לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > רפואה משלימה

רפואה משלימה - רפואה אלטרנטיבית


הרפואה המשלימה רואה כל אדם כמכלול אחד של גוף, נפש, רוח ורגש. באמצעות כללי אבחון בדוקים, הנשענים הן על המדע המערבי והן על חכמות מסורתיות מן המזרח, מטפלים מוסמכים יכולים לסייע על ידי טיפול מתאים לחולים מגוונים, ולהתייחס לגורמים המיוחדים המאפיינים את מצבם. אנשים רבים פונים מיוזמתם, ואף מופנים על ידי קופות החולים, לקבלת טיפול משלים. כאן ניתן לקרוא בהרחבה על מסלולי הלימוד המגוונים בתחום זה, וביניהם: לימודי רפואה סינית, לימודי הומאופתיהלימודי נטורופתיה, קורס יוגה ועוד.
 
הנך תמיד מוזמן גם לפנות אלינו עם בקשות, שאלות ותהיות דרך האתר, ואנו נשמח לתת לך שירות אישי.
 
לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

 

מה יש לנו לספר על לימודי רפואה משלימה?

 

 

 


המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
  לימודי רפואה משלימה

 

המכלול השלם

 

המונח "רפואה משלימה" מתייחס לסוגים שונים של שיטות ריפוי וטיפול הרואות באדם מכלול שלם;  כל התחומים הנכללים תחת כותרת זו מניחים כי מצבם הנפשי של בני האדם מקבל ביטויים גופניים ועל כן, אין כל דרך ליצור הפרדה בין ההוויה הגשמית לבין הרוח. לפיכך, הרפואה המשלימה, המכונה גם "רפואה אלטרנטיבית",  עוסקת במציאת פתרונות לתחלואים גופניים באמצעות פניה לשורש שלהם, שתמיד נתפש כעמוק יותר - רגשי, רוחני או נפשי.

 

על פי תפישה זו, בכל פעם שבה הדברים מגיעים לכדי ביטוי בגוף עצמו, הרי שלמעשה הם החלו עוד "הרבה קודם לכן". כפועל יוצא מכך, הרפואה המשלימה אינה נוהגת לעסוק בסימפטומים, אלא שואפת לאתר את שורשה של הבעיה. כך למשל, אם אדם מגיע לטיפול כי הוא סובל מכאב ראש כרוני, מטפל ברפואה המשלימה יחפש את המקור העמוק לכאב הראש, מתוך תפישה שכאשר תפתר הבעיה "האמתית" גם הסימפטום יחלוף. כך, תהליך הריפוי לעתים ארוך יותר בהשוואה לשיטות המערביות המוצעות בדרך כלל לפתרון הבעיה, אך הוא פותר אותה לצמיתות.

 

באופן כללי, ניתן לחלק את סוגי הרפואה המשלימה לשתי אסכולות מרכזיות. אחת מהן היא הרפואה המזרחית, זו שמקורה במדינות שונות במזרח הרחוק, הנשענת על מסורות עתיקות יומין כמו שיאצו, דיקור סיני, טווינה, ועוד. השנייה היא רפואה מערבית בשיטות אלטרנטיבית, דוגמת פלדנקרייז או כירופרקטיקה, שפותחו במהלך המאה ה - 20. כיום, לאחר שהתחום נפתח בעשורים האחרונים אל המערב נוצרו השפעות הדדיות בין השיטות ומטפלים רבים משלבים בין התחומים השונים.  

 

ההבדל בין רפואה משלימה לרפואה קונבנציונלית

 

כאמור, הרפואה המשלימה נשענת על התפישה כי האדם הוא חלק מן הטבע והוא מכלול שלם של גוף-נפש-רגש-רוח, והיא עוסקת בריפוי שורשי המחלות והבעיות. במהותה זו רפואה מונעת, ועל כן היא גם מכונה "משלימה"; כאשר אדם חי את חייו בהרמוניה בין כל חלקי השלם שלו – אזי שהוא אמור להיות בריא בכל חלקיו. מאחר שרובנו איננו חיים כך, ודאי לא במאות האחרונות מאז התרחקנו מן הטבע – הרפואה המשלימה נועדה לפתוח את החסימות שנוצרו בנו ולהחזיר אותנו אל הבריאות הבסיסית הטמונה במערכת הכוללת שלנו כאנשים.

 

לעומתה, הרפואה המערבית, ה"קונבנציונלית" – כבודה במקומה מונח – והיא מספקת מענה לבעיות אקוטיות; רפואה זו מטפלת בעיקר בסימפטומים המופיעים ואינה עסוקה במכלול השלם. עם זאת – במצבים קריטיים של פציעות או מחלות קשות שכבר התפרצו, מצבים הדורשים ניתוחים ומצבים מסכני חיים – הרפואה הקונבנציונלית היא זו שתציל את חיינו מאחר ובידיה הכלים להתמודד עם ה"סימפטום" – ולפתור אותו כאן ועכשיו. אם אדם נמצא, חלילה, במצב של איבוד דם או של התקף לב – הרפואה המשלימה רחוקה מלתת מענה במצב כזה ואילו הרפואה הקונבנציונלית תתפקד בו היטב.

 

לכן, הרפואה האלטרנטיבית היא "משלימה" – משום שהיא משלימה לרפואה הקונבנציונלית ומשום שהיא נשענת על תפישת עולם הוליסטית בהרבה – כוללת ושלמה – תפישה הדורשת תהליכים ארוכים לריפוי שלם ומלא. בהתאמה, נהוג לומר כי ההבדל המשמעותי בין תפישות העולם של הרפואה המשלימה לזו הקונבנציונלית, הוא כי הרפואה הקונבנציונלית "מטפלת במחלה", בעוד שהרפואה המשלימה "מטפלת בחולה".

 

על לימודי התחום

 

כאמור, הרפואה המשלימה כוללת שיטות ותורות טיפול רבות ומגוונות, שייעוד כולן הוא למנוע ולרפא מחלות משורשן, לטפל בגוף, בנפש וברגש, ולהתמודד עם בעיות שהרפואה הקונבנציונלית לרוב אינה מוצאת להן מזור. כל שיטות הטיפול והלימודים בתחום זה מתמקדות בראש ובראשונה ביצירת מודעות עצמית, הן בקרב המטפלים והן בקרב המטופלים, כבסיס להצלחה ארוכת טווח של הטיפול.

 

כך, במהלך הלימודים באסכולות השונות נרכשים כלים המסייעים להשתמש במנגנוני ההגנה והריפוי הטבעיים הקיימים ומתפקדים בגוף האדם, ולמעשה לשחררם ולגלותם מחדש – להחזירם מחדש לפעולה. לימודים מסוג זה שוברים את קו המחשבה הדוגמטי שנטבע בנו מעצם היותנו בני העולם המערבי ופותחים בפנינו צוהר לעולם חדש-ישן של רפואה המוכיחה את עצמה מזה מאות ואף אלפי שנים.

 

מלבד הלימוד המקצועי של טכניקות הטיפול השונות, בעיקר בתחומים המשלבים מגע של המטפל, מושם דגש רב על ההשפעות ועל הדרך לשינוי הדפוסים הנפשיים. שיטות טיפול רבות ברפואה המשלימה זוכות כיום להכרה ומוצעות בשירותי הבריאות ברחבי הארץ וכפועל יוצא מכך, מסלולי הלימוד השונים בתחום מחייבים את הסטודנטים ללמוד את התחום הנבחר על ידם באופן מעמיק – להבין את שיטות הטיפול השונות ברמה גבוהה ולהתמקצע בהן.

 

 

תחומי לימוד

 

בעשורים האחרונים חלה עלייה בביקוש ומודעות לתחום הרפואה המשלימה ולכן רבים בוחרים לפנות ללימודים בתחום זה. לימודים אלה כוללים מגוון רב של שיטות טיפול והתמחויות אשר מקנות לסטודנטים ידע, מיומנויות, כלים וטכניקות טיפול שונות. מרבית המסלולים המקיפים להכשרה בתחומים מסוימים הם מסלולים תלת-שנתיים מעמיקים שנועדו להכשיר מטפלים מקצוענים היודעים את מלאכתם על בורייה ומסוגלים להתמודד עם מגוון רחב של תופעות ושל בעיות אצל המטופלים. ם זאת, ישנם מסלולים קצרים יותר ואף קורסים הכוללים מספר מועט של מפגשים; חשוב לבדוק עם עצמכם מה מטרתכם בבואכם להירשם ללימודים בתחום, ושימו לב כי אם ברצונכם בדרך מקצועית של ממש במקצועות הטיפוליים – מוטב כי תירשמו לאחד מן המסלולים המלאים והמקיפים באחד ממוסדות הלימוד המוכרים. שוק כיום רווי ומוצף במטפלים ומעבר להכרה ולהסמכה הרשמית הניתנת לכם בסיומו של מסלול כזה – פשוט תהיו מטפלים טובים ומקצועיים יותר, הלכה למעשה, באם תבחרו במסלול מקיף ומעמיק ואכן תוכלו לסייע לאנשים.

 

תלמידי החוגים השונים בתחום הרפואה המשלימה לומדים ליצור קשר עם המטופל, לאבחן בעיות בגוף ובנפש ולסייע לו להגיע לאיזון נפשי. במהלך הדרך הם מכירים שיטות עבודה מתקדמות המסייעות להם להבין לעומק את תהליכי הריפוי ואת הפיכת היחסים שבין המטפל והמטופל כקרקע לצמיחה משותפת.

 

השיטות הנפוצות יותר ברפואה המשלימה

 

 • רפואה סינית – לימודים המקנים ידע רחב בשיטות הריפוי המסורתיות – צמחי מרפא ודיקור סיני.
   
 • רפואה יפנית – מסורת שמוסיפה להשתכלל עד היום, וכוללת זיהוי של נקודות ריפוי באזורים שונים בגוף, עם התייחסות מיוחדת לראש, לצוואר ולעור הפנים.

 

 • הומיאופתיה – התאמת טיפול מיוחד לחולה ולא למחלה; בבסיסה עומדת התפישה "דומה בדומה יירפא". לימודים אלה מקנים למשתתפים כישורי אבחון והתאמת תרופות אנרגטיות מן החי ומן הצומח.

 

 • נטורופתיה – טכניקת ריפוי טבעית שעניינה המרכזי הוא חיזוק מנגנוני השיקום וההחלמה הפנימיים של האדם, ועיקרה - ריפוי עצמי. עושה שימוש בתזונה ובצמחים.

 

 • שיאצו – שיטת טיפול במגע העושה שימוש במדיטציה ובלחיצות, לצד לימודים של עקרונות זן בודהיסטים ועקרונות מן הרפואה הסינית.

 

 • טווינה – שיטת טיפול במגע הפועלת לגירוי ולפתיחת ערוצי האנרגיה בגוף, והמבוססת על הרפואה הסינית. לימודים אלה משלבים עבודה פיזית ואנרגטית על אזורי דיקור ועל רקמות גוף שונות.

 

 • רפלקסולוגיה – שיטת טיפול במגע הרואה בכף הרגל מפה לגוף כולו ומטפלת באמצעות עיסוי נקודות מסוימות בכף הרגל, המשקפות איברים שונים בגוף.

 

 • עיסוי הוליסטי – לימודים המשלבים רקע תיאורטי מקיף וניסיון מעשי רב ומתמקדים בשיטות טיפול במגע שונות ומגוונות.

 

 • ארומתרפיה – ריפוי באמצעות ריח; הטיפול עושה שימוש בתמציות שמנים צמחיים לשם ריפוי.

 

 • פרחי באך – שיטת ריפוי המבוססת על תמציות אנרגטיות של צמחים ופרחים ומיועדת בעיקר לטיפול במצבים נפשיים.

 

 • האקומיהאקומי היא גישה אלטרנטיבית בטיפול הפסיכותרפי, שמסתמכת בין היתר על הפילוסופיה הבודהיסטית. במסגרת הטיפול, מנחים המטפלים את מטופליהם לעבר הבנה מלאה יותר במישור הגופני, ומסייעים להם לשפר את ההתמודדות הרגשית עם קשיים שונים, ועם השפעות מצבים טראומטיים.

 

 • ליווי רוחני - קורס ליווי רוחני מספק לתלמידים כלים להשתלבות בצוותים רפואיים בבתי חולים על מנת לסייע לחולים סופניים בסוף חייהם. הקורס מקיף סוגיות הוליסטיות ומנהגים מן היהדות.

 

לימודי רפואה משלימה כדרך חיים

 

לימודי רפואה משלימה מעניקים חוויה רוחנית של התפתחות אישית לצד לימודים רציניים, מעמיקים ומרתקים. מכללות ומוסדות לימוד שונים מציעים לימודים תיאורטיים ומעשיים, שילוב הממחיש את הדואליות כפי שמתבטאת בתורות המזרח – הרוח והחומר השלובים זה בזה בקשר בל ינותק.

 

הלימודים בתחום זה שונים מהותית מכל תכנית לימודים אחרת שכן, מסלול לימודי רפואה משלימה אורך בדרך כלל כארבע שנים ובהן נחשף המטפל בעצמו – מתוך חווייתו האישית – לעולם מושגים חדש שלא היה מוכר לו. עולם מושגים זה מעצב מחדש את אורחות חייו ואת תפישותיו של המטפל, מתוך ההבנה כי הרגש והנפש, הם הגורמים המכריעים בחייו של אדם. וכל זאת מתוך ההנחה האומרת כי אין כחוויה עצמה כדי להבין וללמוד וכן – כי מטפל טוב חייב ללמוד קודם להיות מטופל טוב, לחוות תהליך טיפולי משמעותי ועמוק, על עצמו.

 

 

מוסדות לימוד

 

כיום יש מספר לא מבוטל של מוסדות לימוד המציעים הסמכות ברפואה משלימה במגוון תחומים. הגדולים והמובילים שבהם, למשל:

 

 • מכללת רידמן
 • מדיסין קולג'
 • מכללת סמינר הקיבוצים
 • הקולג' לרפואה משלימה
 • קמפוס ברושים
 • מכללת מירב
 • מכללת תילתן
 • המרכז לרפואה משלימה – הולותרפיה
 • מכללת מהות
 • מכללת תהילה
 • ועוד

 

המטפלים ברפואה המשלימה נדרשים כיום להוכיח יכולות גבוהות ולהפגין מיומנויות מקצועיות גבוהות בטכניקות השונות כדי להשתלב בהצלחה בענף. לכן, המסלולים להכשרת מטפלים מציעים מקצועות יסוד שאותם לומדים הסטודנטים במסגרות השונות. בנוסף לכך, במרבית המסלולים, לומדים הסטודנטים את המבואות של תחומי הרפואה הסינית, נטורופתיה וצמחי המרפא, כדי להצטייד בארגז כלים גדול ככל האפשר שיאפשר להם לספק טיפול אופטימלי, מקיף, מעמיק ויעיל.שירות אישי חינם - איתור לימודים והכוונה אישית בתחום רפואה משלימה

רוצה לדעת יותר על רפואה משלימה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על רפואה משלימה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
מוסדות לימוד רפואה משלימהגבעת וושינגטון - רפואה משלימה
קמפוס ברושים - רפואה משלימה

מכללת תהילה אונורי קולג'
מכללת מירב - רפואה משלימה

מכללת רידמן - רפואה משלימה
מכללת גודלמן

רפואה משלימה לדתיים - אורות ישראל
מזרח מערב - רפואה סינית

מכללת מדיקה לרפואה משלימה
מכללת קשת ענן

לימודי רפואה משלימה במכללת ברק
מכללת תמורות - רפואה משלימה

מכללת מדיקל
בית הספר ללדת

מרכז שילוב
המכללה לעיסוי רפואי

מכללת דיאדה
מרכז אינרסנס

י.ד. שלוס
מכללת שלום

מכללת גומא
מכללת מהות - רפואה משלימה

בייבי לינק
מכללת תמרה

רפואה משלימה לדתיים - בינה
לימודי המשך - האקדמית גליל מערבי

מכללת הנות
מכללת אילמה

הקולג' לרפואה משלימה
מכללת עידן ההורות

מכללת שילובים לרכיבה, אילוף וסיוע בעזרת בע"ח
Medi Win - רפואה משלימה

המכללה האקדמית בוינגייט - קורס רפואה וטרינרית משלימה
ליווי רוחני - היברו יוניון קולג'

מכללת רטר
ביבליותרפיה תלמודית - היברו יוניון קולג'

רפואה משלימה - סמינר הקיבוצים
מכללת תל חי - לימודי תעודה

קורסים באוניברסיטה הפתוחה
מרכז לילה טוב
כל מוסדות הלימוד - רפואה משלימה


חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה (81 חוות דעת)
התקבלו 81 דירוגים בציון ממוצע: 4.5 מתוך 5    
שירז הילה,מכללת רידמן - רפואה משלימה, לימודי רפואה סינית - מכללת רידמן, 26/02/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
הלימודים נורא יקרים פה וזה חבל. אשמח ללמוד עוד בהמשך אבל עם כמה שהמסלול עולה אני כרגע לא רואה את זה קורה. גם המזכירות לא לגמרי סגורות על סכומי המסלול ואני בתור עולה חדשה מתקשה בלהביו אותן והן מנצלות את זה.

על הקמפוס
היועצת שלי אמרה לי לשלם שוב דמי הרשמה למסלול רפואה סינית למרות שלא מזמן סיימתי ללמוד עיסוי רפואי משולב. אמרה שתעשה לי 50% הנחה בגלל שאני בוגרת רידמן למרות שבוגרי רידמן לא צריכים לשלם שוב דמי הרשמה. חוץ מזה שהמזכירות לא הכי עוזרות אני מאוד אוהבת את המרצים, יש אווירה של בית במכללת רידמן.
אביטל,מכללת רידמן - רפואה משלימה, לימודי נטורופתיה - מכללת רידמן, 11/01/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את מסלול הלימודים עצמו, את המרצים ואת התוכן. קשה לי שהבטיחו לנו הרבה דברים שאין

על הקמפוס
מקום קטן מאוד, אבל חם, ביתי ונעים. יש בית קפה ממש חמוד מתחת למכללה. הכיתות נוחות, בחלקן לומדים על מיטות עיסוי, שזה פחות נוח.
שאלות הגולשים על רפואה משלימה

 מה תנאי הקבלה ללימודי פוטותרפיה?07/04/2019    (19 צפיות)
 איפה לומדים קורס הידרותרפיה?04/04/2019    (15 צפיות)
 משך לימודי רפואה משלימה01/04/2019    (72 צפיות)
 מה שכרה נטורופת בקופת חולים וקליניקה פרטית?24/03/2019    (71 צפיות)
 איפה כדאי ללמוד פוטותרפיה?23/03/2019    (220 צפיות)
 איפה כדאי ללמוד לימודי טווינה?19/03/2019    (223 צפיות)
 מוסדות מומלצים ללימודי הידרותרפיה11/03/2019    (534 צפיות)
 כמה ימי לימוד שבועיים יש בקורס תזונה?10/03/2019    (117 צפיות)
 עלות לימודי תעודה בנטורופתיה06/03/2019    (230 צפיות)
 קורס יוגה טיפולית בדרום והשפלה06/03/2019    (315 צפיות)

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על רפואה משלימה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד רפואה משלימה
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תנאי קבלה ללימודי פוטורתפיה (לפני 7 ימים, 13 שעות, 37 דקות)
מה תנאי הקבלה ללימודי פוטותרפיה? (לפני 13 ימים, 14 שעות, 38 דקות)
קורס הידרותרפיה (לפני 13 ימים, 15 שעות, 33 דקות)
לימודי רפואה משלימה (לפני 16 ימים, 15 שעות, 8 דקות)
איפה לומדים קורס הידרותרפיה? (לפני 16 ימים, 21 שעות, 43 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?


מחשבון תנאי קבלה: תתקבל או לא?!
אני רוצה ללמוד
ממוצע בגרות
ציון פסיכומטרי
תחום לימודים 

* המידע המוצג כאן אינו מחייב. ליתר ביטחון, יש לבדוק את סיכויי הקבלה מול מוסדות הלימוד עצמם.


בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD