רוצה פרטים על לימודי שיטת אלכסנדר?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי שיטת אלכסנדר

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי שיטת אלכסנדר? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי שיטת אלכסנדר

 

להשיב את הגוף על כנו

 

שיטת אלכסנדר, אשר פותחה על ידי פרדריק אלכסנדר, היא אחת משיטות הטיפול המפורסמות והמצליחות ביותר בעולם הרפואה המשלימה. מטרתה העיקרית היא להביא מזור ומרפא לבעיות פיזיות ונפשיות בדרכים אלטרנטיביות הרואות בגוף ובנפש מכלול אחד שלם. גם לשיטה זו יש לא מעט מאמינים ותומכים בארץ ובעולם. בבסיס השיטה עומדת האמונה כי הדבר החשוב ביותר לבריאותנו הוא טיפול נכון בגופנו, וכי באמצעות טיפול ושימוש נכון בגוף נוכל לרפא את עצמנו ולחיות חיים בריאים ואיכותיים יותר. הדגשים העיקריים של שיטה זו הם תנועה נכונה, יציבה נכונה ותזונה נכונה – והשילוב של שלושתן יחד.

 

שיטת אלכסנדר היא בעצם שיטת חינוך המסייעת לגוף לחזור לתנועה המקורית, האינסטינקטיבית, שעמה כולנו נולדים. שיטה זו רואה את האדם כשלמות פסיכופיזית והיא מסווגת כשיטת לימוד חווייתית אישית ולא כשיטת ריפוי. בעזרת יישומה, מפתח האדם היכרות עם עצמו ועם אופן התנהלותו ובכך הוא מגיע לשיפור רב בתפקוד הכללי שלו, משפר את בריאותו ומפיג את כאביו. נהוג לחשוב שטכניקת אלכסנדר פועלת במטרה לשנות את הפעילות הקשורה ביציבה של האדם, אלא שהיא עוסקת בהרבה מעבר לכך – בעצם, השפעתה העיקרית היא בשינוי התגובה של האדם לגירויים הסביבתיים וכך – היא ניתנת ליישום בכל סוגי הפעילות האנושית, כולל בתהליכים מחשבתיים, פיזיולוגיים ורגשיים.

 

אופי התרגול

 

התרגולים בשיטה נערכים בדרך כלל במסגרת שיעור פרטי, ושותפים בו מדריך המוכשר ללמד את השיטה, ותלמיד. השיעורים מתקיימים בלבוש מלא ומתבססים על התנועות השגרתיות של חיי היומיום: וביניהן תנועות מישיבה לעמידה, ומעמידה לישיבה, וזאת בניסיון להגיע לשיווי משקל בפחות מאמץ. מהלך השיעור והתרגול מתקיים בשתי דרכים: באמצעות מגע ידיים עדין ומכוון של המורה ובעזרת הסבר מילולי. המדריך בשיטת אלכסנדר משתמש בידיו כדי לעודד את התלמיד לשחרר את תגובות השרירים המכווצות המורגלות, ולאפשר לרפלקסים הטבעיים הבריאים לבוא לידי ביטוי. שחרור התגובות הטבעיות מתרחשות בליווי מגע עדין בצוואר, בגב ובכתפיים המגרים את הרפלקסים המתאימים לצאת לפעולה.

 

למי מיועדת השיטה?

 

שיטת אלכסנדר מיועדת לכל מי שמעוניין לשפר את איכות חייו ולטפח את יציבתו ורווחתו. השיטה ידועה ביעילותה במצבי חולי שבהם הגורם ההתנהגותי הוא מרכזי וביניהם: מיגרנות, כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי מפרקים , בעיות פנימיות כמו עיכול, נשימה, לחץ דם, בעיות יציבה, קואורדינציה, איזון ומוטוריקה, מתח ולחץ נפשי, קשיי ריכוז ולמידה, חרדות, דיכאון, ועוד. הטכניקה עשויה להקל משמעותית בתקופת ההיריון והיא אף מסייעת בלידה קלה יותר. ולבסוף, מהיותה גם שיטה שיקומית, מסייעים השיעורים לתהליכי שיקום מתאונות דרכים או מניתוחים וכן לשיפור היכולת התפקודית של בעלי מוגבלויות פיזיות שונות.

 

על הלימודים

 

הלימודים בתחום זה פתוחים לקהל הרחב ואין בהם כל תנאי קבלה מיוחדים או צורך בידע מוקדם. יש צורך כמובן באמונה בעולם הרפואה המשלימה, בראש פתוח וברצון לעסוק בתחום טיפולי. כיוון שמדובר בשיטה מורכבת למדי, רוב המסלולים בתחום נמשכים בין שנה לשלוש שנים ומקיפים תחומי לימוד רבים. כמו כן, ניתן גם להשתתף בקורסים קצרים יותר, אך באופן טבעי, מקיפים פחות. יש לציין כי בדרך כלל רק עם סיום מסלול הלימודים הארוך, ניתנת לבוגרים תעודת הסמכה להוראה בשיטת אלכסנדר.

 

הלימודים להסמכת מורים בשיטת אלכסנדר אורכים כשלוש שנים, בכיתות קטנות של לא יותר מ-14 תלמידים, ומשלבים תכני לימוד עיוניים והתנסות מעשית. ההדרכה בקורסים היא אינדיווידואלית ומותאמת לכל אחד מהתלמידים בתוך הקבוצה – בהתאם לקצב ההתקדמות שלו ולמקומו. הסטודנטים מיישמים את הטכניקה קודם כל על עצמם תוך שהם מקבלים הדרכה מוקדמת של מורה בכיר. במהלך ההכשרה הם מתעמקים בהבנת המבנה והחוקים היוצרים את האדם כשלמות פסיכו-פיזית, כפי שהגדיר זאת אבי השיטה, לומדים לאבחן הפרעות באופן השימוש בגוף ולקשרן עם בעיות תפקודיות ועוד.

 

מקומות לימוד אפשריים

 

הלימודים להכשרת מורים בשיטת אלכסנדר מרוכזים תחת פיקוחו של ארגון המורים הישראלי לטכניקת אלכסנדר, וקיים מספר מועט של מורים שהוכשרו על ידי הארגון להכשיר מורים אחרים בשיטה. ביניהם:

 

  • שייקה הרמלין – תל-אביב
  • אבי גרניט – תל-אביב
  • מאיר עמית – נתניה
  • תמר אשתר – ירושלים

 

לימודי השיטה לתרגול עצמי ולא במסלולי הכשרת מורים מוצעים במגוון רחב של מסגרות ואצל מורים פרטיים ברחבי הארץ.

 

לסיכום

 

הבוגרים בלימודי שיטת אלכסנדר, ובמיוחד בוגרי המסלול הארוך להכשרת מורים יוכלו להשתלב עם סיום לימודיהם כמורים מנחים לתרגול בשיטה זו. רבים מהם עובדים כמורים עצמאיים, אך ניתן גם לעבוד כשכירים במרפאות פרטיות המעניקות טיפולים בשיטת אלכסנדר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי שיטת אלכסנדר?

רוצה לדעת יותר על לימודי שיטת אלכסנדר?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה

התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp