קורסים למורים במכללת קיי

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי המשך למורים - מכללת קיי.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תעודה לעובדי הוראה במכללת קיי

 

באיזה כיוון תרצו להתפתח?

 

משרד החינוך מעודד את התפתחותם של עובדי ההוראה, ומציע להם תמריצים רבים ומגוונים על מנת למנוע את השחיקה במקצוע ולאפשר להם להגדיל את תחומי ההתמחות ולהתקדם בעשייה החינוכית. במכללת קיי ניתן להשתתף במגוון רחב של תכניות ללימודי המשך ותעודה מקצועית בחינוך. ההכשרות מיועדות למורות, לגננות ולסייעות בעלות ניסיון מעשי, והן כוללות סדנאות חווייתיות, התנסות פרקטית, סיורים מודרכים ופעילויות ייחודיות.

 

מתכונת הלימוד

 

על פי רוב, הקורסים מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע בשעות הערב, במהלך שנה או שנתיים אקדמיות. מתכונת הלימוד מאפשרת לסטודנטים להמשיך בעבודתם השוטפת ולרכוש הכשרה במקביל.

 

הקורסים המוצעים

 

קורס חונכי מורים

 

קורס חונכים בחינוך מיועד לגננות ולמורים מהחינוך הרגיל והמיוחד ומהחינוך הגופני, שהם לפחות בעלי חמש שנות ניסיון בהוראה, ומעוניינים ללוות פרחי הוראה בראשית דרכם ולסייע להם להיקלט במערכת.

 

הקורס נלמד בהיקף של 120 שעות במהלך שנתיים אקדמיות, ומתקיים במתכונת ערב דו שבועית. במהלך ההכשרה הסטודנטים מסגלים מיומנויות להנחיה ולתקשורת בין אישית, הם משתתפים בסדנאות של אסטרטגיות אימון ורוכשים כלים יישומיים לליווי, לפי תפישת הפסיכולוגיה החיובית. הקורס מוכר לגמול השתלמות, ומקנה למשתתפיו תעודה.

 

קורס עובדי ורכזי נוער בסיכון

 

קורס עובדי נוער בסיכון מיועד לעובדי הוראה בעלי תואר ראשון, המעוניינים לסייע לבני נוער המצויים על סף נשירה מבתי הספר. במסגרת ההכשרה הסטודנטים נחשפים לדרכי התמודדות עם עבריינות ושימוש בסמים ובאלכוהול בקרב בני נוער, הם מבינים את תפקידו ומעמדו של עובד החינוך ועוסקים בהצבת גבולות.

 

הקורס מתפרש על פני שנתיים ונלמד בהיקף של 510 שעות אקדמיות במתכונת בוקר חד שבועית, וכולל הכשרה עיונית והתנסות מעשית. הקורס מקנה לבוגריו תעודת "עובד חינוך" בהתמחות רכז נוער בסיכון מטעם מכללת קיי, והוא מוכר לגמול השתלמות.

 

קורס מומחים להוראת ערבית

 

הקורס מתאים למורים או למדריכים לערבית בעלי ותק של שלוש שנים בהוראה, המעוניינים להרחיב את הידע הדיסציפלינרי ולפתח מיומנויות בהוראת השפה הערבית במוסדות לימוד ערביים.

 

הקורס מתפרש על פני שנתיים אקדמיות ונלמד בהיקף של 240 שעות אקדמיות במתכונת ערב חד שבועית. ההכשרה מוכרת לגמול השתלמות וגם לדרגות קידום באופק חדש, והיא מקנה לבוגרים תעודת מומחה להוראת השפה הערבית מטעם משרד החינוך ומכללת קיי.

 

קורס סייעות לגני ילדים

 

ההכשרה מיועדת לסייעות בעלות 12 שנות לימוד, המעוניינות לקבל הכשרה פורמאלית ולרכוש הבנה תיאורטית ויישומית בתחומי התפתחות הילד ובתכניות החינוכיות. הקורס עוסק בנושאים כגון: ארגון וטיפוח הגן, עבודת צוות, משחקי תנועה, חשיבה ולמידה, שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים ועוד.

 

הקורס נלמד בהיקף של 270 שעות המוכרות לגמול השתלמות, ומתפרש על פני שנתיים אקדמיות במפגשי ערב אחת לשבוע. לבוגרות הקורס מוענקת תעודת "סייעת בגני ילדים" מטעם משרד החינוך, משרד הפנים ומכללת קיי.

 

הבוגרות רשאיות להמשיך לפתח את הכשרתן בקורס סייעות שלב ב', ולרכוש ידע תיאורטי ומעשי בתחומי בריאות ותזונה, תיאטרון בובות, מדעים, טבע, מיומנויות חשיבה ועוד. הקורס נמשך כשנה אחת, מקיף 130 שעות, ומתקיים אחת לשבוע בשעות הערב. לבוגרות מוענקת תעודת סייעות שלב ב', המוגשת להם מטעם משרד הפנים, משרד החינוך ומכללת קיי.

 

קורס סייעות לחינוך מיוחד

 

ההכשרה מיועדת למטפלים ולסייעות שעובדים במסגרות החינוך המיוחד והמשולב, המעוניינים לפתח מיומנויות ולרכוש ידע עיוני ומעשי בתחום הטיפול בתלמידים בעלי צרכים מיוחדים.

 

הקורס מתפרש על פני שנתיים אקדמיות, ונלמד בהיקף של 270 שעות המוכרות לגמול השתלמות. הקורס נערך פעם בשבוע בשעות הערב. ההכשרה עוסקת בנושאים הבאים: התפתחות תקינה וחריגה, שפה ותקשורת, שימוש באמצעים טכנולוגיים ובאמנויות ועוד. למסיימות הקורס מוענקת תעודה מטעם משרד החינוך ומטעם מכללת קיי.

 

קורס סייעות לספקטרום האוטיסטי

 

הקורס מתאים לסייעות ולמטפלים בעלי השכלה של 12 שנות לימוד, שבמהלך עבודתם במסגרות חינוך רגילות או משולבות, הם מסייעים לילדים הסובלים מאוטיזם. הקורס מקנה הבנה תיאורטית וכלים יישומיים בתחומי התקשורת, כישורי החיים, החינוך המיני וההפעלות הייחודיות.

 

ההכשרה אורכת כשנה אקדמית אחת, המקיפה 140 שעות לימוד, ומתקיימת בשעות הערב פעם בשבוע. הקורס מוכר לגמול השתלמות ומקנה לבוגריו תעודה מטעם משרד החינוך ומטעם המכללה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת קיי - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

פורום לימודי חינוך

איך קובעים פגישת יעוץ להכוונה ללימודי חינוך?
יעל פלד
ללא תגובה
תואר שני בהערכה ומדידה
אחלאם
1 תגובות
לימוד חינוך לבית ספר יסודי
שיראז
1 תגובות
מידע על הוראת עברית בישראל
ערין אבו עלי
1 תגובות
מסלול הסבה להוראת פסיכולוגיה
זיוי
1 תגובות
מסלול מקוצר להשלמת תעודת הוראה
קסם
1 תגובות
תואר שני בפיתוח תוכניות לימוד
גל
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,769 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת חיפה1,565 חוות דעת

  • 4.0

    המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

  • 4.0

    האוניברסיטה העברית בירושלים929 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp