לימודי שיטת IPEC אייפק במכללת מהות לרפואה משלימה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על שיטת אייפק IPEC - מהות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי אייפק (IPEC) במכללת מהות
 
טיפול תוצרת הארץ
 
האייפק – IPEC היא שיטת טיפול הוליסטית השייכת לתחום הרפואה המשלימה, והיא פרי שיתוף פעולה בין פסיכולוג ובין מאסטר ברפואה סינית – ישראלים שניהם, שפיתחו אותה עוד בשנת 1997. השיטה מבוססת על שילוב בין תפישות וכלים מעשיים השאובים ממספר תורות טיפול אחרות כקינסיולוגיה, איורוודה, רפואה סינית ועוד.
 
במכללת מהות מציעים הכשרה בשיטת אייפק להסמכת מטפלים לשתי דרגות תואר - מטפל ובכיר. המסלול מועבר על ידי אחד מממציאי השיטה ובפיקוחו, ובמסגרתו מקבלים הסטודנטים כלים לאבחון ולפתרון בעיות מסוגים רבים ושונים. אלה נלמדים בהתבסס על הגישה ההוליסטית, שעל פיה גוף, נפש ורוח קשורים אלה באלה קשר בל יינתק.
 
תכנית הלימודים
 
המסלול מחולק לשנתיים. בשנה הראשונה לומדים הסטודנטים לקראת קבלת תעודת מטפל, ובמסגרתה הם עורכים היכרות עם השיטה, מכירים את מבחן האבחון העיקרי המשמש בה – מבחן השרירים השאול מתחום הקינסיולוגיה. בנוסף, הם לומדים לאתר נקודות רפלקס, ומכירים את מערכת המרידיאנים ואת נקודות הדיקור על פי הרפואה הסינית. כמו כן, בשנה זו הם לומדים טכניקות לטיפול באלרגיות ולחיזוק המערכת החיסונית, ומוכשרים בשיטות לבניית תהליך טיפולי באייפק ולהובלתו בפועל.
 
בשנה השנייה, הסטודנטים מעמיקים בלימוד ובהיכרות עם השיטה, ולומדים לקראת תעודת מטפל בכיר. בשנה זו הם לומדים, בין השאר, כיצד לעבוד מול "התנגדויות" בטיפול, כיצד בונים תהליכים רגשיים עמוקים ומורכבים, איך מטפלים בהתמכרויות ובטראומות, ואף כיצד משלבים את הטיפול באייפק עם ארומתרפיה, דמיון מודרך ועוד.
 
מתכונת הלימוד
 
לאורך כל המסלול ללימודי אייפק במכללת מהות, משולבת ההכשרה המעשית עם הלימוד העיוני. הסטודנטים מתרגלים רבות את השימוש במבחן השרירים, מתנסים באבחון באמצעות תרשימי זרימה, בונים ספר אבחון ומשתמשים במשפטים טיפוליים ובתהליכים של כתיבה. כמו כן, בתהליך הלמידה נעזרים בסימולציות, בהדגמות, בניתוח מקרי מבחן, וכדומה. הסטודנטים נדרשים לעבור בחינה מסכמת ולהגיש פרויקט מעשי התנסותי בתהליך הטיפולי השלם על מטופלים חיצוניים.
 
היקף הלימודים
 
שנת הלימודים הראשונה מקיפה 600 שעות לימוד אקדמיות. שנת הלימודים השנייה נלמדת בהיקף של כ – 550 שעות אקדמיות. הלימודים בכל אחת מן השנים עומדים בפני עצמם, ובסיום כל אחת מהן מקבלים הסטודנטים תעודת הסמכה בהתאם לנלמד. עם זאת, סטודנטים שמבקשים להיות מוסמכים בשיטה ולקבל תעודה מוכרת מטעם "עמותת מטפלי אייפק בישראל" ילמדו בתכנית המלאה, במשך שנתיים.
 
נושאי הלימוד
 
 • תזונה הוליסטית
 • טיפול רגשי
 • מבוא לפסיכולוגיה
 • נשימה מודעת
 • טכניקת המיספרות
 • טיפול בבעיות כרוניות
 • חמשת היסודות
 • מערכת הצ'קרות האנרגטית
 • רפואה סומאטית     
 • אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה     
 • ועוד
 
פרטים נוספים
 
בתום הלימודים במכללת מהות יזכו הבוגרים בתעודה המוכרת על ידי "עמותת מטפלי אייפק בישראל" ו"הלשכה למקצועות בריאות משלימים". בבית הספר מציינים בנוסף, כי מומלץ לכל מטפל לעתיד לעבור בעצמו תהליך טיפול באמצעות האייפק, וכן כי מטפלים מוסמכים מתחומים כהומיאופתיה, אוסטיאופתיה, כירופרקטיקה, רפואה סינית, ואף מתחומי הפסיכולוגיה, העבודה הסוציאלית והרפואה המערבית – יוכלו לקבל פטור מלימוד נושאים מסוימים, המוכרים להם כבר מהכשרותיהם הקודמות.
 
אפשרויות התעסוקה
 
בתום הלימודים במסלול ללימודי אייפק במכללת מהות יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה במרפאות שונות לרפואה משלימה, או לפתוח קליניקה פרטית משלהם. בין השאר, הם יוכלו לסייע באמצעות השיטה לאנשים הסובלים מטראומות, מאלרגיות, מכעסים וחרדות, וכן הלאה.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת מהות | לימודי רפואה משלימה

עוד מסלולי לימוד - מכללת מהות - רפואה משלימה

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

לימודי תזונה טבעית
כרמל צברי
1 תגובות
קורס דולה באזור הצפון
דנה מרחום
1 תגובות
סילבוס לקורס NLP
שירי
1 תגובות
לימודי כירופרקטיקה לרופא אורטופד
עודה היתם
1 תגובות
קורס בליווי רוחני
Liora haruni
1 תגובות
תכנית לימוד לקורס איורוודה
אלהם
1 תגובות
אימון לאורח חיים בריא
טל שטרן
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp