קורס נהגי רכב ציבורי במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - קורס רכב ציבורי.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס נהיגה ברכב ציבורי במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר


לנהוג באחריות


בשנים האחרונות החלה לעלות המודעות לנושאים סביבתיים כמו זיהום אוויר. מחקרים הוכיחו כי חלק עיקרי בזיהום הסביבתי שעוטף אותנו נגרם על ידי התחבורה. מרבית כלי הרכב שאנו משתמשים בהם מונעים על ידי מנועים מכניים שמופעלים בתהליך שריפת סוגי דלקים שונים, שפולטים חומרים שמזיקים רבות לסביבה שלנו. פיתוחים טכנולוגיים כמו שימוש באנרגיות חלופיות להנעת רכבים חשמליים נמצאים עדיין בתהליכי פיתוח ועדיין אינם בשימוש הציבור הרחב.


פתרון נוסף שהוצע לבעיית הזיהום, הוא שימוש באמצעי תחבורה ציבוריים, שמאפשרים להפחית את מספר הרכבים הפרטיים ואת הזיהום שנובע מהם. לפיכך, התחבורה הציבורית מתפתחת ואיתה הביקוש לנהגים בעלי הכישורים המתאימים כדי להתמקצע בנהיגה ברכב ציבורי.


קורס נהיגה ברכב ציבורי במכללה הטכנולוגית רופין מציע את ההכשרה הדרושה לנהגים באוטובוסים ובמוניות שירות. מקצוע זה יכול להתאים לאנשים שרוצים להשתלב בתחום הרכב, בתפקיד שמשלב בתוכו אחריות רבה, מיומנויות נהיגה גבוהות ועבודה עם אנשים.


תכנית הלימודים


הכשרה זו מעניקה את הכלים הדרושים כדי להתמקצע בתור נהגי רכב ציבורי. התלמידים דנים בהיבטים שונים של מקצוע זה כמו מתן עזרה ראשונה, עקרונות השירות הציבורי והבטחת בטחון הנוסעים באמצעות זיהוי אמצעי חבלה. כמו כן, הם רוכשים ידע מעמיק בתחבורה ולומדים על מבנה הרכב הציבורי, זיהום אוויר וכיצד לנהוג באופן נכון ובטוח.


מתכונת הלימוד


היקף הקורס כ – 216 שעות עיוניות. הוא מתקיים כשלוש או ארבע פעמים בשבוע, בשעות הערב ואינו כולל נהיגה מעשית.


נושאי הלימוד

 

 • הכרת הרכב הציבורי
 • לימודי חברה ועבודה
 • נהיגה נכונה
 • הכרת השפה האנגלית
 • דיני תעבורה
 • יסודות בעזרה ראשונה
 • נהיגה מונעת
 • שיטות לזיהוי אמצעי חבלה
 • השירות הציבורי
 • הגורמים האנושיים בנהיגה
 • זיהום אוויר ואיכות הסביבה
 • לימודי ארץ ישראל    
 • נגישות לאנשים בעלי מוגבלויות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין מציעה שלל הכשרות מקצועיות בתחום הרכב והתחבורה. לאנשים שמעוניינים להתמחות במכונאות ניתן למצוא מסלולים שונים כקורס אוטוטרוניקה, הכשרה לניהול מוסך וקורס מכונאות סוג 3. כמו כן קיימים מסלולים שמאות רכב וקורס בוחן רכב. למתעניינים בהפעלה ובנהיגה במגוון רכבים ישנה הכשרה לנהגי רכב משא כבד וקורס למפעילי ציוד מכני הנדסי ומכונה ניידת.


תנאי קבלה


למסלול זה מתקבלים מועמדים המציגים הפניה ממשרד הרישוי. זכאים לקבל הפניה זו אנשים שהם תושבי הארץ, בעלי רישיון נהיגה בתוקף עם ותק של לפחות שנתיים בנהיגה ברישיון רכב פרטי. בנוסף, עליהם להיות בוגרי השכלה של לפחות 8 שנות לימוד ולדעת קרוא וכתוב בשפה העברית.


תעודה


בתום הקורס, תלמידים שעוברים מבחנים פנימיים (בפיקוד משרד הכלכלה), בחינת תיאוריה במשרד הרישוי ושני מבחנים חיצוניים של משרד הכלכלה זכאים לקבל תעודת גמר מטעם משרד התמ"ת ויכולים לגשת ללימודים מעשיים בבית ספר לנהיגה. לאחר קבלת אישור מבית הספר על למידה פרקטית, זכאים הבוגרים לקבל רישיון ממשרד הרישוי. עם קבלת הרישיון, הם יכולים להשתלב בענף התחבורה בתור נהגי אוטובוס, מוניות והסעות ילדים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין
פורום לימודי תעודה | קורסים
בירור לקורס סוכן נסיעות מוסמך
וויצאל ריאן
ללא תגובה
קורס סוכני ביטוח
רינת
ללא תגובה
אפשרויות תעסוקה בקורס בדיקת תוכנה
דני
ללא תגובה
האם אני עומד בתנאי הקבלה של אימון במקום אחר ממכון?
אייל זלישנסקי
ללא תגובה
מקומות ללימודי קורס lean
ניר
ללא תגובה
משך זמן קורס פקידות קבלה
ארשיד פריד
1 תגובות
קורס גישור בירושלים או גבעת זאב
מאיר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp