לימודי תזונה טבעית במכללת סמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים

אהבת? שתף ב:

לימודי תזונה טבעית בסמינר הקיבוצים

 

מה זה תזונה טבעית? כיום, מומלץ שלכל אדם תותאם תזונה טבעית לפי צרכיו, בריאותו, טעמו וכו'. הרעיון בהתאמת תזונה לכל מטופל, מבוסס על העיקרון כי האדם הוא למעשה מה שהוא אוכל. מכאן, שהרכבת תזונה נכונה עם פוטנציאל ספיגה ועיכול, צריכה להיעשות לפי בריאותו של המטופל, אורח חייו ורצונותיו האישיים.

 

התזונה הטבעית- הוליסטית מבודדת את המרכיבים התזונתיים שעשויים להרע לגופנו, מלמדת את המטופל כיצד להימנע ממנהגי אכילה לא טובים ומעודדת אותו לניהול אורח חיים מאוזן, אשר מתחיל בראש ובראשונה בתזונה מאוזנת. על המטפל שמייעץ בנוגע לתזונה לכלול בתפריט תוספות מזון, מינרלים וויטמינים אשר מותאמים באופן אישי לכל מטופל.

 

 

כמו כן, על המטפלים לדעת לרקוח פורמולות ולעשות שימוש בצמחי מרפא אשר החומרים הפעילים שבהם בעלי השפעה גבוהה, כגון: חומרים מחטאים, חומרים מרגיעי עצבים, משככי כאבים, חומרים הממריצים את פעולות האיברים, חומרים המעוררים את כוח הריפוי הטבעי שבגוף האדם וממריצים אותו וכו'.

 

מה לומדים?

 

לימודי תזונה טבעית של סמינר הקיבוצים כוללים תכנים עיוניים, תרגולים מעשיים, רקיחת צמחים, סיורי שטח, הדגמות בישול, מגוון שיטות להכנת מזון והתמחות קלינית במרפאות של הסמינר. להלן הנושאים העיקריים אשר נלמדים בתוכנית זו:

 

לימודי מדעים ורפואה מערבית: ומידענות רפואית, ביולוגיה רפואית, מיקרוביולוגיה ואימונולוגיה, אנטומיה, פיזיולוגיה, כימיה כללית, כימיה אורגנית, נוירולוגיה, פרמקולוגיה, דיאגנוזה מערבית, פתולוגיה מערבית, רפואה פנימית מערבית, כירורגיה, מתן עזרה ראשונה.

 

לימודי תזונה: עקרונות התזונה המדעית, רפואה אורתו- מולקולארית, ויטמינים ומינרלים, שיטות בתזונה טבעית, דטוקסיפיקציה, תזונה על פי משנתו של הרמב"ם, תזונה הודית, תזונה אורגנית, תזונה סינית, קורס מעשי בבישול בריא, הרבולוגיה, הומו- טוקסיקולוגיה.
מקצועות בחירה: על התלמידים לבחור 120 שעות בחירה מתוך תחומי הלימוד הבאים: עיסוי, רפלקסולוגיה, צמחי מרפא, ארומתרפיה, פרחי באך.

 

הכשרה קלינית: הכנה קלינית, אינטגרציה קלינית, צפייה קלינית, סטאז' קליני.

 

התנסות ברוקחות: הכנת תמציות, הכנת תערובות, הכנת משחות, פורמולות צמחים, צורות הגשה שונות.

 

משך הלימודים

 

לימודי תזונה טבעית כפי שנלמדים בסמינר הקיבוצים כוללים 2000 שעות לימוד אקדמיות, מתוכן 260 שעות של התנסות מעשית וקלינית. הלימודים נפרשים על- פני שלוש שנות לימוד ומתקיימים במתכונת תלת- שבועית.

 

*הערה: ישנה אפשרות לצמצם את ימי הלימוד באמצעות למידה מקוונת מהבית.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים אשר מעוניינים להתקבל ללימודי תזונה טבעית בסמינר הקיבוצים נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה ממוסד ישראלי מוכר וכמו כן, לעבור בהצלחה ראיון קבלה אישי מטעם המרכז לרפואה משלימה של הסמינר. נדגיש כי ישנם מקרים חריגים אשר ידונו לגופו של עניין.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

עם תום הלימודים בתוכנית זו, הבוגרים אשר סיימו את חובותיהם ועמדו בכל הדרישות יהיו זכאים לתעודת "בוגר לימודי תזונה טבעית" ותעודת מטפל בהתאם למקצועות שבחר, מטעם סמינר הקיבוצים.
 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים