לימודי תלמוד באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי תלמוד - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תלמוד לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב

 

הלימודים לתואר ראשון בתלמוד נלמדים במסגרת החוג ללימודי התרבות העברית, חוג זה מציע לסטודנטים שבע מגמות לימוד מעניינות ביותר בחוגים הנחשבים לייחודיים לאוניברסיטת תל אביב.

 

אודות התוכנית

 

תוכנית הלימודים של החוג ללימודי התרבות העברית הינה ייחודית בארץ ובעולם כולו! הלימודים מציגים לסטודנטים בצורה מרתקת ביותר את התרבות העברית לאורך השנים.

 

קיראו על: מדעי החברה והרוח

 

מטרת הלימודים

 

מטרת הלימודים בחוג ללימודי התרבות העברית היא הקניית היכרות עם טקסטים עבריים ויהודיים ופיתוח חשיבה וגישה ביקורתית לתחום. הלימודים במגמה לתלמוד, מדגישים את המחקר המודרני בתחום היהדות ומעניקים גישה ייחודית המשלבת את תחומי המחקר של מדעי היהדות.

 

מסלולי הלימוד

 

בחוג ללימודי התרבות העברית קיימים שני מסלולי לימוד:

 

  • מסלול דו-חוגי: במסלול זה נלמדת אחת ממגמות החוג (תלמוד) ולצידה חוג נוסף לבחירת הסטודנט.
  • מסלול חד- חוגי מורחב: במסלול זה לומדים הסטודנטים שתיים ממגמות הלימוד המוצעות על ידי החוג: מקרא, קבלה וחסידות, הלשון העברית, פילוסופיה יהודית, בלשנות שמית, תלמוד וספרות העת העתיקה, המגמה הבין-תחומית בתרבות עברית ויהודית (אחת מהן תהא מגמת התלמוד).

 

מהו התלמוד?

 

התלמוד הינו סוג של לימודים אשר החל את דרכו בתקופת האמוראים- חכמי ישראל. לימודים אלו התפתחו בארץ ישראל ובבבל בעת ובעונה אחת, מה שגרם לכתיבה של שני תלמודים: תלמוד ירושלמי ותלמוד בבלי. כיום נחשב התלמוד הבבלי לנפוץ יותר מהתלמוד הירושלמי. לימים, הפך התלמוד הבבלי לספר ההלכה החשוב ביותר ונלמד בישיבות. לעומת זאת, התלמוד הירושלמי נלמד בצורה פחות משמעותית, מעטים אך משמש ללימוד תיאורטי לפסיקת הלכה.

 

קצת על לימודי תלמוד וספרות העת העתיקה

 

לימודי תלמוד באוניברסיטת תל אביב כוללים שני תחומי לימוד: ספרות הבית השני וספרות חז"ל. הלימודים מקנים ידע רב אודות החכמה היהודית, הספרות היהודית, הספרות האפוקליפטית והספרות הפסבדו-אפיגרפית. כמו כן, עוסקים לימודי התלמוד גם במגילות מדבר יהודה בתקופת הבית השני, ומקנים לסטודנטים רקע אודות ספרות התורה שבעל-פה בתקופת חז"ל. ( ספרות זו כוללת את המשנה, מדרשי ההלכה, האגדה, התוספתא, התלמוד הבבלי והתלמוד הירושלמי, סרות מהתקופה הבתר-תלמודית).

 

משך הלימודים

 

לימודי תואר ראשון נפרשים על פני שלוש שנים אקדמיות.

 

תנאי הקבלה לתואר ראשון במגמת התלמוד

 

מועמדים יתקבלו למגמה זו על סמך ציון ההתאמה. ציון ההתאמה מחושב על ידי שקלול ממוצע הבגרויות וציון הבחינה הפסיכומטרית. תנאי הקבלה למגמה זו הם: זכאות לתעודת בגרות (ללא קשר לממוצע הבגרויות) וציון 450 ומעלה בפסיכומטרי או תעודת בגרות בציון משוקלל של 100, ללא דרישה בבחינה פסיכומטרית. אפשרות נוספת לקבלה ללא פסיכומטרי היא - ממוצע 85 ומעלה במקצועות ההומאניים לבגרות.

 

סיום הלימודים וקבלת התואר

 

עם סיום הלימודים, הבוגרים אשר עמדו בכל הדרישות של המגמה ללימודי תלמוד ואוניברסיטת תל אביב, יקבלו תואר אוניברסיטאי ראשון, "בוגר לימודי תלמוד B.A". לאחר קבלת התעודה יוכלו הבוגרים לבחור בלימודי המשך לתארים מתקדמים ולצורכי מחקר, או להתפתח מקצועית בכיוונים שונים, כגון: הוראה והדרכה, תקשורת, שירות המדינה, ספרות, עיתונאות, עריכה, חינוך יהודי בתפוצות וכדומה.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
ללא תגובה
המשך לימודים לבוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים
מיקאלה רושטיין
ללא תגובה
התלבטות בין מדעי הטבע לרפואה
אמונה בן חמו
1 תגובות
תואר ראשון מחדש או הסבה
אנונימית
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp