לימודי אמנות לתואר שני בבצלאל - אקדמיה לאמנות ועיצוב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי אומנות לתואר שני - בצלאל.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר שני באמנות בבצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים
 
אמנות עכשיו
 
עולם האמנות העכשווית הוא מקום סבוך, מורכב, רווי הקשרים סותרים ומפגשים טעונים בין תרבויות ושיחי תרבות שונים, בין מסורות ישנות לחדשות, ובין מדיומים משתנים. תוכנית לימודים לתואר שני באמנות עליה להיות מסוגלת להעניק מגוון כלים לאמן הצעיר להתמודד עם שוק תחרותי ומסועף, ברמה הביצועית, האינטלקטואלית והשיווקית.
 
תכנית הלימודים
 
הלימודים לתואר שני מאופיינים ברב תחומיות, ובמהלכם זוכים הסטודנטים להתבונן בתחום האמנות מזוויות שונות ומגוונות- אמנויות אחרות, כלכלה, פילוסופיה ועוד. במסגרת זו הסטודנט מוצב במרכז, ונתפס כאמן פעיל בעל כיוון מגובש. הוא זוכה לסטודיו פרטי, יחס אישי, משוב קבוע מחבריו למחלקה ומפגשים עם אמנים ותיאורטיקנים מהארץ ומחו"ל. כל אלו מסייעים בהענקת כלים לגיבוש זהותו של האמן הצעיר, והבאתו לסטנדרט בינלאומי של יצירה.
 
מתכונת הלימוד
 
הלימודים נמשכים שנתיים, ובסופם זוכים הסטודנטים בתואר מוסמך האוניברסיטה באמנויות (MFA). התוכנית מורכבת משני ימי לימוד מרוכזים בשבוע, ומחולקת בין מוסדות בצלאל בערים ירושלים ותל אביב. בית הספר בירושלים מתפקד כמוקד הפעילות האקדמית, וסדנת האמנים בתל אביב כמרכז ליצירה ועבודה מעשית. במסגרת התוכנית מתאפשרים גם חילופי סטודנטים עם מוסדות בחו"ל, ומחולקות מלגות הצטיינות לעידוד יצירה.
 
אמן מדריך
 
התוכנית לתואר שני באמנות בבצלאל נשענת על המסורת ההיסטורית לפיה רק אמן יכול להדריך אמן, ולכן המנחים בתכנית הם אמנים פעילים בולטים הנמצאים בדיאלוג אינטימי מאתגר עם הסטודנט, מסייעים לו במציאת קולו הייחודי ושרטוט הקונטקסט התרבותי בו הוא פועל. הסטודנט חופשי לבחור במנחה התואם את השקפתו. יחד הם מגבשים תוכנית עבודה בעלת יעדים ברורים, ונותנים את הדעת על התהליך ההתפתחותי אותו עובר התלמיד.
 
קבוצות דיון ומשוב
 
הפורום הקבוצתי כאפשרות לביקורת בונה ויצירת דיאלוג פורה נמצא במרכז תוכנית הלימודים. סטודנטים דנים בעבודותיהם זה של זה, מעניקים משוב ונקודות מבט חדשות. היכולת להעניק משוב מפרה ולהתנסח באופן שוטף ונהיר היא כלי חשוב בידו של האמן כיום לא פחות מיכולותיו בסטודיו. לשם כך מתקיימים סמינרים קבוצתיים בהם מתכנסים לדון בעבודות באופן מקצועי ומושכל.
 
הכנה לעולם שבחוץ
 
סטודנטים בתוכנית מקבלים כלים חשובים בהצגה עצמית, שיווק עצמי וכתיבה תיאורטית אודות יצירתם. התערוכות המתקיימות בסוף כל שנת לימודים נודעות כהזדמנות חשיפה חשובה מאין כמוה, ממנה יכול הסטודנט לזנק ל"עולם האמיתי" וליצור קשרים עם אוצרים וגלריות. הרקע האקדמי הרחב המוענק לסטודנטים המשתתפים בתכנית מאפשר להם לאחר הלימודים לעסוק גם במחקר ובהוראה.
 
בין נושאי הלימוד
 
  • ספרות ואמנות
  • אסתטיקה
  • אמנות עכשווית
  • ביקורת אמנות     
  • פרקטיקות אוצרותיות
  • ועוד
  • אמנות בהקשר רב תחומי     
 
 
קהל יעד ותנאי קבלה וזכאות
 
תוכנית הלימודים לתואר שני באמנות בבצלאל מיועדת לבוגרי תואר ראשון בתחום העוסקים בציור, פיסול, צילום, וידאו ועוד. ממוצע הציונים הנדרש לשם קבלה לתכנית הוא 80 לפחות. כמו כן, המועמדים נדרשים להציג תיק עבודות. בסיום שנת הלימודים הראשונה לתואר השני מצופה מן הסטודנטים להגיע לציון שאינו נמוך מ – 70 בכל הקורסים, ובסוף השנה השנייה עליהם להגיש עבודה כתובה או לעבור בחינת גמר, זאת בנוסף לעבודה האמנותית המתבצעת לקראת תערוכת הסיום. 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בצלאל - אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים

עוד מסלולי לימוד - האקדמיה בבצלאל
פורום ייעוץ לימודים
לאיזה מקצועות צריך 5 יחידות מתמטיקה?
אושרית נחשון
1 תגובות
לימודי תרבויות נשכחות ולימודי לטינית
הדר
1 תגובות
איך לבדוק ממוצע ציונים ללא פסיכומטרי?
יצחק
1 תגובות
ערך תואר מהאוניברסיטה הפתוחה בתחום ההייטק
אודל
1 תגובות
הוספת קורס בפסיכולוגיה רפואית לתואר דו חוגי כלכלה וניהול
מיסי
1 תגובות
הוצאת תעודת 12 שנות לימוד מבית הספר
מאיה
1 תגובות
ערעור על ציון בחינה פסיכומטרית
עאדל אבו עומר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp