תואר בתיאטרון ואמנויות הבמה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי תיאטרון - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תיאטרון לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב

 

על הבמה

 

לימודי אמנות התיאטרון לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב כוללים לימודים תיאורטיים מקיפים ומעמיקים וכמו כן, התנסות מעשית מרובה. החוג לאמנות התיאטרון של אוניברסיטת תל אביב מטפח קשר ושיתופי פעולה עם "הקאמרי" ו"הבימה", שניים מהתיאטראות הטובים והגדולים בישראל.

 

תוכנית הלימודים 

 

החוג לאמנות התיאטרון של אוניברסיטת תל אביב, הינו מהחוגים הגדולים והוותיקים ביותר בישראל. בוגרים רבים של חוג זה נמנים עם טובי השחקנים, המבצעים, היוצרים והמנהלים של התיאטראות בארץ. לימודי תואר ראשון בתיאטרון מפתחים את הסטודנטים כאנשי תיאטרון אומנותיים ועצמאיים השמים במרכז את המחקר והיצירה.

 

הבוגרים מסיימים את לימודיהם עם ידע עשיר בתחומים מגוונים בלימודי התיאטרון, רקע אומנותי ואינטלקטואלי נרחב. סגל המורים מורכב מטובי ביוצרים והחוקרים באמנות הישראלית והלימודים עצמם ידע תיאורטי והתנסות מעשית יצירתית במקצועות מגוונים מעולם אמנות התיאטרון.

 

נושאי הלימוד

 

הלימודים לתואר ראשון באמנות התיאטרון כוללים את תחומי הלימוד הבאים:

 

 • תהליכי הפקה
 • כתיבה דרמטית
 • תיאטרון קהילתי
 • תיאוריה וביקורת
 • היבטים חזותיים בתיאטרון
 • מחזאות ישראליים ובינלאומיים
 • תיאטרון מן הקלאסיקה היוונית ועד לתקופה המודרנית
 • סדנאות בתנועה, משחק, שירה, בימוי וקריאה אמנותית  

 

מתכונת הלימוד

 

החוג לאמנות התיאטרון של אוניברסיטת תל אביב כולל מספר תוכניות לתואר ראשון:

 

 • תוכנית חד-חוגית: תוכנית זו מיועדת לסטודנטים המעוניינים לרכוש ידע יסודי ומעמיק באמנות התיאטרון. הלימודים משלבים חומר עיוני ויצירה מרובה. התכנים מהווים בסיס להשכלה הומאנית כללית ומפתחים חשיבה ביקורתית.

 

 • תוכנית דו-חוגית: תוכנית לימודים זו מיועדת לסטודנטים המעוניינים ללמוד בחוג לאמנות התיאטרון אך מעוניינים לרכוש השכלה גם בחוג נוסף באוניברסיטה. היקף התוכנית כמחצית מלימודי התוכנית החד-חוגית.

 

 • תוכנית לבוגרי בתי ספר מקצועיים: תוכנית הפונה לקהל יעד של בוגרי לימודי משחק ותיאטרון מקצועיים, המתמקדת בשיעורי המבואות ובסמינריונים. משך הלימודים במסלול נקבע על פי השכלתו הקודמת של כל תלמיד. 

 

 • תוכנית BA ו - MFA למצטיינים: תכנית המשלבת לימודים מעשיים במשחק, תנועה, ופיתוח הקול, עם העמקה עיונית בהיסטוריה ובתיאוריה של התאטרון. הסטודנטים זוכים לליווי אישי ומסיימים את הלימודים בארבע שנים בלבד (במקום חמש).

 

הפקות של החוג לאמנות התיאטרון

 

החוג לאמנות התיאטרון של אוניברסיטת תל אביב, כולל הפקות תיאטרון מרובות בהם משתתפים הסטודנטים של החוג. הסטודנטים מתנסים בהפקה באמנויות הבמה ומתמודדים עם תהליכי ביצוע.

 

משך הלימודים

 

הלימודים לתואר ראשון באמנות התיאטרון באוניברסיטת תל אביב בדרך כלל נמשכים שלוש שנים, פרט למסלולי לימוד מיוחדים בהם משך הלימודים ושעות הלימוד יקבעו באופן ספציפי.

 

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל ללימודי התאטרון באוניברסיטת תל-אביב נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות שעונה על דרישותיה הכלליות של האוניברסיטה וציון של 450 ומעלה בבחינה הפסיכומטרית. קיימות כמה אפשרויות לקבלה ללא פסיכומטרי, בין היתר עבור מועמדים בני 40 ומעלה זכאים לתעודת בגרות; ומועמדים בעלי תעודת בגרות בממוצע ציונים של 95 ומעלה. למסלול החד חוגי בלבד יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי גם מועמדים שלהם תעודת בגרות בממוצע ציונים של 90 - 94.99, על סמך הגשת תיק עבודות וראיונות אישיים.


מומלץ לגשת אל מזכירות החוג לקבלת תנאי קבלה מדויקים. יש לציין כי תנאי הקבלה למסלול עשויים להשתנות מעת לעת.
 

סיום הלימודים ואפשרויות תעסוקה

 

בוגרי החוג לאמנות התיאטרון זכאים לתואר אקדמי ראשון מטעם אוניברסיטת תל אביב. בוגרי החוג משתלבים היטב בניהול תיאטראות, הפרות, בימוי, משחק, חקר התיאטרון ועוד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
ללא תגובה
המשך לימודים לבוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים
מיקאלה רושטיין
ללא תגובה
התלבטות בין מדעי הטבע לרפואה
אמונה בן חמו
1 תגובות
תואר ראשון מחדש או הסבה
אנונימית
1 תגובות
קבלה לתואר שני במימון על סמך תואר ראשון מחול
Yael KATZ
1 תגובות
הכרה בשעות אקדמאיות מתואר בחול
רז
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp