רוצה פרטים על לימודי תקשורת לחרדים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי תקשורת לחרדים ולדתיים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי תקשורת לחרדים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תקשורת לחרדים

 

כשתקשורת פוגשת מסורת

 

כשמדובר באוכלוסייה החרדית, המפגש עם התקשורת הוא מורכב. רדיפתה של התקשורת המערבית אחרי רייטינג גורם לרבנים רבים לסלוד ממנה, ולראות בה מאיימת על ערכי היהדות. אולם, בקרב רבים באוכלוסייה החרדית קיים רצון להעמיק בפוליטיקה וענייני היום בישראל. דיינים ומובילי קהילות ומוסדות זקוקים במיוחד לבקיאות בשינויים המתחוללים כל העת.

 

מערכת התקשורת החרדית קמה במידה מסוימת כתגובה ליחס התוקפני לעיתים של החברה הישראלית והתקשורת הכללית כלפי החברה החרדית ומוסד הדת. התקשורת החרדית יכולה להעלות לסדר היום ולעין הציבורית עניינים שלא היו ידועים קודם לכן. בשנים האחרונות, מתפתח ענף התקשורת בצעדי ענק ומאפשר לבני המגזר החרדי תעסוקה רבה.

 

לימודי תקשורת לחרדים מושתתים על הבנה, כי לציבור החרדית ולמערכת התקשורת המשרתת אותו יש יעדים אחרים מאלה של התקשורת הכללית. הם שואפים לדייק את התקשורת החרדית, להתאימה לקהל היעד שלה, ולהקל על ההשתלבות התעסוקתית בה. סביבת הלימודים מותאמת לצרכים של הסטודנטים מרקע חרדי, ונעשים בהפרדה בין נשים לגברים.

 

 

למי מיועדים הלימודים?

 

לימודי תקשורת לחרדים מתנהלים במספר מסלולים, הבאים לשרת תלמידים מרקעים מגוונים ובעלי ניסיון שונה. ככלל, הלימודים פתוחים בפני כל גבר או אישה בני הציבור החרדי ששואפים להשתלב בעיתונות הכתובה או המשודרת, בדוברות והסברה פוליטית או בתחומי היצירה הקולנועית. בנוסף, קיימים גם מסלולים להכשרת סטודנטים לחינוך המעוניינים לקבל תעודת הוראה בתקשורת.

 

תכנית הלימודים

 

תכניות התקשורת לאוכלוסייה החרדית שמציעים המוסדות השונים מגוונים ועשירים. רובם משלבים בין השכלה תיאורטית בתחום התקשורת, הכוללת נושאים כהיסטוריה של השידור, אידיאולוגיות וזרמים פוליטיים, לבין הכשרה מעשית מקיפה. שילוב זה אמור לפתוח בפני הבוגרים אפשרויות רבות לתעסוקה בתחום, וכן להעמיד יוצרים עצמאיים בעלי השפעה משמעותית בחברה.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התקשורת לחרדים מתקיימים במספר מתכונות. המוסדות המציעים תואר ראשון לחרדים בתחום התקשורת מתנהלים במתכונת מלאה, ומשך הלימודים בהם נע בין שלוש לארבע שנים. בתי ספר אחרים מציעים תכניות קצרות יותר, בנות מספר חודשים, בהן נפגשים הסטודנטים אחת לשבוע בשעות הערב. בחלק מהמסלולים עוסקים הסטודנטים בהפקת פרויקט גמר עלילתי או תיעודי בשנתם האחרונה.

 

נושאי לימוד

 

 • דוברות ויחסי ציבור
 • הפקה לרדיו
 • פורמטים באינטרנט
 • עריכת וידאו
 • תקשורת ההמונים
 • כתיבה שיווקית
 • פסיכולוגיה חברתית
 • משברים בתקשורת
 • שפת הגוף בראיון
 • משחק ובימוי שחקנים
 • ניהול קמפיין פוליטי      
 • תקשורת לילדים ולנוער       
 • ועוד


תנאי קבלה

 

רוב מוסדות ללימודי תקשורת לחרדים מקבלים מועמדים מגיל שמונה עשרה ומעלה בלבד. חלקם דורשים ציונים גבוהים יחסית בבחינות הבגרות והפסיכומטרי, ואחרים מוכנים להתגמש לטובת מועמדים שאינם בעלי תעודת בגרות, ומאפשרים לגשת לבחינות קבלה פנימיות. מועמדים שעוברים את מבחני הקבלה הראשונים נקראים בדרך כלל לראיון אישי, ובחלק מהמקרים נדרשים להציג במהלכו תיק עבודות. האחרון כולל לרוב סרט קצר, דוגמאות לכתיבה עיתונאית או מספר צילומי סטילס. כמו כן, קיימים מסלולים הדורשים היכרות קודמת וניסיון בתכנות עריכה ובעיצוב גרפי.


תעודה

 

חלק ממוסדות הלימוד מציעים לימודי תעודה לחרדים, המזכים את הבוגרים בדיפלומה מטעם בית הספר. מוסדות אחרים מקנים למשתתפים תואר ראשון המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. קיימות גם תכניות לימוד המזכות את הבוגרים בתעודת הוראה.

 

 

מוסדות

 

 • "המהדורה" (ירושלים) - המכללה החרדית הראשונה למקצועות התקשורת, המשתפת פעולה עם בית הספר של "רשת". מעניקה ידע עיוני ומעשי כאחד, וחושפת את התלמידים להפקה, כתיבה, שיווק ולובינג. כרגע קיים מסלול לגברים בלבד, אך קבוצה לנשים אמורה להתגבש בעתיד הקרוב.

 

 • המכללה החרדית ירושלים - המכללה מציעה תכנית לתואר BA בתקשורת ומדע המדינה, מטעם אוניברסיטת בר אילן. בנוסף קיימת במקום תכנית לגברים בלבד, עם התמחות בתקשורת פוליטית.

 

 • מכללת ליפשיץ (אלון שבות ומגדל עוז) - החוג לתקשורת במכללה נועד להכשיר מורים ומורות לתקשורת וקולנוע בבתי ספר. קורסי התכנית מקיפים נושאים כרדיו, עיתונות, רטוריקה ושכנוע, אתיקה ועוד. בוגרי החוג מקבלים תעודת בוגר הוראה (B.Ed.), תעודת הוראה בתקשורת ותעודת הוראה בתחום נוסף לבחירתם.

 

 • מכללת סיעור מוחות (ירושלים ובני ברק) - מכללה לנשים בתקשורת חזותית. לצד לימודים עיוניים בפרסום, קופירייטינג, ויזמות בתחומי האמנות, הסטודנטיות יכולות לבחור מסלול להתמחות מעשית בעריכה, צילום וכדומה. הבוגרות מקבלות תעודת סיום מטעם המכללה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי תקשורת לחרדים?

רוצה לדעת יותר על לימודי תקשורת לחרדים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי תקשורת לחרדים
Whatsapp Whatsapp