לימודי תקשורת חזותית במנשר לאמנות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי עיצוב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי תקשורת חזותית - מנשר לאמנות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תקשורת חזותית – מכללת מנשר לאמנות

 

חזות, תוכן, צורה וצבע

 

תקשורת חזותית היא שם כולל לתחומי העיצוב העוסקים בהעברת מסר באמצעות שילוב של תמונה ושל מילים. בעשורים האחרונים תפס תחום זה תאוצה – הן מבחינת שימוש בתחומי שונים ורבים בתעשיות השונות, והן מבחינת מסלולי לימודים. תחום זה, שבמרכזו עומד העיצוב הגרפי, כולל כיום שילוב של קול וצלילים בתוך העברת המסר ובנוסף – שימוש באמצעים טכנולוגיים נוספים. הוא נמצא בשימוש בכל תחומי הפרסום והשיווק, על כל גוניהם וביצועיהם.

 

אחד המסלולים המקיפים ביותר ללימודי תקשורת חזותית הוא המסלול שמציעה מכללת מנשר לאמנות, מרכז תרבותי ואמנותי כולל, הנמצא בתל אביב. לימודי תקשורת חזותית במנשר לאמנות נלמדים במסלול מקיף של ארבע שנים במתכונת של לימודי בוקר, והם נועדו להכשיר מעצבים גרפיים הבקיאים בכל שימושי התקשורת החזותית, בהתאם לטכניקות ולטכנולוגיות השונות והמתפתחות כיום, ובהתאם למגמות השולטות בתחום, בארץ ובעולם.

 

הלימודים במנשר

 

מסלול הלימודים לתקשורת חזותית במנשר לאמנות הוא מסלול מקיף ומעמיק, והוא שם לנגד עיניו את ענף התקשורת החזותית כשפה שיש ללמוד; כך, התלמידים במסלול זוכים להכשרה יסודית בכל הידע התיאורטי המונח בבסיס ענף אמנותי זה, וכמובן – בהכשרה מעשית ובניסיון ביצועי מקיף. במהלך ארבע שנות הלימודים התלמידים מקבלים את כל היסודות בתחום החשיבה והביצוע בעיצוב הגרפי על נגזרותיו, והחל משנת הלימודים השנייה אף ניתנת להם האפשרות להתמחות בתחום אחד לבחירתם – עיצוב גרפי ופרסום, או איור ועיצוב אינטראקטיבי.

 

זאת ועוד, מנשר מספקת לתלמידים את כל התנאים והאמצעים הטכניים הדרושים בתחום זה, והיא אף מכשירה אותם בשלבים הביצועיים הקשורים בעבודת העיצוב הגרפי והתקשורת החזותית בכלל, כאשר בשנה הרביעית ללימודים מגישים הסטודנטים פרויקט גמר ביצועי המסכם את כל שלמדו וספגו במהלך שנות הלימודים.

 

מבין הנושאים הנלמדים במסלול

 

כאמור, מסלול הלימודים הוא מקיף ועשיר, והוא כולל נושאי יסוד רבים כמו גם שלל נושאים הקשורים בעולם התקשורת החזותית. כך, חלק מן הנושאים הנלמדים במסלול זה הם:

 

 • יסודות העיצוב
 • איור
 • חשיבה יצירתית
 • רישום
 • טכניקות וחומרים
 • עיצוב גרפי
 • תולדות תרבות המערב
 • פיתוח שפת עיצוב אישית
 • הבאה לדפוס
 • שימוש בתוכנות פוטושופ ואילוסטרייטור
 • ועוד

 

תהליך הקבלה למסלול זה

 

תהליך הקבלה במכללת מנשר מתחלק ל-3 חלקים, כאשר על המועמד לעבור את שלושתם, והתשובות מתקבלות בתוך שבוע מיום הראיונות. חלק אחד בהליך זה כולל ריאיון אישי בכתב, החלק השני כולל ריאיון מקצועי בפני ועדה ממחלקת תקשורת חזותית – שבו על המועמד להציג משימות שהכין מבעוד מועד, וביניהן: "תעודת זהות" של המועמד באמצעות דימויים מתחומי האמנות השונים, כ-5 דימויים נוספים שבהם המועמד הוא הדמות הראשית – בטכניקות אמנותיות לבחירתו, כתיבה על אודות אמן שהמועמד מעריך ובנוסף – תיק עבודות קודמות. שלב נוסף בהליך הקבלה הוא מעבר של ריאיון עם מנהל המכללה וכן עם ראש המחלקה.

 

תעודות

 

בוגרי המסלול המלא בתקשורת חזותית זוכים בתעודת גמר מוכרת מטעם מכללת מנשר לאמנות, וניתנת להם אפשרות ללמוד אף לתואר ראשון B.A במדעי הרוח מטעם האוניברסיטה הפתוחה. שיעורי התואר הראשון נלמדים במכללה עצמה ודבר זה מקל על התלמידים לשלבם עם לימודי האמנות האינטנסיביים.

 

לימודי ערב

 

מנשר מקיימת אף מסלול ללימודי ערב במתכונת של אחד עד שלושה קורסים מקבילים הנפרשים על פני שנת לימודים אחת – פעם אחת עד שלוש פעמים בשבוע, בהתאמה. בוגרי שנה זו יוכלו להמשיך לשנה שנייה במתכונת לימודי ערב וכמובן, לימודים אלה מוכרים למי שיבקש בהמשך ללמוד במסלול המלא לתקשורת חזותית.

 

לסיכום

 

לימודי תקשורת חזותית במכללת מנשר לאמנות מעניקים לבוגריהם את כל הידע התיאורטי והכלים המעשיים הדרושים להם כדי לצאת לשוק העבודה כשבידם מקצוע נדרש ביותר – ולמלא באופן המקצועי, ובהתאם לקולם האמנותי. הלימודים נמשכים ארבע שנים במתכונת בוקר מלאה והם מאפשרים לבוגרים ללמוד במקביל גם לתואר ראשון במדעי הרוח.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מנשר לאמנות

פורום לימודי עיצוב

הבדל בין הנדסאי לתואר בעיצוב תעשייתי
שיר
1 תגובות
קורס סקאצפ - איפה לומדים?
סיון אברהם
1 תגובות
קורס בחיפה לעיצוב חלונות ראווה
ליאת אוחנה
1 תגובות
הבדל בין קורס גרפיקה ממוחשבת לבין עיצוב גרפי
ד
1 תגובות
עבודה על סמך קורס עיצוב תעשייתי
שיר אלגבה
1 תגובות
קורס באזור אשקלון לעיצוב גרפי
רועי פרץ לין
1 תגובות
קשה למצוא עבודה בהום סטיילינג?
שרה
1 תגובות
לכניסה לפורום

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp