס ברושים
 • מכללת מירב
 • מכללת תילתן
 • המרכז לרפואה משלימה – הולותרפיה
 • מכללת מהות
 • מכללת תהילה
 • ועוד

 

המטפלים ברפואה המשלימה נדרשים כיום להוכיח יכולות גבוהות ולהפגין מיומנויות מקצועיות גבוהות בטכניקות השונות כדי להשתלב בהצלחה בענף. לכן, המסלולים להכשרת מטפלים מציעים מקצועות יסוד שאותם לומדים הסטודנטים במסגרות השונות. בנוסף לכך, במרבית המסלולים, לומדים הסטודנטים את המבואות של תחומי הרפואה הסינית, נטורופתיה וצמחי המרפא, כדי להצטייד בארגז כלים גדול ככל האפשר שיאפשר להם לספק טיפול אופטימלי, מקיף, מעמיק ויעיל.

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על רפואה משלימה?

רוצה לדעת יותר על רפואה משלימה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל 100 סטודנטים
המליצו והצביעו על רפואה משלימה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים929 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת סמינר הקיבוצים212 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה האקדמית בית ברל 341 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תואר בפוליטיקה 684 96
תואר בעיצוב פנים 529 84
לימודי גיאולוגיה 626 64

חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה

התקבלו 100 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

הייתי ממליצה לסטודנטים הבאים ליצור מצב שיאפשרו להם לבנות שיחזורים לבד מעצמם.ולהשתמש בהם לפני מבחנים. ממליצה להם לבוא עם ראש פתוח שניתן לשנות ולזכות בזכיות שנראות כה רחוקות. לבוא ממקום שאמנם העמותה קיימת 11 שנים וניתן דווקא מהמקום הזה היציב לקדם ולהתקדם.כי זו כרגע עמותה שמקיימת את עצמה, אך היא יכולה להיות גם עמותה מוכרת למשרדי הממשלה ולחינוך וגם לתורמים. הרי לסטודנטים רגילים יש גם שכר לימוד יותר קטן בחצי, וגם יש אפשרות להעזר במלגות. ולנו כלימודים לא מוכרים- לא שמעתי על סטודנט אחד מהעמותה לרפואה סינית עתיקה שקיבל מענק כלשהו. זה אפרי לפתוח את הסכר.:)
האוניברסיטה העברית בירושלים
עטרה
לימודי רפואה סינית
1)מאוד חשוב שהיו כיתות קטנות,כך תוצאות הלימודים היו יותר אפקטיבים. 2)בקשר ללימוד עצמו מאוד חשוב לחזור על חומר הלימוד לאחר כול שיעור,או לפני השיעור הבא ולהכין דף מסכם עם הפריטים הכי חשובים,כך היה יותר קל ופחות מעייף לקראת המבחנים. 3)מאוד מאוד חשוב להגיע מסודרים מבחינת אוכל מהבית עם אין קפיטריה,כי ללא אוכל (כמו אגוזים ופירות,סנדוויץ)קשה מאוד להתרגז במשך הרבה שעות. בהצלחה😊
מכללת תילתן לרפואה משלימה
אליסיה
לימודי נטורופתיה
1. אם מדובר בתוכנית רב שנתית לעשות תוכנית של תשלומים שבה אתם יודעים איך אתם הולכים לשלם על כל השנים, או לפחות על השנתיים הראשונות.
2. לחפש מקורות מימון יצירתיים כמו מילגות ולא לוותר מראש.
3. ללכת לכמה מכללות באותו תחום כדי לקבל כמה שיותר מידע והבנה לגבי הלימודים - אפילו אם החלטתם לאיזו מכללה אתם הולכים.
4. לא להפסיק אף פעם ללמוד, תמיד לחפש משהו ללמוד כדי להעשיר את עצמכם.
ב ה צ ל ח ה!
מכללת רידמן - רפואה משלימה
מאיה
רפואה משלימה
חשוב מאוד לבדוק את שכר הלימודים לאורך כל 5 שנות הלימודים. המכללה מעלה בצורה משמעותית את השכר לארוך השנים. יש לשים לב שלא משנים את המערכת משנה לשנה, מכוון שבשנה השנייה מבטחים כבר תעודה לעבודה בתחום. כשנכנסים למגמה הזו, צריך לקחת בחשבון שניהול של דברים נוספים בחיים, אפשריים אך מאתגרים יותר . התהליך הנפשי העמוק שעוברים בה, הוא אינטסיבי ומצריך תשומת לב וקשב ברוב שעות היום. בהצלחה
מכללת רידמן - רפואה משלימה
תמר
פסיכותרפיה
אומר רק בכמה מילים שלימוד שיאצו או טויינא במכללה מועיל לאנשים לפיתוח וחוסן פנימי גם אם אינם ישתמשו בנושא זה בתור מקצוע או פרנסה(בהיותי מדריך טאי צ׳י אני מבין זאת), גדולתה של מכללת תמורות היא היחס האישי ותחושת הבייתיות והביחד. אם אפשר לומר עוד עובדי המזכירות וההנהלה מאוד עוזרים ונחמדים, תמיד.
מכללת תמורות - רפואה משלימה
גיא
לימודי שיאצו - מכללת תמורות
עצתי היחידה ובעיני הכי חשובה....
סטודנטים אל תתנו ללחץ החברה להשפיע עליכם ותבחרו בלימודים שאינם מתאימים לכם. חשבו עם עצמכם תבדקו תבחנו עד שתמצאו את המקצוע שאתם יודעים בוודאות שתיהנו ללמוד ולעסוק בו, זה כל כך מקל שנהנים בלימודים לשבת בשיעור ללמוד למבחנים להגיש עבודות.
מכללת רידמן - רפואה משלימה
מיכל
רפואה משלימה
להקפיד על הרשמה מראש, התעניינות במסלול המתאים והרלוונטי אלייך, ישנם סטודנטים שלא מבינים מספיק " למה הם נכנסים" עקב ההגדרה ללימודי תעודה, הלימודים תובעניים ( 4 שנים מלאות ואינטנסיביות) אך מעניינים במידה ואכן הינך מתחבר למקצוע, ונותנים ערך מוסף מעבר ללמידה.
קמפוס ברושים - רפואה משלימה
ליאור
לימודי נטורופתיה
להשקיע המון ולא לוותר! יהיו הרבה נפילות בדרך ומחשבות על מקצוע לא מתאים אבל אסור להתיאש, לא סתם בחרת את המקצוע הזה יש לכך סיבה, קשה יש רק בלחם וגם אותו אוכלים! קשה באימונים קל בקרב ושאר הפתגמים למיניהם. יהיה טוב יהיה בסדר תאמין/י בעצמך הכי חשוב!
מכללת רידמן - רפואה משלימה
אורית
לימודי נטורופתיה
סטודנטים לעתיד חשוב שתדעו כי הקורס הטיפולי הוא בנפרד וכדי לעשות את הטיפולי חייב להיות לכם את המדרגים קודם אולם הקורסים אינם זולים אך זהו מקצוע מאוד מספק כמו כן חשוב שתבקרו כל מה שנוגע למקצוע בנוגע לתנאים במיוחד אם מדובר באישה בהצלחה..
מכללת שילובים לרכיבה, אילוף וסיוע בעזרת בע"ח
יעל
מדריכה ולאחר מכן טיפולי
הלימודים במכללת רידמן לרפואה משלימה שונים מהלימודים במכללות ואוניברסיטאות אחרות. אני מאוד ממליצה לאנשים שמתעניינים בכיוון הטיפולי והרפואה האלטרנטיבית להגיע לפגישת ייעוץ במכללה בה יוכלו לקבל תמונה רחבה יותר על הלך הרוח של המקום.
מכללת רידמן - רפואה משלימה
רותם
לימודי נטורופתיה
עצה שאוכל לתת לסטודנטים היא כן ללמוד ברידמן ובנוסף להישאר בקשר מתמיד עם המרצים לכל שאלה שיש כי ישנו מענה בין אם זה שאלות ידע ובין אם זה למצוא עבודה בתחום ומענה בחוק הישראלי שלסטודנט שמתחיל לעבוד לא תמיד הם ידועים.
מכללת רידמן - רפואה משלימה
סיוון
רידמן - קורס פסיכותרפיה הוליסטית
ללמוד רפואה משלימה כייעוד ולא כברירת מחדל.אמנם לא דורש בגרות ופסיכומטרי לכן כול מי שמשלם יכול ללמוד.וחבל. הלימודים מאוד יקרים ולא תמיד מקבלים תמורה מלאהיש תלמידים שאין להם את הכישורים המתאימים למקצוע.
מכללת רידמן - רפואה משלימה
שולה
לימודי נטורופתיה
למצוא עבודה נוחה שאפשר להתגמש איתה יחד עם הלימודים... פעמיים בשבוע. להיות תמיד בקשר עם מרכז הקורס לגבי תאריכים ואיך צריכים להתכונן למיונים השונים.. המידע פותר הרבנ בילבולים מיותרים
מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
טטיאנה
המכללה האקדמית בוינגייט - קורס הידרותרפיה
קודם כל אני למדתי כמה דברים מהחיים שלי שאסור ללמוד מה שלא אוהבים.. עדיף לבחור דברים שאוהבים בלימודים, אסור לשחק. אם לומדים כדי להרוויח בסוף אז עדיף שתהיה קשור מאוד למסלול שלך .
הקולג` לרפואה משלימה
איסלאם
לימודי נטורופתיה
אני מקווה שאצליח לעבחר לסטודנטים את המקצוע שלי בצורה טובה ויפה אני אומרת לכל הסטודנטים ללמוד ולקרוא כדי להצליח במקצועים שרוצים ללמוד בעתיד וכל תלמיד ילמד המקצוע שהוא אוהב
מכללת רידמן - רפואה משלימה
רימאן
לימודי נטורופתיה
לנסות ולטעות הרבה. אם אתם מרגישים שהמקצוע אותו בחרתם לא בשבילכם אל תפחדו לעזוב, הכל בסוף מסתדר וכנראה שמסלול אחר יהיה טוב יותר בשבילכם ותבינו את זה רק אם תנסו תעיזו.
קמפוס ברושים - רפואה משלימה
זהר
לימודי נטורופתיה
מכללה מומלצת בחום רב לאוהבי התחום.
קבלת יחס אישי מהמרצים הינה גורם חשוב בלמידה והיכולת לפנות למרצה ישירות בכל שאלה/בעיה מחזקת את הסטודנט ומאפשרת לו להתקדם בלימודים.
מכללת רידמן - רפואה משלימה
דליה
האקדמית בוינגייט - קורס ספורט טיפולי
תלכו עם הלב שלכם, תחשבו טוב מה מעניין אותך, מה אתה עושה בשעות הפנאי שלך ולאיזה מקצוע ניתן לפתח את הקישורים שלך... ולך על זה
! The time is now
בהצלחה
המכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון
יקטרינה
לימודי נטורופתיה
ללמוד מקצוע שאוהבים ומתאים,לא ללכת אחרי לחץ, אלא אחרי הלב והאמת שלך.
כי בעיני, מה שאוהבים-ממנו מרויחים טוב!כי עושים את זה מכל הלב והנשמה
מכללת רידמן - רפואה משלימה
הילה
לימודי נטורופתיה
מומלץ להירשם הרבה מראש- במאי יש הנחות גדולות. אפשר גם לשחק עם המערכת- ככה שזה יסתדר לך בצורה הטובה ביותר. אפשר לעבוד תוך כדי הלימודים.
מכללת רידמן - רפואה משלימה
נטע
לימודי רפלקסולוגיה - מכללת רידמן

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp