רוצה פרטים על קורס-ICDL?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הסמכה לתקן ICDL לשימושי מחשב

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס-ICDL? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ICDL – הסמכה לתקן בינלאומי לשימוש במחשב

 

כישורים מוכחים

 

ICDL הוא תקן עולמי שנכנס לתוקף אף בארצנו בשנים האחרונות; מדובר בתקן אחיד לשימושי מחשב בסיסיים ומתקדמים ברמות שונות – החל מן הרמה הבסיסית ביותר, ועד לרמות מתקדמות, כבניית אתרים ועוד. מטרת השימוש במדד זה היא ליצור קנה מידה אחיד עבור חברות ומעסיקים במשק, שיסייע להם לקחת לעבודה את האנשים המוכשרים אליה ברמה המתאימה. כישורים על מחשב ברמה כזו או אחרת נדרשים כיום כמעט בכל מקומות העבודה. לימודים בקורס ICDL מכינים את המשתתפים בו לבחינות חיצוניות לשם קבלת תעודת סמך בינלאומית, המוכיחה בקיאות ושליטה בשימושי מחשב. הקורס מקיף נושאים מגוונים של לימודי הכרת המחשב ברמות שונות.

 

על הלימודים

 

קורסי הסמכה לתקן ICDL נערכים בשש רמות שונות של לימודים, כאשר כל רמה מבוססת על הרמות שלפניה. להלן רמות ההסמכה השונות: תקן כישורי ליבה – מהווה את עיקר ההסמכה ומורכב משבע יחידות לימוד מרכזיות; תקן כישורים שווים; תקן אזרח מקוון; ICDL למתקדמים – תקן הכולל 4 יחידות לימוד; תקן ICDL למתמחים – מיועד לפתח עיסוק בתחום מחשבים מסוים אצל הלומד; ותקן ICDL למדריכים – מכשיר מדריכים להעברת קורסי ההסמכה ברמות השונות. בחלק מהמקרים מוגדר "תקן יסוד", המאגד יחד את תקן כישורים שווים ותקן אזרח מקוון, והוא כולל שימושי מחשב והיכרות עם האינטרנט גם יחד.


נושאי הלימוד בקורס ליבה

 

תקן "ליבה" הוא התקן העיקרי שעליו נשענת הסמכת ICDL. תקן זה מחולק ל – 7 יחידות לימוד נושאיות, כאשר לצורך קבלת התקן השלם, יש להיבחן בשבע בחינות – אחת בכל אחד מנושאים אלה. סדר הבחינות אינו מחייב, ואפשר להיבחן לכל אחת מהן בנפרד, או בכולן ברצף ובמרוכז. הנושאים הנלמדים במסגרת תקן זה הם:

 

 • עיבוד תמלילים בוורד
 • ניהול קבצים
 • בסיסי מידע
 • טכנולוגיות מידע - רשת האינטרנט
 • מידע ותקשורת
 • ועוד

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • מכללת המסלול הנכון – מציעה קורס "ICDL מיומנויות מחשב", שהוא בעצם קורס הליבה של התקן. היקף המסלול הוא 40 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני 10 מפגשים, אחת לשבוע בשעות הערב. המכללה נמצאת בפתח תקווה.

 

 • מכללת ידע – למקצועות המנהל, התחבורה והטכנולוגיה – מקיימת קורס "מחשבים ICDL" בכל הרמות, לכל חמשת התקנים בתחום. היקף הלימודים משתנה בין הקורסים, בהתאם לרמה.

 

 • תל-רן פתרונות מחשוב בע"מ – מציעים קורס המתמקד בתקן הליבה, ונלמד בהיקף של 50 שעות לימוד אקדמיות. החברה נמצאת ברחובות.

 

קהל היעד ותנאי הקבלה

 

קורסים אלה מיועדים לכל אדם המבקש לשכלל את כישוריו על המחשב, ולעשות זאת באופן מוכר על ידי מוסדות תעסוקה, שיאפשר לו להיות "בקו אחד" עם מועמדים אחרים לתפקידים שונים. בהתאם, הקורסים אינם מעמידים תנאי קבלהף, למעט רצון ונכונות ללמוד. מובן, שלקורסים המלמדים לתקנים המתקדמים, נדרשים הסמכה וידע קודמים.

 

לסיכום

 

קורס ICDL מעניק לך הזדמנות שווה לתעסוקה, באמצעות הכשרה בכל מיומנויות המחשב הנדרשות כיום בארץ ובעולם, עם הסמכה המהווה אסמכתא מוכרת במקומות עבודה רבים ומגוונים. הלימודים בקורס זה מאפשרים לך להרגיש בטוח בעת חיפוש עבודה ובעת הקבלה למשרות שונות במשק.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס-ICDL?

רוצה לדעת יותר על קורס-ICDL?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמתך לתפקיד מתכנת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: מחשבים

התקבלו 44 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מחשבים

פלי הנמר פלד
פלי הנמר פלד, יזם הייטק ומנהל של קבוצת "אנשים ומחשבים" לתחומי הטכנולוגיה מאמין שאחד הכלים להצלחה בהייטק הוא אהבה גדולה לתחום.
"חשוב שתהיה הלימה בין מה שאוהבים למקצוע שבו עוסקים. לא מספיק לרצות לעשות הרבה כסף, צריך לבחור במה שבאמת אוהבים. אם אתה באמת אוהב משהו אתה לא תתייאש גם אם בתחילת הדרך לא תמיד תצליח."
בעיניו, כדי לעמוד בקצב המהיר של עולם ההייטק חשוב להמשיך ללמוד ולהתעדכן. "צריך לא להפסיק ללמוד. בזמן שאתה לא שם לב לנושא חדש שמתפתח, באים אחרים, לוקחים לך את הרעיון ומצליחים. צריך להיות הכי טוב שיש כל יום מחדש."
פלי הנמר פלד
נשיא קבוצת העיתונות והתקשורת "אנשים ומחשבים"
ד"ר תמי אמיר
בתחום המחשבים נמצא הכשרות רבות במגוון רחב של עיסוקים ומקצועות כגון – מנהלי רשת, טכנאי PC, תמיכה והדרכה של אופיס, ניתוח מערכות ועוד. ההכשרות משתנות הן בשעות ההכשרה והן במשך חודשי ההכשרה (קורסים בהיקפים משתנים של בין 70-230 שעות בין מספר חודשים מצומצם לשנה ויותר).
המשותף לכל ההכשרות בתחום המיחשוב שהן כולן דורשות כישורים טכניים בסיסיים ולצידם רצויה יכולת כמותית סבירה (כמובן שרצוי אף למעלה מכך).
תחומי העניין של הפונה להכשרות אלו, רצוי שיהיו בתחום הטכני והארגוני, ובתכונות האישיות רצוי שיהיה סטודנט סקרן, המוכן ללמוד בכוחות עצמו הן באמצעות ספרים והן באינטרנט, בעל "ידיים טובות", שאוהב תכנים הקשורים לחומרה ולתוכנה.
לעיתים נדרשת עבודה מול לקוחות ברמות שונות של שירות דבר המצריך תקשורת בינאישית וראייה ארגונית רחבה.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp