רוצה פרטים על לימודי גאולוגיה לתואר שני?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי גיאולוגיה לתואר שני - על הרמות השונות של הקיום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי גאולוגיה לתואר שני? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר שני בגיאולוגיה ומדעי כדור הארץ
 
גוונים בגיאולוגיה
 
בישראל יש כמה תכניות מחקריות בתחומים המשתייכים למדעי כדור הארץ, וביניהם תכניות בגיאולוגיה, גיאופיזיקה, מדעי האטמוספירה והחלל, מדעי הים ומדעי הסביבה. במה עוסקת כל אחת מתכניות אלו לתואר השני? ובכן –
 
גיאולוגיה
 
תכניות לתואר שני בגיאולוגיה עוסקות בהתפתחות החלקים המוצקים של כדור הארץ, במבניהם ובהתרחשויות הטבעיות הקשורות אליהם. תנועת הלוחות, תהליכים טקטוניים, סוגי סלעים ומינרלים, יחסי הגומלין בסביבות החי והצומח - כל אלה הם מושאי חקירתה של הגיאולוגיה. כמו כן, ניתן מבט מעמיק לעבר נושאים שלהם השפעה מכרעת על חיי האדם, כאסונות טבע, זיהוי מקורות נפט, הטיפול במי תהום ועוד.
 
גיאופיזיקה
 
המחקר הגיאופיזי תורם את חלקו להבנת פעולתו של כדור הארץ באמצעות פיתוח של מודלים מתמטיים לגיבוש תפישה מדויקת של מימד היקום הפיזי.
 
מדעי האטמוספירה וגופים פלנטריים
 
תכניות אלו שמות דגש על ניתוח מבנה ותנועת האטמוספירה, מערכות מזג אויר ומשקעים, וכוללות עיסוק בחלל ובגופים הפלנטריים הממלאים אותו - מערכות שמש, כוכבי לכת, כוכבי שבת ואסטרואידים.
 
לימודים ימיים
 
הים הוא אזור יבשתי מכוסה מים, ולכן תחום הגיאולוגיה יכול לעסוק גם במחקר המתבצע מתחת לפני המים, באוקיינוסים. מאובנים ושכבות מפלסים העידו ומוסיפים להעיד על תהליכי אבולוציה של יצורי העולם, גם אלה החיים כיום באזורים יבשים.
 
לימודי סביבה
 
מגמה זו מתמקדת בהיבטי האינטראקציה שבין מערכות ביולוגיות. עבור גיאולוגים יש לכך חשיבות עצומה, כיוון שפעמים רבות עליהם להכריע בסוגיות הנוגעות לפגיעה במאזן האקולוגי כתוצאה מהתערבות האדם, כמו למשל בקידוחי נפט. אנו יכולים לחשוב על כיוונים נוספים של זיקות בין תחום הסביבה למחקר הגיאולוגי, כמו למשל בעניין האפשרות למצוא מקורות מי תהום בנגב הצחיח, או בניסיונות לחזות מראש מקרה של רעידת אדמה בישראל.
 
משך הלימודים והתואר
 
ברוב האוניברסיטאות הלימודים לתואר שני בגיאולוגיה נמשכים בין שנתיים לשלוש שנים, והם כוללים חובת הגשת תזה. עם סיום לימודיהם זוכים הסטודנטים בתואר מוסמך האוניברסיטה במדעים MSc באחד מתחומי ההתמחות בהם בחרו. ניתן גם לגשת למסלול ישיר לדוקטורט בכפוף לעמידה בתנאים המוצבים בכל מוסד ומחלקה.
 
 
מתכונת הלימוד
 
במהלך מסלול הלימודים לתואר השני מגובים הסטודנטים בידי סגל אקדמי צעיר ומובחר, וכמו כן זוכים ליטול חלק בשיתופי פעולה בין מחלקתיים ובין לאומיים מרתקים. הלימודים מאופיינים בדגש פרקטי הכולל התנסויות רבות, הן בהמעבדות המתקדמות של מוסדות הלימוד והן בסיורים רבים בשטח. זהו ללא ספק אחד ההיבטים המהנים ביותר של בחירה בתחום לימודים העוסק בעולמנו הפיזי. הסטודנטים רוכשים ידע תיאורטי ויישומי ברמה הגבוהה ביותר, שיכול לבסס אותם כאנשי מקצוע בעולם המחקר ובתחומי התכנון והייעוץ בתעשיות השונות ובממשלה. בחלק מן המוסדות מציעים מלגות מחלקתיות, מלגות מחקר ומשרות הוראה כסיוע למימון הלימודים והמחקר.
 
תנאי קבלה
 
לתואר השני יוכלו להתקבל בוגרי תואר ראשון בהנדסה, במדעי הטבע או במדעים מדוייקים בציון 80 לפחות. במקרים מיוחדים יוכלו להתקבל גם מועמדים שאין להם רקע במדעים, בתנאי שיבצעו מספר השלמות. על המועמדים לבחור מנחה ולזכות באישורו ובאישור ועדת ההוראה לביצוע התזה, קודם לתחילת הלימודים.
 
מסלולי לימוד מוצעים באוניברסיטאות -
 
  • אוניברסיטת תל אביב – המסלול מתמקד בגיאופיזיקה ומדעים אטמוספיריים ופלנטריים

 

  • האוניברסיטה העברית בירושלים - מקיימת מסלולים בגיאולוגיה, במדעי האטמוספירה ובמדעי הסביבה

 

  • אוניברסיטת חיפה – מקיימת מסלול לגיאולוגיה ימית

 

  • אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע) – תכניות הלימוד לתואר שני באוניברסיטה מוצעות במספר התמחויות: תואר שני בגיאולוגיה כללית, תואר שני בגיאולוגיה הנדסית, תואר שני באוקיינוגרפיה במיקוד גיאולוגיה סביבתית, ותואר שני בגיאולוגיית גז ונפט.
 
אפשרויות תעסוקה
 
בוגרי תואר שני בגיאולוגיה ומדעי כדור הארץ יוכלו להשתלב, בהתאם לרקע ההתמחות שלהם, במגוון תחומי עיסוק בארץ. הם יוכלו לעבוד בתעשיית המים, בתחנות מטאורולוגיות, במפעלים ימיים, בחברות לוויינים ובסוכנויות חלל. לחילופין, תהיה להם אפשרות להמשיך במחקר הן באוניברסיטה - שבה יוכלו גם להורות את תחום הגיאולוגיה, והן במכוני מחקר למיניהם. 
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי גאולוגיה לתואר שני?

רוצה לדעת יותר על לימודי גאולוגיה לתואר שני?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודי גאולוגיה לתואר שני

התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp