לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > רפואה משלימה > לימודי תזונה

לימודי תזונה - רוצה לגלות את מקצועות התזונה?


מחפש/ת מידע על לימודים? לימודי תזונה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
יוגה
רפואה סינית
הומיאופתיה
אירידיולוגיה
רפלקסולוגיה
פרחי באך
קורס רייקי
טאי צ'י וצי' קונג
כירופרקטיקה
טווינה
 
 
דמיון מודרך
הידרותרפיה
קורסי עיסוי
קורס הילינג
תזונה טבעית
נטורופתיה
לימודי פסיכותרפיה
קורס אבני מרפא
לימודי דיקור סיני
קורס איורוודה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי תזונה

 

הדובדבן שבקצפת

 

הידע הרב שנצבר מתוך מחקרים תזונתיים בעשורים האחרונים, הוכיח מעל לכל ספק כי באמצעות התזונה יכול האדם להשפיע במידה רבה על מצב בריאותו הפיזית והנפשית. מאגרי הידע הנרחבים בתחומים הרפואיים והתזונתיים זמינים לכל דורש ומאפשרים לבני האדם לסגל אורח חיים בריאותי וכן למנוע ולהתגבר על מחלות. החל מהפחתה במשקל, דרך טיפול במחלות ובתופעות שונות ועד לטיפול במצבים נפשיים – כל אלה נכללים בלימודים במסלולים השונים בתחום התזונה, ויכשירו אתכם לסייע לאנשים באמצעי הפשוט והזמין ביותר המצוי בכל בית – המזון.

 

מסלולי לימוד

 

ניתן ללמוד תזונה בכמה מסגרות שונות זו מזו:

 

 

שימו לב, כי בחלק מהמסלולים יש צורך בהתמחות.

 

תואר ראשון בתזונה

 

לימודי תזונה במסגרת תלת שנתית לתואר ראשון מקנים לסטודנטים ידע כללי במדעי החיים ובמדעי התזונה – במהלך התכנית ללימודי תזונה נחשפים הסטודנטים לקורסי יסוד במדעי החיים, במדעי הטבע, במדעים המדויקים ובמדעי החברה. בהמשך נלמדים קורסים מעמיקים ויישומיים במדעי התזונה. אלה לימודים בעלי תוכן מגוון המעניקים לסטודנטים את הבחירה בהעמקת הידע בתחומים שונים. התכנית כוללת קורסים מתחום מדעי ההתנהגות, מתחום רפואת הספורט, ומתחומי מדעי המזון ומדעי הרפואה. בנוסף לכך, הלימודים מביאים את הסטודנטים להבנה של יחסי הגומלין שבין תזונת האדם לבין בריאותו, ומספקים להם כלים וידע הדרושים להשתלבות באפיקי תעסוקה שונים.

 

במסגרת לימודים אלה, נפגשים הסטודנטים עם קורסים כדוגמת: ביולוגיה, בוטניקה, כימיה, פתולוגיה, פרמקולוגיה, אנטומיה ופיזיולוגיה, כירורגיה, עזרה ראשונה ועוד. בתחום התזונה נלמדים בין היתר הנושאים הבאים – הטיפול התזונתי בפתולוגיות מערכתיות, תזונה אורגנית, מידענות רפואית, עקרונות התזונה המדעית, תזונת ילדים,  תזונת ספורט, ויטמינים ומינרלים ועוד.

 

לימודי תזונה לתואר ראשון מאפשרים לסטודנטים להמשיך להכשרה מעשית במסגרת המרכז להכשרה של משרד הבריאות. בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב עם סיום התואר בהכשרה מעשית שתקנה להם את המיומנות המקצועית לעבודה בתחום. הכשרה זו מתבצעת במוסדות רפואיים ומלווים אותה דיאטנים מוסמכים. במסגרת תכנית ההכשרה נלמדים קורסים וסדנאות בתזונה קלינית ותזונה בקהילה. יש לציין כי הכשרה זו איננה דרישה אקדמית לתואר והיא בעצם תכנית עצמאית של משרד הבריאות הנמשכת כ-6 חודשים ועלותה כשכר לימוד של שנה אקדמית – ולמרות זאת – יש לדעת כי קשה להתקבל לעבודה בתחום ללא הכשרה מעשית.

 

 

לימודי תזונה טבעית

 

מלבד תחום התזונה הקלינית המבוסס ברובו על הרפואה המערבית הקונבנציונלית, עולה המודעות גם לתחום התזונה הטבעית המבוססת על עקרונות רבים מעולם הרפואה המשלימה. בלימודי תזונה טבעית או הוליסטית קיים דגש על שימוש בצמחים ובתרופות אלטרנטיביות לשיפור העיכול. בתחום זה נלמדים נושאים נוספים כגון פרחי באך, צמחי מרפא, רקיחת צמחים, תזונה סינית, תזונה על פי הרמב"ם, ארומתרפיה, אירידולוגיה ועוד. מסלול מיוחד מציע הכשרה למטפלים בתזונה לפי סוג דם.

 

מקומות לימוד אפשריים

 

לימודי תזונה לתואר ראשון ניתן ללמוד במספר מוסדות לימוד בישראל, בין היתר:

 

  • הפקולטה לחקלאות ברחובות של האוניברסיטה העברית – ידועה כמובילה בתחומה, מציעה לימודי תזונה תלת-שנתיים שבסופם ניתן להתקבל לסטאז' מטעם משרד הבריאות ולגשת למבחן למקצוע תזונאי קליני.

 

  • המכללה האקדמית תל חי בגליל העליון – מציעה תואר ראשון במדעי התזונה במסלול תלת-שנתי המוביל להכשרה מעשית ולתעסוקה כתזונאי קליני.

 

  • אוניברסיטת אריאל שבשומרון – מציעה לימודי תזונה לתואר ראשון, בסיומם ניתן להתקבל להכשרה מעשית ולתעסוקה כתזונאי קליני במוסדות רפואיים.

 

בוגרי לימודי תזונה קלינית אשר סיימו את ההכשרה המעשית יוכלו לגשת למבחן הדרושים לקבלת הסמכה מטעם משרד הבריאות ולהשתלב במגוון תפקידים במערכת הבריאות. הם יוכלו לדוגמה לתפקד כדיאטנים בבתי חולים או במרפאות קהילתיות או להשתלב כמחנכים לתזונה נכונה בבתי-ספר, בגני-ילדים ועוד. בוגרי התוכנית ללימודי תזונה קלינית אף יוכלו לעסוק בניהול שירותי מזון בתעשיית המזון או להמשיך ללימודים מתקדמים במדעי הרפואה או בתחומים מקבילים אחרים.

מכללות שבהן ניתן ללמוד טיפול תזונתי אלטרנטיבי (תזונה טבעית) הם בין היתר:

 

  • מכללת רידמן – תמצאו לימודי תזונה טבעית אינטגרטיבית, הכוללים רפואה מערבית, צמחי מרפא, תזונה טבעית הוליסטית ועוד. משך הלימודים הוא שלוש שנים.

 

  • מכללת שלם לרפואה משלימה – מציעה לימודי תזונאות טבעית תלת-שנתיים הכוללים 788 שעות ומוכרים על ידי האגודה הישראלית לנטורופתיה.

 

  • מדיקה – המכללה לרפואה משלימה – עורכת קורס לימודי מבוא לתזונה הכוללים 24 מפגשים בני שלוש שעות, המתפרשים על פני שנה אחת. הקורס יכול לשמש כבסיס ללימודי תזונה טבעית נרחבים יותר, בעזרת ההשלמות המתאימות.

 

  • מכללת סמינר הקיבוצים – מציעה לימודי תזונה הוליסטית הכוללים 2000 שעות, בהן 260 שעות התנסות קלינית וסטאז'. הלימודים נפרשים על פני שלוש שנים, שלושה ימי לימודים בשבוע.

 

  • במכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון – ניתן ללמוד תזונה טבעית במסגרת תלת-שנתית שבסיומה תקבלו תעודת מטפל בכיר בתזונה טבעית מטעם המכללה, בנוסף לתעודות נוספות במקצועות טיפול אלטרנטיביים שתלמדו כקורסי בחירה במהלך הלימודים – צמחי מרפא, אירדיולוגיה, רפלקסולוגיה ועוד.

 

בלימודי תזונה אלטרנטיביים תוכלו לרכוש תעודות בשיטות טיפול שונות ולהציע טיפול המבוסס על תזונה נכונה. בסיום הלימודים ניתן להתקבל לעבודה במוסדות קיימים או לעבוד במטפל עצמאי בתחום.

 

 

לסיכום

 

התזונה היא מרכיב חשוב בבריאות ובאיכות החיים של האדם; באמצעות שימוש נכון בתזונה ניתן לשפר את הבריאות ואף לרפא ולמנוע מחלות שונות. לימודי התחום מתחלקים לשני מסלולים עיקריים והם לימודי תזונה קלינית – לימודים לתואר ראשון, המובילים להכשרה מעשית של משרד הבריאות ומבוססים על רפואה מערבית, ולימודי תזונה אלטרנטיביים – היא התזונה ההוליסטית-טבעית – המציעים מגוון רחב של נושאי לימוד ובסופם הכשרה למטפל בתזונה טבעית.

 

רוצה לדעת יותר על לימודי תזונה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על לימודי תזונה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד לימודי תזונה

חוות דעת של סטודנטים: לימודי תזונה (8 חוות דעת)
התקבלו 8 דירוגים בציון ממוצע: 4.5 מתוך 5    
מזל,המכללה האקדמית אשקלון, מכללת אשקלון - לימודי תזונה, 25/10/2018
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אין אוכל חם לימים ארוכים שנשארים ללמוד, והחנייה העיקרית היא באיזור חולות.

על הקמפוס
נחמד מאוד, לשבוע הראשון ללימודים אירגנו מוזיקה טובה שייקים ומלא מתוקים (קרפ, יוגורט ועוד) ולעיתים קרובות מארגנים לנו גם הפסקות פעילות.
אנסטסיה ,המכללה האקדמית אשקלון, מכללת אשקלון - לימודי תזונה, 25/10/2018
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
רכזת התחום מאוד פעילה ועוזרת
מספר התלמידים בכיתה הוא קטן והשיעור מתנהל בצורה מאוד מסודרת

על הקמפוס
רוב המרצים מעבירים את החומר בצורה מעניינת וגם אלה שפחות דואגים שכולם יבינו ושואלים שאלות שתורמות מאוד
 
פורומים בתחום
פורום לימודי רפואה משלימה
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי צמחי מרפא ושמנים אתריים
לימודי טיפול באמנות, מתאים לך?
לימודי עיסוי תאילנדי
לימודי עיסוי הוליסטי
קורס טיפול באבנים חמות
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לרפואה משלימה
מכללת רידמן - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה
ספיר - לימודי תעודה
מזרח מערב - רפואה סינית
מכללת מהות - רפואה משלימה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על לימודי תזונה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד רפואה משלימה
מכללת מירב - רפואה משלימה
Medi Win - רפואה משלימה
מכללת גודלמן
קמפוס ברושים - רפואה משלימה
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודי פוטותרפיה (לפני 1 ימים, 12 שעות, 42 דקות)
לימודי הילינג באזור המרכז (לפני 1 ימים, 13 שעות, 50 דקות)
לימודי פוטותרפיה - טיפול בצילום (לפני 1 ימים, 17 שעות, 0 דקות)
לימודי פוטורתפיה במרכז (לפני 2 ימים, 9 שעות, 36 דקות)
קורס אלטרנטיבי לסיוע בהתמודדות רגשית (לפני 3 ימים, 18 שעות, 29 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD